Kjo është thjesht vila për fundjava sepse familja e Ilir Metës  jeton në një pallat 5 katësh ku 4 kate janë banesa e tyre në qendër të Tiranës në zonën e bllokut.
Këto janë foto gjatë një interviste që Monika Kryemadhi, bashkëshortja e Ilir Metës i ka dhënë Sonila Meços për Agon Channel.

Monika Kryemadhi është edhe deputete.
Sipas Monikës edhe macja ka tualetin e veçantë për të kryer nevojat personale.
Bëhet fjalë për shtëpinë në Gjirin e Lalzit të Ilir Metës.
Që ka 11 WC dhe 2000 metër katror oborr, ku palmat janë sjellë me helikopter.
Tani, po shihni se si është arreduar nga brenda kjo vilë luksoze ku vetëm kolltuqet “skavolini” thonë se kushtojnë 32.000 euro.
Është një dokumentar i gjithë që i kushtohet Vilës në Gjirin e Lalëzit të kryeparlamentarit Ilir Meta që e ka shfaqur Agon Channel, e cila u vu dhe u hoq menjëherë nga Youtube dhe tani nuk ekziston askund. Përse nuk shfaqet ky dokumentar.
Gazetarja Sonila Meço duhet ta ketë një kopje të këtij dokumentari sepse është autorja e tij. /Mbështetur tek Gazeta Express