Forumi Zeri YT! » Argėtim - Humor » Nė kėrkim tė romancės »
Thėnie pėr dashurinė

Share

Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3  Next

+ Pėrgjigju Diskutimit

avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 27th February 2014, 10:13

Dashuria nuk eshte uje qe tretet mbi dhe, por ajo eshte nje zjarr qe te djeg kudo qe je...

Ruaje dashurine e vertete se ajo te vjen njehere ne jete...

Dashuria eshte det gjithkush mund te zhytet por ai(ajo)qe nuk di not mund edhe te mbytet...

Dashuria e pare ka me shume nektare...

Dashuria eshte nje arme qe te vret pa krisme...

Jeta eshte nje lule,prej saj kurre mos u ndaj se dashuria eshte mjalti i saj.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 27th February 2014, 10:14

[b]Dashuria ka kemb e dhemb sepse mund te te kafshoje dhe te ik


Nėse mė do, dua qė ta dish se jo nuk je i vetmi


Dashurija eshte si era e nxehte


Pa puthje ska dashuri..


Dashuria eshte shanca qe ia jep dikujt per me ta thy zemren..por qe shpreson qe nuk do ta beje..


Nese me duhet qe te zgjedh ne mes frymemarrjes dhe teje une do te shfrytezoja frymemarrjen time te fundit qe te te them TE DUA..
[/b]Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 27th February 2014, 10:18

Thėnie tė vėrteta pėr Dashurinė
1. Burrat tė cilėt e puthin gruan e tyre nė mėngjes, jetojnė 5 vjet mė shumė se sa ata qė nuk e bėjnė kėtė gjė.

2. Kėnga e parė pėr dashurinė ėshtė shkruar 4 000 vjet mė parė dhe vjen nga nje zonė midis Tigrit dhe Eufratit.

3. Nėse vjen momenti pėr intimitet qė nė fillim tė marrėdhėnies, 78 pėrqind e vajzave nuk pranojnė nėse nuk janė depiluar.

4. Vajzat feministe kėrkojnė mė shumė se tė tjerat tė kenė nje  marrėdhėnie romantike.

5. Dy tė tretat e njerėzve raportojnė se kanė rėnė mė shumė nė dashuri me dikė qė kanė vite qė e njohin, se sa me nje tė saponjohur.

6. Njerėzit qė tregojnė historinė e tyre tė dashurisė e bėjnė kėtė pasi mendojnė se procesi ėshtė jashtė kontrollit tė tyre.

7. Dashuria nxit nje efekt qetėsues nė trup dhe mėndje pėr tė paktėn nje vit  gjė qė ndihmon ruajtjen e sistemit nervor.

8. Dashuria ka tė njėjtin efekt nė trup njėsoj si edhe frika e madhe. Te nje  person i dashuruar shfaqen tė njėjtat simptoma si te nje person qė ndjen nje  frikė tė madhe – zmadhim tė bebes sė syrit, duar tė djersitura, dhe rritje tė tė rrahurave tė zemrės
9. Skanimet e trurit kanė treguar se kur njeriu shikon foto tė njeriut tė zemrės, truri reagon menjėherė duke treguar dėshirė.

10. Vajzat e fisit Tivi nė Pacifikun jugor martoheshin qė nė lindje

11. Shėrbimi “Detektori i dashurisė” i shpikur nga operatori telefonik KTF supozohet se tregon seriozitetin e njeriut tė dashur, nėse ai vėrtet ėshtė i ndershėm nė atė qė thotė. Telefoni analizon kordat e zėrit pėr tė parė nėse ai flet me dashuri apo jo. Pėrdoruesi merr nje analizė tė bisedės nėpėrmjet nje mesazhi i cili tregon afeksionin, surprizėn, pėrqendrimin dhe ndershmėrinė me tė cilėn ka folur personi tjetėr nė linjė.

12. Rreth 11% e grave kontrollojnė menjėherė online pėr tė parė tė dhėnat e nje personi qė e kanė takuar ose qė presin ta takojnė, kundrejt 7 % tė meshkujve.

13. Me kalimin e kohės, partnerėt tentojnė tė kenė gjithmonė e mė shumė tė njėtat sjellje.

14. Njerėzit tentojnė tė kthejnė mė shumė kokėn nė tė djathtė se sa nė tė majtė kur puthin dikė (65% e njerėzve e kthejnė kokėn nė tė djathtė).

15. Tradita e unazės sė fejesės ka ardhur qė nė shekullin e 15-tė, kur Duka Maximillian i Austrisė i dha nje  unazė tė fejuarės sė tij Mary nga Burgundy.

16. Rreth 43% e grave preferojnė qė partnerėt tė mos tregojnė shenja ‘dashurie’ nėse nuk janė tė sigurt pėr nje  lidhje.
17. Njerėzit qė sapo kanė rėnė nė dashuri tregojnė zvogėlim tė hormonit serotonin- nė nivele aq tė ulėta sa dhe te nje person i sėmurė.

18. Aeroporti Ndėrkombėtar i Filadelfias mbahet si Nr. 1 pėr lidhjet e dashurisė gjatė kohės sė pritjes.

19. Sipas nje teorie matematike, ne duhet tė takojmė shumė njerėz para se tė zgjedhim partnerin e pėrjetshėm. Sipas probabilitetit vetėm kėshtu ka mė shumė shance pėr nje ēift tė suksesshėm.

20. Mjekra e burrave rritet mė shpejt kur ata mendojnė pėr seks.

21. Verona, qyteti italian ku u luajt vepra e Shekspirit, Romeo dhe Zhulieta, merr rreth 1000 letra ēdo vit nė adresė tė Zhulietės, ēdo Valentin.

22. Nėse nje person refuzon nje lidhje, personi bie edhe mė shumė nė dashuri me atė person qė nuk e ka pranuar- thotė Helen Fisher autor i librit ‘Pse dashurojmė’. Pjesėt e trurit qė aktivizohen kur ne jemi tė gėzuar vazhdojnė tė mbeten aktive.

23. Ka nje arsye pse ndodhin romancat nė zyrė; Rėnia nė dashuri ėshtė shumė e lidhur me afrimitetin. Ngjallet familjariteti, qetėsia, afėrsia ... dhe romanca.
24.Nje  nė pese marrėdhėnie dashurie afatgjata ndodhin pasi njėri nga partnerėt ėshtė i pėrfshirė nė tė.

25. Nje marrėdhėnie romantike i bėn tė dy partnerėt tė lumtur. Sa mė afėr ndihemi aq mė tė lumtur jemi!Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 27th February 2014, 10:20

[b]Deri kur ne vuajtje,deri kur ne vetmi,deri kure kjo zemra ime do te vuaj per ty!

Dy syte e mi rrjedhin vetem lot ngase jemi larg njeri-tjetrit dhe ste perkedhel dot.
Zemra ndjen dhembje dhe me s'ndjen gezim ngase ti me mungon ne kraharorin tim.

Edhe pse je larg edhe pse je larguar,me sy nuk te shohe me [You must be registered and logged in to see this image.]te dua,po te pres me vuajtje e me vaj,dashurine tone ne [You must be registered and logged in to see this image.]e mbaj!

1.Ka persona
te lindur per te enderruar,te tjere per te qene te enderruar.Une kam
lindur per te enderruar kurse ti per te qene endrra ime me e bukur.


2.Kur ke nevoj per [You must be registered and logged in to see this image.], me thuaj se ta dhuroj timen...

3.Dua
5 minuta : 1 per te te folur,2 per te te perkedhelur, 3 per te te
pare,4 per te te puthur , 5 per te kthyer oren prapa dhe te filloj nga
e para.


4.Ne qofte se do me kerkoje te zgjidhja midis dashuris tende dhe jetes time,un do zgjidhja dashurin tende,se ajo esht jeta ime !
[/b]


[b]Qaj

Sepse lotet mund te thone me shume se fjalet!

Qesh

Sepse nje buzeqeshje, permban me ndjenje se shume fjale.

Hesht

Sepse heshtja eshte me e cmueshme se nje mije fjale.

Puthme

Sepse nje puthje permban miliona - miliona - miliona kuptime.

Dashuro

Sepse dashuria ka kuptimin e saj!

Ne brendesi te detit do struket ndjenja ime.Ne yllin e bukur ku flejne te tona
kujtime.Me pikat e shiut do te zbres tek ti,te shuaj mallin,e do ngjitem perseri...!
[/b]
[b]Kur dashuron je sherbetor,kur te dashurojne i ke ne dore...

Nuk ka burg te zbukuruar dhe dashuri te shemtuar...

Ne dashuri komandon kush dashuron me pak..
[/b]Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 27th February 2014, 10:22

- "Dashuria e papjekur thotė: "Tė dua sepse kam nevojė pėr ty", dashuria e pjekur thotė:
"Kam nevojė pėr ty sepse tė dua".Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 27th February 2014, 10:22

Nese eshte e bere me dashuri, asgje nuk eshte mekat.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 27th February 2014, 10:22

Dashuria ėshtė det, gjithkush mund tė zhytet, por ai qė s'din t’notoj, mund edhe tė mbytet!Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 27th February 2014, 10:23

- Ē'do ditė pa ty, ėshtė si njė ditė pa diell. Ē'do mbrėmje pa ty, ėshtė si njė natė pa yje.
Ē'do orė pa ty, ėshtė si njė jetė pa ndjenja. Ē'do minut pa ty, ėshtė njė minut si mos tė isha nė jetė.
Ē'do sekund pa ty, ėshtė si mos t’mė rreh zemra.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 27th February 2014, 10:23

Dashuria eshte me e menēura e marrezive, nje hidhesi qe mund te mbyse, nje embelsi qe mund te sheroje.

Dashuria e pėrhershme ėshtė xhevahirė , i cili ka nevojė pėr kuti tė artė.

Dashuria eshte kripa e jetes,jeta pa dashuri s'ka shije.

Dashuria ėshtė jeta, ėshtė lumturia qė ia mbush zemrėn, ėshtė atmosfera ku ajo merr frymė si tė dojė, ėshtė himni i amshuar qė ia drejton krijuesit.
(thenie nga P.Vasa)

Dashuria eshte cmenduria e nje njeriu per aq kohe sa e jeton...

Dashuria as nuk shitet e as nuk blihet. Ēmimi i dashurise eshte vet DASHURIA!Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 27th February 2014, 10:23

Dashuria nuk eshte uje qe tretet mbi dhe, por ajo eshte nje zjarr qe te djeg kudo qe je...

Ruaje dashurine e vertete se ajo te vjen njehere ne jete...

Dashuria eshte det gjithkush mund te zhytet por ai(ajo)qe nuk di not mund edhe te mbytet...

Dashuria e pare ka me shume nektare...

Dashuria eshte nje arme qe te vret pa krisme...

Jeta eshte nje lule,prej saj kurre mos u ndaj se dashuria eshte mjalti i saj...

Dashuria ka kemb e dhemb sepse mund te te kafshoje dhe te ik.

Dashuria eshte si kerpudhat halucinoze, te ben keq.

Dashuria eshte si era e nxehte...

Pa puthje s'ka dashuri..

Dashuria eshte shanci qe i jep dikujt per me ta thy zemren...por qe shpreson qe nuk do ta bej...

Nese me duhet qe te zgjedh ne mes frymemarrjes dhe teje une do te shfrytezoja frymemarrjen time te fundit qe te te them TE DUA..Shiko profilin e anėtarit


avatar
Administrator
Administrator

Posted prej 12th February 2016, 00:20

*
POPULAR

Dashuria eshte nje pike shiu mbi nje petale trendafili e cila rreshket leht edhe butesisht, ne rrugen per te rene ne toke qe te bashkohet me pikat e tjera te shiut, te cilat vazhdojne rrugen te bashkuara ne udhetimin drejt detit, tek i cili do te rrin perjetesisht.Shiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net/


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 14th February 2016, 17:38

*
POPULAR

Dashuria eshte e verber.......cmenduria e percjell....Shiko profilin e anėtarit


avatar
Administrator
Administrator

Posted prej 14th February 2016, 21:09

*
POPULAR

Dashuria eshte si vet jeta,sa me shum qe ta jetosh,aq me shum te shtohet deshira per te jetuarShiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net/


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 14th February 2016, 21:38

Dashuria eshte nje pishin ku hudhen te gjith budallenjte,une nuk u hodha,por me rreshqiti kemba...PerqeshShiko profilin e anėtarit


avatar
Administrator
Administrator

Posted prej 14th February 2016, 21:47

*
POPULAR

Ne te dy kishim shume te perbashketa. Une e dashuroja ate dhe ajo dashuronte vetvetenShiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net/


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 18th February 2016, 19:44

Dashuri nuk do te thote te shohesh njeri-tjetrin ne sy.... por te dy sebashku te shohin ne te njejtin drejtim!Shiko profilin e anėtarit


avatar
Administrator
Administrator

Posted prej 18th February 2016, 21:35

*
POPULAR

“Po guxoj tė tė kėrkoj tė ma thuash prerė ēfarė mendon pėr dashurinė tonė. Nevoja mė shtrėngon ta di pėrgjigjen tėnde, duke qenė qė kam njė vit qė jam plagosur nga dashuria dhe ende nuk jam i sigurt nėse kam apo jo njė vend nė zemrėn tėnde”.Shiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net/


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 25th February 2016, 22:34

Te duash dike dhe pran mos ta kesh,eshte..... si te besh burg dhe pa faj te jesh!!!Shiko profilin e anėtarit


avatar
Administrator
Administrator

Posted prej 25th February 2016, 22:39

*
POPULAR

Midis endrres dhe realitetit nuk ka asnje ndryshim, sepse ti di te besh realitet gjithcka qe kam enderruarShiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net/


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 3rd April 2016, 19:49

*
POPULAR

Dashuria eshte si nje kerpudhe,te lodh duke e kerkuar dhe kur e gjen ke frike se mos eshte e helmuar.....Shiko profilin e anėtarit


#41

Sponsored content


Posted

Mesazh (Faqja 2 e 3)

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi