Forumi Zeri YT! » Shkencat Ekzakte » Shkenca dhe Teknologjia »
Apple tregon sekretin e fotokamerės sė iPhone 6

Share

avatar

Posted prej 23rd December 2015, 02:44Apple ka bėrė njė marketing tė jashtėzakonshėm pėr tė treguar aftėsitė e vėrteta tė fotokamerė sė iPhone 6 dhe 6S; dhe tani kompania ka treguar se ēfarė e bėn kaq tė veēantė kamerėn e saj. Gjatė njė interviste me Charlie Rose pėr 60 Minutes, drejtori i kamerės nė Apple tha se ēdo modul krijohet duke pėrdorur mė shumė se 200 pjesė individuale.

Graham Townsend shtoi gjithashtu se kompania ka mė shumė se 800 inxhinierė qė punojnė nė rregullimin e kamerės sė iPhone. Gjatė intervistės, Townsend tha se ēdo modul pėrmban katėr tela tė cilėt krijojnė atė ēfarė ai e pėrshkroi si “mikro-pezullim”. Ēdo tel ėshtė mė i hollė se njė fije floku. Kjo e bėn kamerėn mė tė mirė kur pėrdoret gjatė lėvizjeve dhe dridhjeve, dhe formon veēorinė bazike tė stabilizimit tė kamerės. /iPhoneAlbaniaShiko profilin e anėtarit


Mesazh (Faqja 1 e 1)

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi