Forumi Zeri YT!identifikimi

Zeri i çdo shqiptari ne internet


Sa kohe ne dite (ore) rrini para pasqyres?

Share

descriptionSa kohe ne dite (ore) rrini para pasqyres?

more_horiz
Sa kohe ne dite (ore) rrini para pasqyres?

Edituar për herë të fundit nga në 23rd January 2008, 01:23, edituar 1 herë gjithsej

descriptionRe: Sa kohe ne dite (ore) rrini para pasqyres?

more_horiz
Nese thuhet dhe pyetet vertet në "orë", (atehere pergjegjem 101% saktë)asnje orë nuk e kaloj gjate dites para pasqyres!

descriptionRe: Sa kohe ne dite (ore) rrini para pasqyres?

more_horiz
besa me ore nuk ka shanca te rrije pran pasqyres ,se sikur skam nevoje ,por cdo dite po ,derisa bej grmin e leht edhe ate .

descriptionRe: Sa kohe ne dite (ore) rrini para pasqyres?

more_horiz
para pasqyres rri pak sekonda apo minuta sa lajë fytyren ose krehi floket!

descriptionRe: Sa kohe ne dite (ore) rrini para pasqyres?

more_horiz
jo shum, por kur behem gati per me dal 2 or rri

descriptionRe: Sa kohe ne dite (ore) rrini para pasqyres?

more_horiz
MINIMUMI 2 OR ..HEHE

descriptionRe: Sa kohe ne dite (ore) rrini para pasqyres?

more_horiz
kujdesë,kam dëgjuar nga të vjetrit se njeriu qmendet duke shiquar bukurinë e vet!

descriptionRe: Sa kohe ne dite (ore) rrini para pasqyres?

more_horiz
mundet maksimumi gjys ore ,para pasqyres te jem ,jo me shum .

descriptionRe: Sa kohe ne dite (ore) rrini para pasqyres?

more_horiz
para pasqyre pak qaste,sa lajë fytyrën dhe krehu flokët!

descriptionRe: Sa kohe ne dite (ore) rrini para pasqyres?

more_horiz
sa bej make up-in qe me duhet rreth 15 min...

descriptionRe: Sa kohe ne dite (ore) rrini para pasqyres?

more_horiz
sa mire,ju nuk poi kushtonit pasqyres kohe,njoh disa femra i kushtojne ore te tera,prap mbeten te njejta,pos humbin kohen,hahaha

descriptionRe: Sa kohe ne dite (ore) rrini para pasqyres?

more_horiz
shaban ti duet me shum te rrish para pasqyres ,sepse kur shikohet njeri ne pasqyre shkruen edhe shum edhe ka apwetiti me te mire .

descriptionRe: Sa kohe ne dite (ore) rrini para pasqyres?

more_horiz
Gjate diteve te shkolles 5min(0.83ore) ne fundjave rreth 15 min ne dite(0.25ore)

descriptionRe: Sa kohe ne dite (ore) rrini para pasqyres?

more_horiz
Angel shkruajti:
Gjate diteve te shkolles 5min(0.083ore) ne fundjave rreth 15 min ne dite(0.25ore)

descriptionRe: Sa kohe ne dite (ore) rrini para pasqyres?

more_horiz
sod asnji minut se eshte thyer pasqyra hahaha keshtu mvaret nga organizmi qe kemi ditore .

descriptionRe: Sa kohe ne dite (ore) rrini para pasqyres?

more_horiz
Sa shumë kohë para pasqyrës…


Femrat, mesatarisht gjatë tërë jetës, shpenzojnë tri vite në përgatitje për të dalë nga shtëpia. Të dhënat janë fituar me kalkulimin e thjeshtë –
mesatarisht një femër, për t’u rregulluar para një dalje më të gjatë, kalon më shumë se një orë para pasqyrës. Nëse i shtohen kësaj edhe 40 minutat që mesatarisht, femrat i shpenzojnë çdo ditë para se të shkojnë në punë – sasia e kohës së shpenzuar për kohëzgjatjen e jetës mesatare, është dy vjet e nëntë muaj. A është e kotë që të shpenzohen pothuajse tri vjet të jetës, këtë sigurisht e dinë vetëm gratë. Mirëpo, ka edhe më shumë. Për shembull, madje tre muaj të jetës, femra do të shpenzojë duke menduar se cilën çantë apo këpuca do të blejë. Charlotte Newbert, nga kompania “Nephria”, e cila ka publikuar këto të dhëna, ka deklaruar që është “abuzuese” se sa kohë të jetës sonë shpenzojmë në rutinën e përditshme. Në hulumtim kanë përfshirë edhe kohën e shpenzuar në pastrim të trupit dhe flokëve. Para një dalje më të madhe, femrat kalojnë 22 minuta duke u pastruar dhe duke depiluar këmbët, shtatë minuta shkojnë për vendosjen e qumështit apo losionit për trup, 23 minuta shpenzohen për tharjen dhe rregullimit e flokëve, 14 minuta në vendosjen e grimit dhe gjashtë minuta për veshje. Për krahasim, hulumtimi ka dëshmuar që përgatitja e meshkujve për dalje në mesatare është 17 minuta e 25 sekonda. Sa i përket daljes në treg, meshkujt që vendosin t’u bëjnë shoqëri partnereve të tyre, para kabinës së provimit të rrobave, të dashurën e tyre do ta presin një orë e dy minuta. Newbert ka theksuar që në anketën të cilën e kanë kryer me meshkujt, dy të tretat e tyre kanë thënë që janë të lodhur nga pritjet derisa të dashurat e tyre përgatiten për dalje. Kjo dëshmohet me faktin që një nga dhjetë meshkuj ndërpresin lidhjen me femrën e cila është e gatshme të shpenzojë aq shumë kohë për t’u përgatitur.

descriptionRe: Sa kohe ne dite (ore) rrini para pasqyres?

more_horiz
Sa here dal nga shtepia rri 20min ne pasqyre:p ose me pak , me shume se 20min rralle...

description.::SA RRINI PARA PASQYRES::.?

more_horiz
UN DERI SA TE RREGULLOHEM ..ME SHUM JO..

descriptionRe: Sa kohe ne dite (ore) rrini para pasqyres?

more_horiz
1ore Very Happy

descriptionRe: Sa kohe ne dite (ore) rrini para pasqyres?

more_horiz
sipas kohes dhe nevojes qe duhet te kem mvaret se per cka je duke u ber gati .

descriptionRe: Sa kohe ne dite (ore) rrini para pasqyres?

more_horiz
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi