Forumi Zeri YT! » Rubrikat » Shtypi - Aktualitet »
Gazetarja Sonila Meēo bėri dokumentar me Vilėn luksoze tė Ilir Metės me 11 WC dhe 2000 m2 oborr. Palmat u sollėn me helikopter (Foto)

Share

avatar

Posted prej 6th November 2015, 02:49


Kjo ėshtė thjesht vila pėr fundjava sepse familja e Ilir Metės  jeton nė njė pallat 5 katėsh ku 4 kate janė banesa e tyre nė qendėr tė Tiranės nė zonėn e bllokut.
Kėto janė foto gjatė njė interviste qė Monika Kryemadhi, bashkėshortja e Ilir Metės i ka dhėnė Sonila Meēos pėr Agon Channel.

Monika Kryemadhi ėshtė edhe deputete.
Sipas Monikės edhe macja ka tualetin e veēantė pėr tė kryer nevojat personale.
Bėhet fjalė pėr shtėpinė nė Gjirin e Lalzit tė Ilir Metės.
Qė ka 11 WC dhe 2000 metėr katror oborr, ku palmat janė sjellė me helikopter.
Tani, po shihni se si ėshtė arreduar nga brenda kjo vilė luksoze ku vetėm kolltuqet “skavolini” thonė se kushtojnė 32.000 euro.
Ėshtė njė dokumentar i gjithė qė i kushtohet Vilės nė Gjirin e Lalėzit tė kryeparlamentarit Ilir Meta qė e ka shfaqur Agon Channel, e cila u vu dhe u hoq menjėherė nga Youtube dhe tani nuk ekziston askund. Pėrse nuk shfaqet ky dokumentar.
Gazetarja Sonila Meēo duhet ta ketė njė kopje tė kėtij dokumentari sepse ėshtė autorja e tij. /Mbėshtetur tek Gazeta ExpressShiko profilin e anėtarit


Mesazh (Faqja 1 e 1)

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi