Forumi Zeri YT!identifikimi

Zeri i çdo shqiptari ne internet


Sms per dashurine

Share

descriptionRe: Sms per dashurine

more_horiz
Ty ta ktheja shpinën
gjithë sa ishte dita
kur të pash në ënërr
sa shumë u habita.

descriptionRe: Sms per dashurine

more_horiz
Nese prej meje mendja s'te hiqet,
Nese per mua zemra te digjet,
Ateher afrohu dhe me prit pak mua,
Se do te vij ngadal qe te them TE DUA

descriptionRe: Sms per dashurine

more_horiz
dashuria zjarr,zjarr
nuk do tjetër veq
atë fjalë
unë ty ,timua
njëri tjetrit i themi

TË DUA!

descriptionRe: Sms per dashurine

more_horiz
do te dua dikur,
do ta dua dikend,
por asnjeher,
si dikur dikend..


edhe kur sillet bota rreth qiellit
edhe kur uji ne lum buron
edhe kur jeta ime te shuhet
ZEMRA ime ty te don...sa e rende eshte jeta,
kur te kaplon vetmia
te djeg malli ,syri te loton
sepse zemra humbi
ATE QE E DON????

descriptionRe: Sms per dashurine

more_horiz
Ne veshtrimin dashuruar
kish dicka qe dot se ndale
c’zemer vure ne kraharor,
qe tenden aq shpejt ma fale?!

descriptionRe: Sms per dashurine

more_horiz
U be sic desh vet natyra
e kush tjeter nuk e di;
gjithcka desha un’ ne jete
e kam gjetur vec tek ti!

descriptionRe: Sms per dashurine

more_horiz
TE DUA ME ZEMER
TE DUA ME SHPIRT
TE DUA TE DUAAA
GJERSA TI MBYLL SYTE!!!!TE DUA ME SHUM SE DJE
E ME PAK SE NESER!!!!SI KJO NATE E ERRET
PA HENE E PA YJE
ASHTU ZEMRA IME
ESHTE JETIM PA TYE!!!!!

descriptionRe: Sms per dashurine

more_horiz
Me veshtrim te permalluar
buz’ liqenit po qendroj
dhe pse jam kaq larg,
ne cdo cast me ty jetoj.

descriptionRe: Sms per dashurine

more_horiz
dotë isha venitur
shuar,e kthyar në thërmi
nuk do të dalloja as dritën
Sikur mos të kisha ty.

descriptionRe: Sms per dashurine

more_horiz
si kandil kur fiket ,ashtu zemra ime ndihet pa ty ne vetmi .

descriptionRe: Sms per dashurine

more_horiz
Ne mengjes nuk ha se mendoj per ty,
ne dreke nuk ha se mendoj per ty,
ne darke nuk ha se akoma po mendoj per ty,
naten nuk me ze gjumi se me kam uri.

descriptionRe: Sms per dashurine

more_horiz
Nuk më dogji zjarri
as s´më dogj vetmia
kur më zuri malli
më dogj dashuria.

descriptionRe: Sms per dashurine

more_horiz
të dua verës
të dua dimrit
por më së tepërmi
ditën e Sh,Valentinit!

descriptionRe: Sms per dashurine

more_horiz
"te dua shume-shumë"
e di se me beson
"ti je jeta ime"
pse nuk e pranon

po rrej!
haahhha

descriptionRe: Sms per dashurine

more_horiz
naten ,nuk flej se mendoj ,per ty
diten nuk ushqehem ,se mendoj tek ti
kur dal dhe ,shetis mendjen e kam tek ti
por zemra ,dhe syte rrin e shikojn ,
se ne cdo caste pran meje do te jesh
dhe dashurin per ty do ta ruej deri sa te vdes.

descriptionRe: Sms per dashurine

more_horiz
Ti në krua
unë në krua
kjo është pika
ku jem dashurua
s´rroj pa ty,e s´rron pa mua.

descriptionRe: Sms per dashurine

more_horiz
bukuroshe
nëpër skuta
sikur lulen
të këputa

descriptionRe: Sms per dashurine

more_horiz
Dashurova unë një vajzë
qysh kur ishim në të parën klasë
ajo kish pesë vjet unë gjashtë
e takova në katund
unë i thash ku je llokum?
Ajo më tha të dua çumë.
Një ditë u takuam teImbisi
veq më puthi edhe iku
ditë për ditë nga një sinjal
seq ma bënte zemrën mal
por një ditë më tharinia
merre krejt qoje te shtëpia
tani themi,rroftë dashuria.

descriptionRe: Sms per dashurine

more_horiz
si sot
si dje
për ty
kam oreks
kam uri

thuajma fjalën
D A SH U R I

descriptionRe: Sms per dashurine

more_horiz
Në zemër digjem
si flakë qiriri
në eshtra ndiej ftohëje
si në acar dimri
pa ty veq mjegull
nuk më ngrohë
as dielli.

descriptionRe: Sms per dashurine

more_horiz
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi