Forumi Zeri YT! » Shkencat Ekzakte » Kuriozitete »
10 personat me te pasur ne internet !

Share

avatar
Anėtar i vjetėr
Anėtar i vjetėr

Posted prej 20th January 2008, 12:18

Duke punuar ne internet kane arritur te rradhiten mes me te pasurve te botes. Karakteristike e gjithe ketyre eshte se te gjithe jane shume te rinj. Ja lista e 10 personave te rinj me te pasur ne saje te kompjuterit dhe internetit.

1. GOOGLE: LARRY PAGE, SERGEY BRIN, 18.5 Miliarde dollare

2. FACEBOOK: MARK ZUCKERBERG, 23 VJEC, 700 Milion dollare

3. RUNESCAPE: ANDREW GOWER 28 VJEC, 650 Milion dollare

4. MOZILLA: BLAKE ROSS VE DAVID HYATT, 22 VJEC, 120 Milion dollare

5. YOUTUBE: CHAD HURLEY, 30 VJEC, 85 Milion dollare

6. DEVIANT ART: ANGELO SOTIRA, 26 VJEC, 75 Milion dollare

7. POP- CAP GAMES: JOHN VECHEY, 28 VJEC, 60 Milion dollare

8. WORDPRESS: ALEXANDER LEVIN, 23 VJEC, 57 Milion dollare

9. THREADLESS: JAKE NICKELL, 28 VJEC, 50 Milion dollare

10. BIZ CHAIR: SEAN BELNICK, 20 VJEC, 42 Milion dollareShiko profilin e anėtarit http://albo-youth.gooforum.com


Mesazh (Faqja 1 e 1)

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi