Forumi Zeri YT! » Shkencat Ekzakte » Shkenca dhe Teknologjia »
Ja si do tė jetė smarfoni i radhės i HTC-sė Burimi: Ja si do tė jetė smarfoni i radhės i HTC-sė

Share

avatar

Posted prej 27th January 2016, 16:48Kompania tajvaneze HTC ka njoftuar se sė shpejti do tė prezantojė dy modele tė reja telefonėsh tė zgjuar, por pa specifikuara asnjė prej tyre.

Mediat e teknlogjisė kanė zbuluar se modeli i radhės do tė jetė One M10, disa tė dhėna pėr tė cilin janė publikuar tashmė nė internet.

Dėshtimi me One M9, ka bėrė qė HTC-ja t’i largohet ngjashmėrive me kėtė telefon jo vetėm nė dizajn dhe t’i pėrmbahet ngjashmėrive me One A9, i cilėsuar si njė kopje e iPhone 6, por qė nė tė vėrtetė ėshtė prodhim origjinal i kompanisė tajvanez.

Detajet e telefonit nuk janė zbuluar, por mėsohet se ai do tė ketė njė harduer dhe softuer mesatar.

Burimi: TechSotShiko profilin e anėtarit


Mesazh (Faqja 1 e 1)

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi