Forumi Zeri YT! » Rubrikat » Shtypi - Aktualitet »
Emrat e terroristėve nė Shqipėri: Tė lidhur me “shoqata bamirėse” dhe tė dyshuar nga Kosova

Share

avatar

Posted prej 23rd November 2015, 00:38Burimet nga Shėrbimi Informativ Shqiptar dhe ato tė Policisė Shqiptare tregojnė se kanė nė dorė krejt emrat e terroristėve tė mundshėm nė Shqipėri.

Tregohet se lidhjet e kėtij grupimi personash janė me elementė tė skeduar nga Kosova dhe Bosnje Hercegovina.
Nė kėto vende, grupimet radikale janė nė formėn e organizatave bamirėse.
Kėto organizata, dyshohet se kanė hapur degė tė tyre edhe nė Shkodėr e Tiranė, pikėrisht nė zonėn e Kamzės, dhe nė disa xhami tė tjera.
Lidhjet e tyre shtrihen edhe me besimtarė myslimanė rezidentė nė qytetet e Kavajės, Cėrrikut, Pogradecit, Elbasanit dhe Librazhdit, raporton Koha Jonė. Kėta individė mėsohet se janė edhe frekuentues tė rregullt tė xhamive, tė cilat nuk janė nėn juridiksionin e Komunitetit Mysliman tė Shqipėrisė.
Dy grupet kryesore brenda kėtyre shoqatave janė nėn hetim nga policia e shtetit. Urdhri ėshtė dhėnė qė paraqesin rrezik apo tentativė pėr akte terroriste tė qėllohen.Shiko profilin e anėtarit


Mesazh (Faqja 1 e 1)

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi