Forumi Zeri YT! » Rubrikat » Shtypi - Aktualitet »
Berisha: Rama rrahu Niko Peleshin nė zyrėn e tij

Share

avatar

Posted prej 20th January 2016, 07:29TIRANE- Ish-Kryeminisrtri Sali Berisha deklaron pėrmes njė statusi nė Facebook se Rama ka rrahur nė zyrėn e tij, zv.kryeministrin Peleshi, referuar njė mesazhi qė i ka ardhur nga njė qytetar.

Ja statusi i plotė i Berishės:

Qytetari dixhital informon rrahjen para pak ditesh nga Edvin Kristaq Rama, ne zyren e tij, te zevendesit te tij Niko Peleshi. Uganda ne vitet 70 ka patur nje diktator qe quhej Idi Amin Dadah, i cili kishte qene dhe kampion boksi. Ai u be famoz edhe per rrahjen qe u bente ministrave te tij ne zyre apo mbledhje te kabinetit.

Agresiviteti ne momente te caktuara i Edi Rames eshte i njohur nga te gjithe. Ai eshte akuzuar publikisht per shfaqje agresiviteti ndaj familjareve, bashkepunetorve dhe zyrtareve ne Bashki dhe ne kryeministri. Thuhet se kjo e Peleshit nuk eshte hera e pare. Po ju rikujtoj te dashur miq ketu fjalet qe u perhapen ne mbare Tiranen per shtrimin ne dajak brenda ne seline e PS te nje udheheqesi kryesor te PS sepse Rama dyshoi se familjaret e tij ndihmuan ne fitoren e z. Luzim Basha ne Bashkine e Tiranes.

Gjithashtu dihet se rrahje me grushta dhe me nxirje te forte te syrit pati dhe Tahiri ne muajin gusht por atehere u tha se nuk e rrahu vet Rama, por Gysi i Rames sepse Saje qorri gjeti lidhje te Gysit me grupin e droges te Ajet Sules ne Durres dhe Rama i tregoi Gysit per informacionin e Tahirit, gje qe Gysi e kuptoi si leje per te shtruar ne dajak Tahirin! sb

“Mirėmėngjes z Berisha Info e sigurt, i gjati ka ka goditur Peleshin ne zyrė para pak ditėsh… Dhe nuk ėshtė e para herė…Nuk e di kush mund ta nxjerrė nė ndonjė portal apo faqe FB… kete informacion, se mediat nuk e japin nga frika,ju lutem me ruani anonimatin se..me shume respekt per ju G.V”Shiko profilin e anėtarit


Mesazh (Faqja 1 e 1)

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi