Ndërtesa e Qeverisë së Kosovës në Prishtinë është solidarizuar popullin francez pas sulmeve terroriste të së premtes së 13 nëntorit.

Ndërtesa është ndriçuar me ngjyrat e flamurit francez.

Ndërkohë presidentja Atifete Jahjaga e ka shpallur të dielën ditë zie në Kosovë.

Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Arban Abrashi, ka publikuar fotografinë në të cilën shihet objekti i Qeverisë, më mbishkrimin “LutemipërParisin.