Forumi Zeri YT! » Argėtim - Humor » Nė kėrkim tė romancės »
Problemet seksuale qė i shqetėsojnė tė dyja palėt

Share

avatar
Anėtar i rregullt
Anėtar i rregullt

Posted prej 14th December 2008, 15:39

Njė nga seksologet mė tė njohura bashkėkohore, Tracy Cox, ka zbuluar katėr probleme mė tė shpeshta seksuale, tė cilat i shqetėsojnė edhe meshkujt edhe femrat. Megjithėse e pėrjetojnė ndryshe seksin, tė dyja gjinitė kanė qėllimin e njėjtė qė tė kėnaqen gjatė marrėdhėnieve seksuale.

Ēka nėse seksi ėshtė bėrė monoton? Nė lidhje jam qe disa vite dhe deri tash thuajse kemi provuar gjithēka. A ėshtė e pashmangshme ‘vdekja’ e seksit?
Mendimi se seksi zbehet pas njė kohe, ėshtė ngjashėm sikurse kur nuk aplikoni pėr punė, sepse jeni tė bindur se nuk do ta fitoni. Askush nuk e di se ēfarė mund tė ndodhė nėse mundoheni pakėz. Ngjashėm ėshtė edhe me jetėn tuaj seksuale. Ėshtė normale se pasioni humb, por kjo mund tė parandalohet.

E dashura ime e do seksin, por e urren seksin e shpejtė, pse?
Ndoshta ėshtė nė pyetje diē shumė e thjeshtė: I duhet kohė pėr tu lagur. Blini ndonjė lubrifikues dhe shikoni nėse kjo ndihmon. Shumė femra eksitohen shpejtė mendėrisht, por kanė nevojė pėr kohė qė tė reagojė organizmi.

Pse ajo urren kur shikoj pėrmbajtje pornografike. A tė heq dorė nga ideja se ndonjėherė mund tė shikojmė pornografi bashkė?
Ėshtė fakt se shumė meshkuj shikojnė pornografi, sepse ėshtė argėtuese. Duke qenė se meshkujt janė mė tė mirė se femrat nė ndarjen e dashurisė nga seksi, filmat e tillė pėr ta janė punė ‘e pafajshme’. Mirėpo, nuk duhet pritur qė njė femėr e cila ėshtė kundėr pornografisė tė shikojė pėrmbajtje tė tilla me ju. Meshkujt eksitohen nga fotografitė, ndėrsa femrat nga fjalėt.

Si ta refuzoj seksin, por tė mos e hidhėroj
Ja njė qasje e re: Mos u shqetėsoni edhe nėse e hidhėroni. Shumica e meshkujve mė shumė dėshirojnė qė tė thoni ‘jo’ sesa tė bėni seks kur nuk dėshironi. Nėse ai kėrkon diēka tė tillė nga ju, atėherė ndėrrojeni partnerin. Nuk keni nevojė pėr lejen e tij pėr ta refuzuar.Shiko profilin e anėtarit


Mesazh (Faqja 1 e 1)

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi