Forumi Zeri YT! » Art, Kulturė dhe Tradita » Trevat shqiptare »
Sofra Shkodrane

Share

avatar
Anėtar i rregullt
Anėtar i rregullt

Posted prej 13th March 2008, 19:11

"Ej Shkodėr e dashtun, ej Shkodėr e bukur, qendra e burrave bujarė, fusha e prestigjit dhe moralit, lumė i dritės e i dijes, toka me aromė trėndafili e zambaku. Shkodėr, nėpėrmjet bijve tė saj..S'po t'livdoj Shkodėr, megjithėse je vendi qė nė tė thitha ajrin dhe erėn e jetės pėr herė tė parė, o Shkodra ime, kur mė priti toka jote e butė dhe dashamirėse, pėr herė tė parė nė djepin e prindėve, nė parzin t'and, deri sa u rrita…U largova nga ti kaq vjet…
Mė ishe zemėr para syve tė mi…Ruajta gjuhėn t'ande dhe, kur u ktheva te ti pas sa e sa vjetėsh, mė more ndryk deri m'u rehatu zemra.
U gėzova me ty sa t'pava, u gzova me akreba, shokė e dashamirė…
Unė e di Shkodėr, se nuk jam gja, veēse mburrem qė jam shkodrane…".Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 14th March 2008, 14:54

a doni miq o sofra shkodrane?Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 18th March 2008, 08:55

Pershendetje Shkodra FlagShiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net


avatar
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm

Posted prej 20th November 2008, 01:19

*
POPULAR

pershendetje sofra shkodrane RespShiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i rregullt
Anėtar i rregullt

Posted prej 17th January 2016, 23:46Shiko profilin e anėtarit


#6

Sponsored content


Posted

Mesazh (Faqja 1 e 1)

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi