Forumi Zeri YT! » Argėtim - Humor » Nė kėrkim tė romancės »
Thėnie pėr dashurinė

Share

Shko tek faqja : 1, 2, 3  Next

+ Pėrgjigju Diskutimit

avatar
Anėtar i vjetėr
Anėtar i vjetėr

Posted prej 12th April 2008, 23:47

Un them ...
Kur njeriu dashuron nuk ka frike...
Miqesia e vertete nuk e njeh ziline dhe dashuria e vertete nuk i njeh nazet...
Qesh me Dashurine ai qe nuk ka qene kurre i brengosur prej saj...
Ne dashuri teper nuk eshte Mjaft....
Xhelozia lind me dashurine po nuk vdes gjithmone bashke me te...
Ne rini jetojme qe te dashurojme ne pleqeri dashurojme qe te jetojme...
Dashuria ben boten te rrotullohet ose e thene ndryshe
Love makes the world go around
Gold makes the world go around too
Dashuria eshte cmenduria e nje njeriu per aq kohe sa e jeton
dashuria s'eshte egoiste
menyra me e mire per te dashuruar eshte te dashurosh sikur s'ke qene lenduar asnjehere
Kur je i trishtuar shih ne syte e atij qe dashuron dhe ne ato sy do te gjesh forcen per te buzeqeshur
Ndoshta eshte budallallek te qash per dike, por eshte e mrekullueshme te mendosh qe lotet mund te thone ate qe fjalet s'e thone dot kurre
Kurre mos ji i friksuar ti thuash dikujt qe e do, ata mund te ta thyejne zemren, por ti mund te thyesh te tyren nqs nuk ja thuaj
Dashuria sheron njerezit, te dyja palet, edhe ata qe e japin dhe ata qe e marrin
Dashuria nuk ka te beje me ate cfare ti pret te marresh, ajo ka te bej me ate qe ti do te japesh- e cila eshte gjithckaShiko profilin e anėtarit http://albo-youth.gooforum.com


avatar
Anėtar i vjetėr
Anėtar i vjetėr

Posted prej 12th April 2008, 23:56

Dashuria eshte gezimi per tu bere dy.
Dashuria eshte frika per tu bere tre.
Dashuria eshte tmerri per te ngelur nje.
Dashuria eshte dobesia fizike e shpirtit
Dashuria eshte poezia e ndjenjave

Dashuria eshte nje Keshtjelle me mure te larta, qe ka vetem nje porte.Kur futesh ne te kjo dere mbyllet per te mos u hapur me kurre, dhe per te te lene ne gjelberimin e pafund te kopshteve te keshtjelles
Dashuri ashte qe te ben te dashurosh
Dashuria eshte qe te ben te gezosh,
Dashuria eshte qe te ben te vajtosh
Dashuria eshte lumturi kur e ke prane
Dashuria eshte sherim kur ke doktorrin ose doktorreshen afer.
Dashuria eshte semundje dhe iluzion kur je larg.
Dashuria eshte vuajtje kur je i sinqerte."
Dashuria ta djeg zemren si zjarri drute.
Dashuria eshte verbim kur vendoset para arsyes."
Dashuria eshte shurdhim kur te largon nga njerzit e tjere.
Dashuria eshte memece kur nuk ke fantazi."
Dashuria eshte e shkurter kur dashurohesh mbas te bukures.
Dashuria eshte roberi kur dashurohesh ndaj pasurise.
Dashuria eshte liri dhe lumturi kur dashurohesh me njeriun e mire.
Dashuria qendron ne zemer prandaj sduhet te zgjedhi vetem me sy.
Sakrifica ,sinqeriteti ,fantazia, arsyeja ,xhelozia dhe besimi ..... jane velat e dashurise pa to ajo humbet ne detin e trazuar te jetes komplekse
Dashuria eshte celsi prej floriri qe hap dyerte e lumturise.
Shoqeria perfundon ne dashuri ndonjehere, dashuria ne shoqeri ė Kurre
Ne qofte se e do dike lere te lire, nqs ai vjen tek ty, eshte i joti, nqs nuk vjen, ska qene, dhe nuk do te jete i joti asnjehere.
Gezimi eshte rrjeta e dashurise qe ze shume shpirtra
DASHURIA ESHTE HUMNER QE PO RE STE GJENDEN ME AS KOCKAT
DASHURIA ESHTE SEMUNDJE E PASHERUESHME
DASHURIA ESHTE SYRI I NJE TE VERBRI DHE DEGJIMI I NJE TE SHURDHERI
PA DASHURI SKA JETE DHE JETE PA DASHURI KURR SMUND TE KETEShiko profilin e anėtarit http://albo-youth.gooforum.com


avatar
Fillestar
Fillestar

Posted prej 15th November 2008, 18:06

Mos me lasht zoti mua pa ty, se me duket si me m'lan pa kta dy sy!Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar
Anėtar

Posted prej 17th November 2008, 18:03

Pa ty me mbyllen dyert per jete te me tutjeshme.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm

Posted prej 17th November 2008, 19:20


Mos me lasht zoti mua pa ty, se me duket si me m'lan pa kta dy sy!
Shkel syrinShiko profilin e anėtarit


avatar
Fillestar
Fillestar

Posted prej 20th November 2008, 23:43

[You must be registered and logged in to see this link.] shkruajti:

Mos me lasht zoti mua pa ty, se me duket si me m'lan pa kta dy sy!
Shkel syrin
se kisha fjalen  per ty virus:Jojo: :Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vjetėr
Anėtar i vjetėr

Posted prej 21st November 2008, 01:31

Rrofte dashuria qe i ben njerezit femije Very HappyShiko profilin e anėtarit


avatar
Fillestar
Fillestar

Posted prej 21st November 2008, 01:39

Kur njeriu dashuron nuk ka frike...Shiko profilin e anėtarit


avatar
Fillestar
Fillestar

Posted prej 21st November 2008, 01:40

Qesh me Dashurine ai qe nuk ka qene kurre i brengosur prej saj...Shiko profilin e anėtarit


avatar
Fillestar
Fillestar

Posted prej 21st November 2008, 01:41

Ne rini jetojme qe te dashurojme ne pleqeri dashurojme qe te jetojme...Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 27th February 2014, 10:07

Djemte duan te jene dashuria e pare e njė vajzė ndersa vajzat duan te jene dashuria e fundit e njė djali!


Dashuria ėshtė zjarrė nė te cilin digjesh nga knaqsia por ajo din me qenė edhe zjjarrė qe djegė si fatkeqsia


Dashuria ka shume te fshehta...hera-heres shfaqet papritmas pa dyshime, plot gezim si dita...hera-here digjet si prushi nen hi dhe ndizet flake ne shpirt atehere kur gjithcka eshte shkaterruar..hera-here zvarritet ne zemer si gjarper...hera-here rreshqet pa u kuptuar... TURGENIEV


Akull do te behem dhe buzet do te ti ngri.Dhe po me leshove kurre sdo te ti shkri.Aty do te mbetem ne buzet e tua edhe pse akull gjithmone do te te dua.


Dashuria eshte si nje lufte:E lehte per tu filluar.e veshtire per tu vazhduar,e pamundur per tu harruar…………


Kur njeriu dashuron nuk ka frike...
Miqesia e vertete nuk e njeh ziline dhe dashuria e vertete nuk i njeh nazet...
Qesh me Dashurine ai qe nuk ka qene kurre i brengosur prej saj...
Ne dashuri teper nuk eshte Mjaft....
Xhelozia lind me dashurine po nuk vdes gjithmone bashke me te...
Ne rini jetojme qe te dashurojme ne pleqeri dashurojme qe te jetojme...
Dashuria ben boten te rrotullohet ose e thene ndryshe
Love makes the world go around
Gold makes the world go around too

Dashuria eshte cmenduria e nje njeriu per aq kohe sa e jeton
dashuria s'eshte egoiste
menyra me e mire per te dashuruar eshte te dashurosh sikur s'ke qene lenduar asnjehere
Kur je i trishtuar shih ne syte e atij qe dashuron dhe ne ato sy do te gjesh forcen per te buzeqeshur
Ndoshta eshte budallallek te qash per dike, por eshte e mrekullueshme te mendosh qe lotet mund te thone ate qe fjalet s'e thone dot kurre
Kurre mos ji i friksuar ti thuash dikujt qe e do, ata mund te ta thyejne zemren, por ti mund te thyesh te tyren nqs nuk ja thuaj
Dashuria sheron njerezit, te dyja palet, edhe ata qe e japin dhe ata qe e marrin
Dashuria nuk ka te beje me ate cfare ti pret te marresh, ajo ka te bej me ate qe ti do te japesh- e cila eshte gjithckaShiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 27th February 2014, 10:07

Dashuria mund te jete rilindje, por dhe shkaterrim...
 

Nese je i lumtur, mos bertit shume, trishtimi ka gjumin e lehte...


Jemi engjuj me nje krah te vetem, per te fluturuar, kemi nevoje te jemi ne dy...
 

Gjeja me e shemtuar kur qan per dashuri, eshte qe i vetmi person qe mund te t'ngushelloje, eshte ai/ajo per te cilin po qan...
 

-Lamtumire...!!!
Shume lehte per t'u thene...
Shume veshtire per t'u harruar...
 Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 27th February 2014, 10:08

Do te vije nje dite ne jete, kur do te zgjohesh dhe do te ndjesh te kesh nevoje per mua, keshtu si une tani kam nevoje per ty...
...do te kthehesh duke shpresuar t'me gjesh...
...me vjen keq...
...une nuk do t'jem "me"..!!!

[You must be registered and logged in to see this image.]Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 27th February 2014, 10:08

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nese puthjet e tua,
do te ishin yje...
do te doja te kem universin,
per ti pasur te gjitha...Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 27th February 2014, 10:09

Dashuria eshte si shkretetira...
lehte te humbasesh,
por mbrekulli te takohesh...


Kerkoja dicka te vogel, ne nje bote te pafund...
dhe gjeta ty:
infinitetin, ne nje bote te vogel...


Dua te te shkruaj dicka te bukur,
por s'me vijne fjalet...
edhe pse do mjaftonte,
te shkruaj emrin tend A....N!


Dashuria eshte si nje kenge...
eshte veshtire t'a kompozosh...
por kur gjen fjalet e duhura...
destinacioni i saj eshte fama...


Dua te te them, qe emocionet me ty...
nuk jane fantazi...
por realitet i embel...
qe zbukuron ditet e mija...Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 27th February 2014, 10:09

Dashuria, nga te gjitha pasionet, eshte me e rrezikshmja...sepse sulmon njekohesisht, koken, zemren, dhe trupin...

Dashuria triumfon mbi gjithcka, por jo mbi varferine, dhe dhembjen e dhembeve...

Nje deklarate dashurie, eshte si fillimi i nje loje shah: pasojat jane te pallogaritshme...

Asgje nuk i sherben dashurise, me shume sesa largesia...
Per cdo km largesi, dashuria shtohet...

E vetmja fitore e mundur, ne dashuri...eshte ikja...

Dashuria s'eshte gje tjeter, pervecse bindja e gabuar, qe disa femra jane ndryshe nga te tjerat...

Dashuria ka te drejte te jete, e poshter dhe genjeshtare...
kur eshte e "sinqerte"...

Per te qene te lumtur ne dashuri, nuk eshte nevoja te jemi te verber: mjafton qe nganjehere, te mbyllim syte...

Dashuria eshte fatkeqesia me e bukur, qe mund te na ndodhi...

Ne dashuri, te gjithe meshkujt jane hajdute: e duan akoma me shume nje femer, nese ajo eshte e tjeterkujt...(dhe anasjelltas)

Dashuria eshte e verber, thuhet:
poq cudi sa mire dallon, nje unaze te arte, nga unaza e pavlere...

Semundja me e perhapur e syve...eshte dashuria, me shikim te pare...

Dashuria mundet shume...
paraja mundet gjithcka...
me perjashtim te dashurise...Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 27th February 2014, 10:10

Kur njeriu dashuron nuk ka frikė...
Miqesia e vėrtetė nuk e njeh ziline dhe dashuria e vėrtetė nuk i njeh nazet...
Qesh me Dashurine ai qe nuk ka qenė kurrė i brengosur prej saj...
Ne dashuri tepėr nuk ėshtė Mjaft....
Xhelozia lind me dashurinė po nuk vdes gjithmonė bashke me te...
Ne rini jetojme qe te dashurojme ne pleqeri dashurojme qe te jetojme...
Dashuria bėn botėn te rrotullohet ose e thėnė ndryshe
Love makes the world go around
Gold makes the world go around too
Dashuria ėshtė cmenduria e njė njeriu pėr aq kohe sa e jeton dashuria s'ėshtė egoiste
mėnyra me e mirė pėr te dashuruar ėshtė te dashurosh sikur s'ke qenė lenduar asnjėherė

Kur je i trishtuar shih ne sytė e atij qe dashuron dhe ne ato sy do tė gjesh forcen pėr te buzeqeshur
Ndoshta ėshtė budallallek te qash pėr dike, por ėshtė e mrekullueshme tė mendosh qe lotet mund te thonė atė qe fjalėt s'e thonė dot kurrė

Kurrė mos ji i friksuar ti thuash dikujt qe e do, ata mund te ta thyejne zemren, por ti mund te thyesh te tyren n.q.s. nuk ja thuaj
Dashuria sheron njerėzitė, te dyja palet, edhe ata qe e japin dhe ata qe e marrin
Dashuria nuk ka te beje me atė ēfarė ti pret te marrėsh, ajo ka te bėj me atė qe ti do tė japėsh- e cila ėshtė gjithēkaShiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 27th February 2014, 10:10

Mė ėmbėl se dashuria nuk ka, por pas saj vjen urrejtja...


Dashuria ėshtė tėrė jeta e femres, kurse njė episod nė jetėn e mashkullit...


Edhe nė kasollen mė tė vogėl ka vend pėr dy tė dashuruar...


Vajza mė shumė i beson dashurisė, se sa nėnės sė vet....Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 27th February 2014, 10:12

Cfare eshte nje vajze?
Vajze eshte ajo qe para se te bjer ne dashuri thote:
Djali qe do te dua duhet te jet perfekt. Duhet te me doje me shum sec do e dua un. Nuk duhet te me bej kurre te derdh lote. Duhet te me kuptoj gjithmon.
Dhe pasi bie ne dashuri thote:
C'rendesi ka nese ai nuk eshte perfekt, prapseprap per mua eshte me i miri. C'rendesi ka nese nuk me do pa kushte, e dua un. Crendesi ka nese nuk me kupton, un do e kuptoj dhe do bej qe gjerat te ndryshojne sepse nuk mund ta humb
Kjo eshte nje Vajze, por jo te gjithe e kuptojne rendesine dhe sakrificen e saj.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 27th February 2014, 10:13

Dashuria eshte nje Keshtjelle me mure te larta, qe ka vetem nje porte.Kur futesh ne te kjo dere mbyllet per te mos u hapur me kurre, dhe per te te lene ne gjelberimin e pafund te kopshteve te keshtjelles
Dashuri ashte qe te ben te dashurosh
Dashuria eshte qe te ben te gezosh,
Dashuria eshte qe te ben te vajtosh
Dashuria eshte lumturi kur e ke prane
Dashuria eshte sherim kur ke doktorrin ose doktorreshen afer.
Dashuria eshte semundje dhe iluzion kur je larg.
Dashuria eshte vuajtje kur je i sinqerte."
Dashuria ta djeg zemren si zjarri drute.
Dashuria eshte verbim kur vendoset para arsyes."
Dashuria eshte shurdhim kur te largon nga njerzit e tjere.
Dashuria eshte memece kur nuk ke fantazi."
Dashuria eshte e shkurter kur dashurohesh mbas te bukures.
Dashuria eshte roberi kur dashurohesh ndaj pasurise.
Dashuria eshte liri dhe lumturi kur dashurohesh me njeriun e mire.
Dashuria qendron ne [You must be registered and logged in to see this image.]prandaj sduhet te zgjedhi vetem me sy.
Sakrifica ,sinqeriteti ,fantazia, arsyeja ,xhelozia dhe besimi ..... jane velat e dashurise pa to ajo humbet ne detin e trazuar te jetes komplekse
Dashuria eshte celsi prej floriri qe hap dyerte e lumturise.
Shoqeria perfundon ne dashuri ndonjehere, dashuria ne shoqeri ? Kurre
Ne qofte se e do dike lere te lire, nqs ai vjen tek ty, eshte i joti, nqs nuk vjen, ska qene, dhe nuk do te jete i joti asnjehere.
Gezimi eshte rrjeta e dashurise qe ze shume shpirtra
DASHURIA ESHTE HUMNER QE PO RE STE GJENDEN ME AS KOCKAT
DASHURIA ESHTE SEMUNDJE E PASHERUESHME
DASHURIA ESHTE SYRI I NJE TE VERBRI DHE DEGJIMI I NJE TE SHURDHERI
PA DASHURI SKA JETE DHE JETE PA DASHURI KURR SMUND TE KETEShiko profilin e anėtarit


#21

Sponsored content


Posted

Mesazh (Faqja 1 e 3)

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi