Forumi Zeri YT! » Art, Kulturė dhe Tradita » Letėrsia » Shkrimtarė shqiptarė »
Bilal Xhaferri

Share

avatar

Posted prej 20th November 2015, 08:10

Eja, trishtim

Eja, trishtim,
eja me hapa fletėsh qė bien nga degėt,
eja me hapa shiu qė kėputet nga fletėt...
Eja, trishtim,
Eja me hapa tingujsh qė dridhen nė mbrėmje,
eja me hapa zemrash qė rrahin me dhimbje...
Eja, trishtim,
o prehėr i ėmbėl qė nuk mė braktise kurrė,
o strehė e qetėsisė sime,
o ėndėrrime tė mia,
o gji i shpresės sime!
Eja, trishtim,
trishtim,
eja.Shiko profilin e anėtarit


Mesazh (Faqja 1 e 1)

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi