Forumi Zeri YT! » Rubrikat » Sport »
De Biazi nė Paris duke pritur shorteun: S’kemi frikė prej askujt

Share

avatar
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv

Posted prej 12th December 2015, 04:47
Pret me qetėsi shortin e sė shtunės pėr Kampionatin Evropian “Franca 2016”. Nuk e preferon asnjė kundėrshtar, pasi tė gjithė pjesėmarrėsit i konsideron tė fortė. Megjithėkėtė, nuk i frikėsohet askujt. Objektivin e Shqipėrisė nė “Euro 2016” do ta kumtojė pas shortit. Por, premton se ekipi kuqezi nė Francė do t’i pėrfaqėsojė denjėsisht shqiptarėt. Pėrzgjedhėsi i kuqezinjve, Gianni De Biasi flet pėr “Zėrin”
Gianni De Biasi po e pret me ethe shortin e Kampionatit Evropian, i cili do tė hidhet tė shtunėn. Pėrzgjedhėsi i Kombėtares shqiptare, sė cilės ia siguroi kualifikimin historik nė kėtė eveniment, thotė se nuk e ka problem, cilėndo skuadėr qė i bie nė short. Ai nuk ka frikė nga ndonjė kundėrshtar, por nuk sheh as kundėrshtar tė lehtė, tė cilin do ta zgjidhte. Italiani premton se do ta bėjė mė tė mirėn, qė ta ndėrtojė njė skuadėr kompakte nė Evropian, pėr t’iu bėrė ballė skuadrave kundėrshtare.
“Nuk dua ta zgjedh asnjė skuadėr qė e preferoj nė grup, e as qė do tė doja ta evitoja. I marrim skuadrat njė nga njė. Jemi nė vazon e katėrt dhe nuk kemi probleme. Duke e pasur parasysh se tė gjithė janė tė fortė, nuk kemi dėshirė ta evitojmė askėnd”, u shpreh fillimisht De Biasi.
Hera e parė, e rėndėsishme dhe emocionuese
Sigurisht, Lorik Cana me shokė nuk do tė shkojnė nė Francė me flamur tė bardhė. Ish-trajneri i Udineses e konsideron kėtė sfidė si mjaft emocionuese, por edhe sfiduese, pėr t’i treguar Evropės, por edhe botės, se shqiptarėt dinė tė luajnė futboll.
“Hera e parė, si gjithmonė, ėshtė mjaft e rėndėsishme dhe emocionuese pėr tė gjithė. Shkojmė tė bindur, duke shpresuar qė tė kemi njė short tė mirė, dhe mė pas, tė shohim se ēka tė bėjmė”, vazhdoi italiani.
Pa e ditur se me kė do tė luajė Shqipėria nė Evropian, Gianni nuk flet pėr objektiva. “Sa u pėrket objektivave, do tė flasim pasi t’i mėsojmė kundėrshtarėt”, vijoi ai.
Nė Francė, me ekip tė njėjtė
Nė Francė, Shqipėria kryesisht do tė paraqitet me ekipin e njėjtė, me tė cilin u paraqit nė fazėn eliminatore. Mirėpo, nuk pėrjashtohen edhe befasitė, nė rast tė ndonjė lėndimi apo rėnieje tė formės, sė ndonjėrit prej lojtarėve aktualė.
“Shpresoj tė mos ketė befasi nė ekipin tim tė Evropianit. Nuk varet nga unė. Unė zgjedh nė bazė tė lojtarėve, se si janė, duke shpresuar qė tė mos ketė probleme me lėndime dhe gjėra tė tilla”, nėnvizoi De Biasi.
S’ka koment pėr Bernard Berishėn
Bernard Berisha ėshtė njėri prej lojtarėve mė tė mirė tė kampionatit shqiptar. Futbollisti kosovar po shkėlqen nė fanellėn e Skėnderbeut dhe ditėve tė fundit spekulohej se futbollisti pejan mund ta marrė njė ftesė nga trajneri italian. “Zėri” e ka pyetur pėr kėtė punė personin pėrgjegjės, i cili nuk dha njė pėrgjigje tė qartė, duke i lėnė tė hapura tė gjitha mundėsitė. “No comment pėr Bernard Berishėn”, u shpreh De Biasi. Shqipėria e bėri njė kampanjė impresionuese nė eliminatore dhe futbollistėt e Kombėtares kanė premtuar se do tė mundohen ta bėjnė krenar dhe ta prezantojnė sa mė mirė vendin e tyre nė Francė.Shiko profilin e anėtarit


Mesazh (Faqja 1 e 1)

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi