Forumi Zeri YT! » Mė pranė njėri tjetrit » Diskutime shoqėrore »
Sa kohe ne dite (ore) rrini para pasqyres?

Share

Shko tek faqja : 1, 2  Next

+ Pėrgjigju Diskutimit

avatar
Administrator
Administrator

Posted prej 22nd January 2008, 00:55

*
POPULAR

Sa kohe ne dite (ore) rrini para pasqyres?Shiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net/


avatar
Anėtar i vjetėr
Anėtar i vjetėr

Posted prej 22nd January 2008, 15:57

Nese thuhet dhe pyetet vertet nė "orė", (atehere pergjegjem 101% saktė)asnje orė nuk e kaloj gjate dites para pasqyres!Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i mirėnjohur
Anėtar i mirėnjohur

Posted prej 23rd January 2008, 01:21

besa me ore nuk ka shanca te rrije pran pasqyres ,se sikur skam nevoje ,por cdo dite po ,derisa bej grmin e leht edhe ate .Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 23rd January 2008, 14:29

para pasqyres rri pak sekonda apo minuta sa lajė fytyren ose krehi floket!Shiko profilin e anėtarit


avatar
Fillestar
Fillestar

Posted prej 23rd January 2008, 14:56

jo shum, por kur behem gati per me dal 2 or rriShiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i rregullt
Anėtar i rregullt

Posted prej 26th January 2008, 22:14

MINIMUMI 2 OR ..HEHEShiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 26th January 2008, 22:42

kujdesė,kam dėgjuar nga tė vjetrit se njeriu qmendet duke shiquar bukurinė e vet!Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i mirėnjohur
Anėtar i mirėnjohur

Posted prej 6th March 2008, 02:12

mundet maksimumi gjys ore ,para pasqyres te jem ,jo me shum .Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 6th March 2008, 16:39

para pasqyre pak qaste,sa lajė fytyrėn dhe krehu flokėt!Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 6th March 2008, 19:53

sa bej make up-in qe me duhet rreth 15 min...Shiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 6th March 2008, 20:25

sa mire,ju nuk poi kushtonit pasqyres kohe,njoh disa femra i kushtojne ore te tera,prap mbeten te njejta,pos humbin kohen,hahahaShiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i mirėnjohur
Anėtar i mirėnjohur

Posted prej 6th March 2008, 21:32

shaban ti duet me shum te rrish para pasqyres ,sepse kur shikohet njeri ne pasqyre shkruen edhe shum edhe ka apwetiti me te mire .Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vjetėr
Anėtar i vjetėr

Posted prej 21st March 2008, 17:10

Gjate diteve te shkolles 5min(0.83ore) ne fundjave rreth 15 min ne dite(0.25ore)Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vjetėr
Anėtar i vjetėr

Posted prej 21st March 2008, 17:11

Angel shkruajti:Gjate diteve te shkolles 5min(0.083ore) ne fundjave rreth 15 min ne dite(0.25ore)Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i mirėnjohur
Anėtar i mirėnjohur

Posted prej 21st March 2008, 18:19

sod asnji minut se eshte thyer pasqyra hahaha keshtu mvaret nga organizmi qe kemi ditore .Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 23rd March 2008, 17:05

Sa shumė kohė para pasqyrės…


Femrat, mesatarisht gjatė tėrė jetės, shpenzojnė tri vite nė pėrgatitje pėr tė dalė nga shtėpia. Tė dhėnat janė fituar me kalkulimin e thjeshtė –
mesatarisht njė femėr, pėr t’u rregulluar para njė dalje mė tė gjatė, kalon mė shumė se njė orė para pasqyrės. Nėse i shtohen kėsaj edhe 40 minutat qė mesatarisht, femrat i shpenzojnė ēdo ditė para se tė shkojnė nė punė – sasia e kohės sė shpenzuar pėr kohėzgjatjen e jetės mesatare, ėshtė dy vjet e nėntė muaj. A ėshtė e kotė qė tė shpenzohen pothuajse tri vjet tė jetės, kėtė sigurisht e dinė vetėm gratė. Mirėpo, ka edhe mė shumė. Pėr shembull, madje tre muaj tė jetės, femra do tė shpenzojė duke menduar se cilėn ēantė apo kėpuca do tė blejė. Charlotte Newbert, nga kompania “Nephria”, e cila ka publikuar kėto tė dhėna, ka deklaruar qė ėshtė “abuzuese” se sa kohė tė jetės sonė shpenzojmė nė rutinėn e pėrditshme. Nė hulumtim kanė pėrfshirė edhe kohėn e shpenzuar nė pastrim tė trupit dhe flokėve. Para njė dalje mė tė madhe, femrat kalojnė 22 minuta duke u pastruar dhe duke depiluar kėmbėt, shtatė minuta shkojnė pėr vendosjen e qumėshtit apo losionit pėr trup, 23 minuta shpenzohen pėr tharjen dhe rregullimit e flokėve, 14 minuta nė vendosjen e grimit dhe gjashtė minuta pėr veshje. Pėr krahasim, hulumtimi ka dėshmuar qė pėrgatitja e meshkujve pėr dalje nė mesatare ėshtė 17 minuta e 25 sekonda. Sa i pėrket daljes nė treg, meshkujt qė vendosin t’u bėjnė shoqėri partnereve tė tyre, para kabinės sė provimit tė rrobave, tė dashurėn e tyre do ta presin njė orė e dy minuta. Newbert ka theksuar qė nė anketėn tė cilėn e kanė kryer me meshkujt, dy tė tretat e tyre kanė thėnė qė janė tė lodhur nga pritjet derisa tė dashurat e tyre pėrgatiten pėr dalje. Kjo dėshmohet me faktin qė njė nga dhjetė meshkuj ndėrpresin lidhjen me femrėn e cila ėshtė e gatshme tė shpenzojė aq shumė kohė pėr t’u pėrgatitur.Shiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net


avatar
Anėtar i vjetėr
Anėtar i vjetėr

Posted prej 24th March 2008, 00:30

Sa here dal nga shtepia rri 20min ne pasqyre:p ose me pak , me shume se 20min rralle...Shiko profilin e anėtarit http://albo-youth.gooforum.com


avatar
Anėtar i rregullt
Anėtar i rregullt

Posted prej 14th May 2008, 18:40

UN DERI SA TE RREGULLOHEM ..ME SHUM JO..Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vjetėr
Anėtar i vjetėr

Posted prej 15th May 2008, 23:02

1ore Very HappyShiko profilin e anėtarit http://albo-youth.gooforum.com


avatar
Anėtar i mirėnjohur
Anėtar i mirėnjohur

Posted prej 17th May 2008, 01:47

sipas kohes dhe nevojes qe duhet te kem mvaret se per cka je duke u ber gati .Shiko profilin e anėtarit


#21

Sponsored content


Posted

Mesazh (Faqja 1 e 2)

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi