Pas arrestimit të Eduard Frrokajt, deputetit të Partisë Socialiste në Shqipëri, vendin e tij e ka zënë Eduart Ndocaj, nga Lezha.

Ai sot ka arritur nga Italia, shtet në të cilin afaron. Në Aeroportin e Rinasit është pritur nga një numër i madh i gazetarëve, të cilët kanë shprehur interesim të jashtëzakonshëm për ta intervistuar.

Si duket në këtë betejë ka ngdhënjyer Blendi Fevziu, gazetari i mirënjohur, i cili ka postuar disa foto me Eduartin, në studion e tij.

Për shkak të sheshirit që e mban tash shqiptarët po i referoheni si 'kaubojsi'.

Kredibiliteti i deputetëve të Edi Ramës për shkak të skandaleve të shumta është rrënuar.

Gazeta Express beson që z. Ndocaj do të marrë hapat e duhur që ta rikthej kredibilitetin e Partisë, por edhe reputacionin e tij të paragjykuar, për shkak të barkut të madh, mustaqeve dhe sheshirit.