Forumi Zeri YT! » Rubrikat » Shtypi - Aktualitet »
PKD: Akuzat cenojnė rėndė dinjitetin e Frrokut, drejtėsia nėn presion

Share

avatar

Posted prej 29th March 2015, 22:11Tiranė, 29 mars 2015, NOA.al- Partia Kristian Demokrate e Shqipėrisė e drejtuar nga Mark Frroku, shpreh shqetėsim duke thėnė se drejtėsia shqiptare dhe opinioni publik po mbahen nėn presion tė rėndė nga njė valė akuzash monstruoze tė cilat cenojnė rėndė dinjitetin e kryetarit tė partisė, si qytetar, si familjar, por dhe si i zgjedhur nė Kuvendin e Shqipėrisė.

Kryesia e PKD-sė, e cila ka mbajtur edhe qėndrimin zyrtar thotė se kjo fushatė e pamoralshme sulmesh po bėhet edhe ndaj PKD-sė, e motivuar qartėsisht pėr qėllime tė paskrupullta politike, tashmė qė vendi ndodhet nė prag tė zgjedhjeve vendore tė 21 qershorit.

Nė vijim shtohet se pjesė e kėsaj fushate denigruese ndaj PKD-sė ėshtė bėrė edhe organi i akuzės, i cili me hapat e ndėrmarra shkel rėndė ligjin dhe Kushtetutėn e Republikės sė Shqipėrisė.

“Tė gjithė shqiptarėt e panė dje pėrmes vendimit pėr masėn e sigurisė dhėnė ndaj dy deputetėve nga Gjykata e Lartė se Prokurori i Pėrgjithshėm doli bllof para shqiptarėve, por shpėrdorimi vazhdon ende me veprime antiligjore ndaj kryetarit tė PKD-sė, z. Mark Frroku tė cilat i konsiderojmė njėherėsh edhe si shantazh tė pastėr ndaj drejtėsisė. Ne besojmė se kreu i PKD-sė, z. Mark Frroku nuk bie pre e presioneve tė askujt pėr aq kohė sa ligji dhe e drejta ėshtė me tė. Akuzat ndaj kryetarit, z. Mark Frroku pėr vrasje dhe aktivitete tė tjera kriminale janė njė cėnim i rėndė edhe ndaj forcės tonė politike, derisa ato nuk janė tė provuara nga drejtėsia”, thuhet nė vijim tė qėndrimit.

Kryesia e PKD kėrkon qė askush tė mos nxitohet apo irritohet derisa gjykata tė thotė fjalėn e vet, pėr aq kohė sa edhe kryetari i PKD-sė e ka bėrė tė qartė se nė ēdo moment ėshtė i gatshėm pėr tu pėrballur me akuzuesit e tij para drejtėsisė, nė Shqipėri, Belgjikė apo nė ēdo vend tjetėr tė botės.

Nė pėrfundim PKD iu bėn thirrje tė gjithė anėtarėsisė, strukturave drejtuese tė saj dhe mbėshtetėsve qė tė distancohen nga kjo fushatė denigruese qė po bėhet dhe tė mbrojnė tė gjithė bashkėrisht vlerat dhe aksionin politik kristian demokrat, duke kėrkuar me forcė garancitė pėr zbatimin e ligjit dhe Kushtetutės nga institucionet nė vend./a.y/noa.al/Shiko profilin e anėtarit


Mesazh (Faqja 1 e 1)

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi