Forumi Zeri YT! » Mė pranė njėri tjetrit » Diskutime shoqėrore »
Doktorrin apo Puntorin?

Share

avatar
Anėtar i vjetėr
Anėtar i vjetėr

Posted prej 13th April 2008, 00:03

Jeni ne moshen e vendosjes se nje lidhje serioze.
Studimet i kini mbaruar,ndiheni ok.
Familja pret qe ju te merrni vendime tashme per jeten tuaj,nje nder to.
Nje lidhje e shendetshme dhe e sigurte per te krijuar familje.
Ne jeten tuaj shoqerore keni nje lidhje me nje djale qe dine t"ua ngre adrenalinen,humorin,i thjeshte,puntore dhe i sjellshem.(por pa studime te larta, dhe nje pune te thjesht te ndershme,qe sot e ka neser mund mos ta kete,se rregulla tregu)
Por nga ana tjeter nepermjet shoqeris dhe njohjeve tjera familjare;
Ne horizonte paraqitet nje kandidatur tjeter;
Zoti doktorr,i sapodipllomuar,me pune,i pashem dhe mjafte xhentil.
Shprehe kenaqsin per nje njohje serioze dhe u thote prinderve tuaj qe; vajzen tuaj e shikoj si nusen time te ardhshme ama ju na bekoni.
Nderkohe me doktoriin nuk ndiheni keq,ju afron formimi,shkollimi,etj etj,por mungon ajo alkimia,mungon ai humori spontan e shume te tjera..
Nderkohe ,djali puntore qe keni njohur ne nje feste te rastesishme,dhe keni lidhje prej shume kohe,se keni prezantuar ne shtepi akoma.Por pertej kesaj ai ju ka bere te ditur,predisponimin e ti ,per te kaluar jeten me ju!

Ne frome te sinqert si do vepronit ne nje rast te tille?
Djali juaj i thjeshte ai qe doni ,por qe kushtet sjan optimale,pasi dhe ekonomikisht ska ndonje pasuri te trashiguar,por pervec ketyre do fitonte ai, per tu prezantuar tek prinderit tuaj si; Dhendri i ardhshem?

Apo doktorri do fitonte kete te drejt,dhe djaloshi qe ska nje "doktorratur" do i jepnit duart?

Ah se harrova dhe dicka ; Nderkohe,vajza mesiper eshte motra juaj!
Dhe ajo hapet me ju duke ju treguar situaten,per ti dhene ndonje mendim..?.
Keshilla qe ju do i jepnit ne kete rast do ishte?Shiko profilin e anėtarit http://albo-youth.gooforum.com


avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 13th April 2008, 00:04

Une do zgjidhja njeriunShiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net


avatar
Anėtar i vjetėr
Anėtar i vjetėr

Posted prej 13th April 2008, 00:06

Motres time do i sugjeroja te zgjidhte ate qe i do zemra.Shiko profilin e anėtarit http://albo-youth.gooforum.com


avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 13th April 2008, 00:06

DashurineShiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net


avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 21st March 2016, 15:46

Dashuria mbi tgjithaShiko profilin e anėtarit


#6

Sponsored content


Posted

Mesazh (Faqja 1 e 1)

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi