Forumi Zeri YT!identifikimi

Zeri i çdo shqiptari ne internet


Thënie për dashurinë

Share

descriptionRe: Thënie për dashurinë

more_horiz
Dashuria nuk eshte uje qe tretet mbi dhe, por ajo eshte nje zjarr qe te djeg kudo qe je...

Ruaje dashurine e vertete se ajo te vjen njehere ne jete...

Dashuria eshte det gjithkush mund te zhytet por ai(ajo)qe nuk di not mund edhe te mbytet...

Dashuria e pare ka me shume nektare...

Dashuria eshte nje arme qe te vret pa krisme...

Jeta eshte nje lule,prej saj kurre mos u ndaj se dashuria eshte mjalti i saj.

descriptionRe: Thënie për dashurinë

more_horiz
[b]Dashuria ka kemb e dhemb sepse mund te te kafshoje dhe te ik


Nëse më do, dua që ta dish se jo nuk je i vetmi


Dashurija eshte si era e nxehte


Pa puthje ska dashuri..


Dashuria eshte shanca qe ia jep dikujt per me ta thy zemren..por qe shpreson qe nuk do ta beje..


Nese me duhet qe te zgjedh ne mes frymemarrjes dhe teje une do te shfrytezoja frymemarrjen time te fundit qe te te them TE DUA..
[/b]

descriptionRe: Thënie për dashurinë

more_horiz
Thënie të vërteta për Dashurinë
1. Burrat të cilët e puthin gruan e tyre në mëngjes, jetojnë 5 vjet më shumë se sa ata që nuk e bëjnë këtë gjë.

2. Kënga e parë për dashurinë është shkruar 4 000 vjet më parë dhe vjen nga nje zonë midis Tigrit dhe Eufratit.

3. Nëse vjen momenti për intimitet që në fillim të marrëdhënies, 78 përqind e vajzave nuk pranojnë nëse nuk janë depiluar.

4. Vajzat feministe kërkojnë më shumë se të tjerat të kenë nje  marrëdhënie romantike.

5. Dy të tretat e njerëzve raportojnë se kanë rënë më shumë në dashuri me dikë që kanë vite që e njohin, se sa me nje të saponjohur.

6. Njerëzit që tregojnë historinë e tyre të dashurisë e bëjnë këtë pasi mendojnë se procesi është jashtë kontrollit të tyre.

7. Dashuria nxit nje efekt qetësues në trup dhe mëndje për të paktën nje vit  gjë që ndihmon ruajtjen e sistemit nervor.

8. Dashuria ka të njëjtin efekt në trup njësoj si edhe frika e madhe. Te nje  person i dashuruar shfaqen të njëjtat simptoma si te nje person që ndjen nje  frikë të madhe – zmadhim të bebes së syrit, duar të djersitura, dhe rritje të të rrahurave të zemrës
9. Skanimet e trurit kanë treguar se kur njeriu shikon foto të njeriut të zemrës, truri reagon menjëherë duke treguar dëshirë.

10. Vajzat e fisit Tivi në Pacifikun jugor martoheshin që në lindje

11. Shërbimi “Detektori i dashurisë” i shpikur nga operatori telefonik KTF supozohet se tregon seriozitetin e njeriut të dashur, nëse ai vërtet është i ndershëm në atë që thotë. Telefoni analizon kordat e zërit për të parë nëse ai flet me dashuri apo jo. Përdoruesi merr nje analizë të bisedës nëpërmjet nje mesazhi i cili tregon afeksionin, surprizën, përqendrimin dhe ndershmërinë me të cilën ka folur personi tjetër në linjë.

12. Rreth 11% e grave kontrollojnë menjëherë online për të parë të dhënat e nje personi që e kanë takuar ose që presin ta takojnë, kundrejt 7 % të meshkujve.

13. Me kalimin e kohës, partnerët tentojnë të kenë gjithmonë e më shumë të njëtat sjellje.

14. Njerëzit tentojnë të kthejnë më shumë kokën në të djathtë se sa në të majtë kur puthin dikë (65% e njerëzve e kthejnë kokën në të djathtë).

15. Tradita e unazës së fejesës ka ardhur që në shekullin e 15-të, kur Duka Maximillian i Austrisë i dha nje  unazë të fejuarës së tij Mary nga Burgundy.

16. Rreth 43% e grave preferojnë që partnerët të mos tregojnë shenja ‘dashurie’ nëse nuk janë të sigurt për nje  lidhje.
17. Njerëzit që sapo kanë rënë në dashuri tregojnë zvogëlim të hormonit serotonin- në nivele aq të ulëta sa dhe te nje person i sëmurë.

18. Aeroporti Ndërkombëtar i Filadelfias mbahet si Nr. 1 për lidhjet e dashurisë gjatë kohës së pritjes.

19. Sipas nje teorie matematike, ne duhet të takojmë shumë njerëz para se të zgjedhim partnerin e përjetshëm. Sipas probabilitetit vetëm kështu ka më shumë shance për nje çift të suksesshëm.

20. Mjekra e burrave rritet më shpejt kur ata mendojnë për seks.

21. Verona, qyteti italian ku u luajt vepra e Shekspirit, Romeo dhe Zhulieta, merr rreth 1000 letra çdo vit në adresë të Zhulietës, çdo Valentin.

22. Nëse nje person refuzon nje lidhje, personi bie edhe më shumë në dashuri me atë person që nuk e ka pranuar- thotë Helen Fisher autor i librit ‘Pse dashurojmë’. Pjesët e trurit që aktivizohen kur ne jemi të gëzuar vazhdojnë të mbeten aktive.

23. Ka nje arsye pse ndodhin romancat në zyrë; Rënia në dashuri është shumë e lidhur me afrimitetin. Ngjallet familjariteti, qetësia, afërsia ... dhe romanca.
24.Nje  në pese marrëdhënie dashurie afatgjata ndodhin pasi njëri nga partnerët është i përfshirë në të.

25. Nje marrëdhënie romantike i bën të dy partnerët të lumtur. Sa më afër ndihemi aq më të lumtur jemi!

descriptionRe: Thënie për dashurinë

more_horiz
[b]Deri kur ne vuajtje,deri kur ne vetmi,deri kure kjo zemra ime do te vuaj per ty!

Dy syte e mi rrjedhin vetem lot ngase jemi larg njeri-tjetrit dhe ste perkedhel dot.
Zemra ndjen dhembje dhe me s'ndjen gezim ngase ti me mungon ne kraharorin tim.

Edhe pse je larg edhe pse je larguar,me sy nuk te shohe me [You must be registered and logged in to see this image.]te dua,po te pres me vuajtje e me vaj,dashurine tone ne [You must be registered and logged in to see this image.]e mbaj!

1.Ka persona
te lindur per te enderruar,te tjere per te qene te enderruar.Une kam
lindur per te enderruar kurse ti per te qene endrra ime me e bukur.


2.Kur ke nevoj per [You must be registered and logged in to see this image.], me thuaj se ta dhuroj timen...

3.Dua
5 minuta : 1 per te te folur,2 per te te perkedhelur, 3 per te te
pare,4 per te te puthur , 5 per te kthyer oren prapa dhe te filloj nga
e para.


4.Ne qofte se do me kerkoje te zgjidhja midis dashuris tende dhe jetes time,un do zgjidhja dashurin tende,se ajo esht jeta ime !
[/b]


[b]Qaj

Sepse lotet mund te thone me shume se fjalet!

Qesh

Sepse nje buzeqeshje, permban me ndjenje se shume fjale.

Hesht

Sepse heshtja eshte me e cmueshme se nje mije fjale.

Puthme

Sepse nje puthje permban miliona - miliona - miliona kuptime.

Dashuro

Sepse dashuria ka kuptimin e saj!

Ne brendesi te detit do struket ndjenja ime.Ne yllin e bukur ku flejne te tona
kujtime.Me pikat e shiut do te zbres tek ti,te shuaj mallin,e do ngjitem perseri...!
[/b]
[b]Kur dashuron je sherbetor,kur te dashurojne i ke ne dore...

Nuk ka burg te zbukuruar dhe dashuri te shemtuar...

Ne dashuri komandon kush dashuron me pak..
[/b]

descriptionRe: Thënie për dashurinë

more_horiz
- "Dashuria e papjekur thotë: "Të dua sepse kam nevojë për ty", dashuria e pjekur thotë:
"Kam nevojë për ty sepse të dua".

descriptionRe: Thënie për dashurinë

more_horiz
Nese eshte e bere me dashuri, asgje nuk eshte mekat.

descriptionRe: Thënie për dashurinë

more_horiz
Dashuria është det, gjithkush mund të zhytet, por ai që s'din t’notoj, mund edhe të mbytet!

descriptionRe: Thënie për dashurinë

more_horiz
- Ç'do ditë pa ty, është si një ditë pa diell. Ç'do mbrëmje pa ty, është si një natë pa yje.
Ç'do orë pa ty, është si një jetë pa ndjenja. Ç'do minut pa ty, është një minut si mos të isha në jetë.
Ç'do sekund pa ty, është si mos t’më rreh zemra.

descriptionRe: Thënie për dashurinë

more_horiz
Dashuria eshte me e mençura e marrezive, nje hidhesi qe mund te mbyse, nje embelsi qe mund te sheroje.

Dashuria e pėrhershme ėshtė xhevahirė , i cili ka nevojė pėr kuti tė artė.

Dashuria eshte kripa e jetes,jeta pa dashuri s'ka shije.

Dashuria ėshtė jeta, ėshtė lumturia qė ia mbush zemrėn, ėshtė atmosfera ku ajo merr frymė si tė dojė, ėshtė himni i amshuar qė ia drejton krijuesit.
(thenie nga P.Vasa)

Dashuria eshte cmenduria e nje njeriu per aq kohe sa e jeton...

Dashuria as nuk shitet e as nuk blihet. Çmimi i dashurise eshte vet DASHURIA!

descriptionRe: Thënie për dashurinë

more_horiz
Dashuria nuk eshte uje qe tretet mbi dhe, por ajo eshte nje zjarr qe te djeg kudo qe je...

Ruaje dashurine e vertete se ajo te vjen njehere ne jete...

Dashuria eshte det gjithkush mund te zhytet por ai(ajo)qe nuk di not mund edhe te mbytet...

Dashuria e pare ka me shume nektare...

Dashuria eshte nje arme qe te vret pa krisme...

Jeta eshte nje lule,prej saj kurre mos u ndaj se dashuria eshte mjalti i saj...

Dashuria ka kemb e dhemb sepse mund te te kafshoje dhe te ik.

Dashuria eshte si kerpudhat halucinoze, te ben keq.

Dashuria eshte si era e nxehte...

Pa puthje s'ka dashuri..

Dashuria eshte shanci qe i jep dikujt per me ta thy zemren...por qe shpreson qe nuk do ta bej...

Nese me duhet qe te zgjedh ne mes frymemarrjes dhe teje une do te shfrytezoja frymemarrjen time te fundit qe te te them TE DUA..

descriptionRe: Thënie për dashurinë

more_horiz
Dashuria eshte nje pike shiu mbi nje petale trendafili e cila rreshket leht edhe butesisht, ne rrugen per te rene ne toke qe te bashkohet me pikat e tjera te shiut, te cilat vazhdojne rrugen te bashkuara ne udhetimin drejt detit, tek i cili do te rrin perjetesisht.

descriptionRe: Thënie për dashurinë

more_horiz
Dashuria eshte e verber.......cmenduria e percjell....

descriptionRe: Thënie për dashurinë

more_horiz
Dashuria eshte si vet jeta,sa me shum qe ta jetosh,aq me shum te shtohet deshira per te jetuar

descriptionRe: Thënie për dashurinë

more_horiz
Dashuria eshte nje pishin ku hudhen te gjith budallenjte,une nuk u hodha,por me rreshqiti kemba...Perqesh

descriptionRe: Thënie për dashurinë

more_horiz
Ne te dy kishim shume te perbashketa. Une e dashuroja ate dhe ajo dashuronte vetveten

descriptionRe: Thënie për dashurinë

more_horiz
Dashuri nuk do te thote te shohesh njeri-tjetrin ne sy.... por te dy sebashku te shohin ne te njejtin drejtim!

descriptionRe: Thënie për dashurinë

more_horiz
“Po guxoj të të kërkoj të ma thuash prerë çfarë mendon për dashurinë tonë. Nevoja më shtrëngon ta di përgjigjen tënde, duke qenë që kam një vit që jam plagosur nga dashuria dhe ende nuk jam i sigurt nëse kam apo jo një vend në zemrën tënde”.

descriptionRe: Thënie për dashurinë

more_horiz
Te duash dike dhe pran mos ta kesh,eshte..... si te besh burg dhe pa faj te jesh!!!

descriptionRe: Thënie për dashurinë

more_horiz
Midis endrres dhe realitetit nuk ka asnje ndryshim, sepse ti di te besh realitet gjithcka qe kam enderruar

descriptionRe: Thënie për dashurinë

more_horiz
Dashuria eshte si nje kerpudhe,te lodh duke e kerkuar dhe kur e gjen ke frike se mos eshte e helmuar.....

descriptionRe: Thënie për dashurinë

more_horiz
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi