Forumi Zeri YT! » Shkencat Ekzakte » Shkenca dhe Teknologjia »
One Mini 2 eshte lansuar sot edhe zyrtarisht

Share

avatar
Administrator
Administrator

Posted prej 17th May 2014, 22:34

HTC sot nė Londėr ka prezantuar versionin e ri tė telefonit tė saj, HTC One Mini 2, si vazhdim tė modelit tė vitit tė kaluar One Mini.


HTC sot nė Londėr ka prezantuar versionin e ri tė telefonit tė saj, HTC One Mini 2, si vazhdim tė modelit tė vitit tė kaluar One Mini.

Telefoni i menēur me ekranin e ndjeshėm nė prekje me diagonalen prej 4.5 inē duket shumė i ngjashėm me HTC One M8, dhe jep ndjesinė e telefonit kryesor tė HTC-sė, por ėshtė mė i vogėl dhe ka vetėm njė kamerė tė pasme.

Megjithatė, telefoni i ri i HTC-sė sjell kamerėn e pasme me 13MP, atė tė pėrparmen me 5MP dhe rezolucionin me 720p, apo identik me atė qė ėshtė ofruar nė versionin e parė tė One Mini.

Telefoni bazohet nė Android 4.4.2 me ndėrfaqen e kompanisė, Sense 6, qė mbėshtetet nga procesori i Qualcomm, Snapdragon 400 dhe 1GB RAM.

HTC One Mini 2 vjen nė nuancėn Gunmetal Gray, Gracial Silver dhe Amber Gold. Tregjet si Evropa, Lindja e Mesme dhe Azia do tė mund ta ofrojnė atė qė nga muaji qershor.Shiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net/


Mesazh (Faqja 1 e 1)

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi