Forumi Zeri YT! » Argėtim - Humor » Nė kėrkim tė romancės »
Citate dhe shkrime pėr dashuri..

Share

Shko tek faqja : 1, 2, 3, 4, 5  Next

+ Pėrgjigju Diskutimit

avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 30th January 2016, 13:58

*
POPULAR

Kėtu mund tė shkruajm shkrime tė juajat apo tė huazuara...

Histori e dhimbshme,lexojeni
-E do?!
-Po!
-Pse u ndate?
-Sepse ai nuk po ndjente si me pare!
-Pse keshtu?!
-Se kam iden.
-A u zhgenjeve?
-Po shummm.
-E urren me siguri tani?
-Jo nuk e urrej,e s'do e bej kurre.
-Pse?!
-Sepse kur perpiqem ta bej,me mbushen syte me lot e kuptoj qe e dua shum
-A te ka mar malli?
-Shummm!
-Pse nuk i flet atehere?
-Sepse nuk dua ta bezdis me,dashurine time.
-Cfar kujtimi te dhemb me shum kur e kujton.
-Bisedat qe beja me te.S'do i harroj kurre..
-Cfar ndjen ti per ate?!
- MALL...SHUME MALL...

XXXXShiko profilin e anėtarit


avatar
Administrator
Administrator

Posted prej 31st January 2016, 21:06

Burrat gjithnjė duan tė jenė dashuria e parė e njė gruaje, ndėrsa gratė duan tė jenė romanca e fundit e njė burri.Shiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net/


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 2nd February 2016, 00:15

*
POPULAR

E di, une jam mire..!
Nuk kam gjetur askend qe te te zevendesoj dot ty, nuk kam gjetur askend qe ta dua ashtu sic te dua ty, po gjithsesi jam mire...
I kam pritur keto dite me padurim dhe me ne fund erdhen..!
Ta dish qe jam me e qete kur s'te mendoj, kur s'te shoh, edhe pse ndonjehere me merr shume malli, por e ndjeje qe jam mire.
Mbaj mend ato ditet qe ne c'do frymarrje nuk te lija pa te menduar, ato dite qe me lije pa gjume, ato dite kur me terhiqte zeri, biseda jote... por edhe kur flija me hyje ne endrra, te pakten c'mallesha, shikoja fytyren tende te bukur qe kaq shume e doja.
Por ato dite iken, mgjithate une jam mire...
Pervecse ne ato momente kur permendet emri jote dhe kur te mendoje... por ne pergjithsi une jam mire...
Shpresoje qe dhe ti te jesh mire tani!!xxxxShiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 4th February 2016, 14:29

E dashuruar si sot do tė mbetem pas teje pėrgjithmonė. Dhe nėse kam lėnė diēka tek ti, njė ndjenjė tė vogel dashurie apo respekti, tė lutem mbroje, mos e fshij nga kujtesa jote. Unė do tė dua deri nė pėrjetėsi vetėm ty dhe kėtė fjalė do ta mbylli brenda nė shpirtin dhe kurrė s'do ta tradhėtoj veten time. Nėsė do tė mė marr malli pėr ty do ta gjej, ta shuaj nė skutat e kujtimeve tė mija qė i ruaj tė pastra....xxxxShiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv

Posted prej 4th February 2016, 17:21

Dashuria eshte semundje dhe iluzion kur je larg.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 5th February 2016, 23:57

Mos e lexo kėtė shkrim nėse tė duket i gjatė!

Ti e din shumė mirė ēfar ndija unė pėr TY,.... ...
Vetėm imagjino, i dashur, dashurinė e madhe tė humbur ...
Imagjino dashurinė time! Paramendo se kėto vargje janė vetėm pėr Ty!
Pėrse?
Ajo dhemb .. dhemb kur dėgjojė (lexoj)emrin tėnd ...
dhemb kur tė,,shof'' .. nguliti thonjtėt nė gjoks...mundohem t'a ndaloj zemrėn mos tė rrah... nė mendjen time njė ndjenė e panjohur ...dhemb koha qė mbeti e mbyllur pėrgjithmonė nė ne ..
Dhemb koha...kur ,,flenim'' tė pėrqafuar, shum tė kam dashur ..
Pse lejove tė ndodhė? ...
Nė ndjenjat e mia mė tė thella Ti ishe mė shumė se njė mik, ..dashuria e jetės sime ...( ani qė pak mė ndryshe nga ajo ēfar duhej tė ishte)
Lotėt rrjedhin, duke rėnė nė kėtė shkrim tė varfėr,
Nė regjimin e pasionit dhe injorancės ofshaj nga thellėsia e zemrės, oh virtyti im i humbur!
X....vėshtirė do mund tė bėjė pa ty ...

E vetmja gjė qė mund tė bėj...Tė shkruaj njė poemė tė mirė pėr Ty..
Doja tė mė duash tė pėrqafohemi, ,
Do tė doja tė lundrojė nė njė ėndėrr pafund, dhe tė lundrojmė pėr nė pikėn e pafundėsis,( ani qė vetėm imagjinatė).....
Dhjetori ishte ... Sė shpejti bora ..
Perėndia ... , mė fal pėr gjithēka qė kam premtuar ndonjėherė ...
Mė mungon shumė X....E vetmuar jam , duke qarė ...dhe shkruar pėr Ty pėr ne...Ti as nuk do tė lexosh kėto rreshta ....
Pse jam duke e bėrė kėtė?
Eh sikur tė paktėn tė mė degjoje.. X ....Shiko profilin e anėtarit


avatar
Administrator
Administrator

Posted prej 6th February 2016, 00:23

Nga gjithēka e pėrjetshme, afatin mė tė shkurtėr e ka dashuriaShiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net/


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 7th February 2016, 15:35

Letėr engjėllit tim....

Do tė doja ta jap shpirtin timtė futesha nė thellėsitė e oqeanit tė dashurisė,tė mė mirrnin uraganet nga kjo botė,s'dua tė jetoj nė burgun e vetėmisė...
Kamė uri pėr buzėqeshjet tuaja qė m'i falje sa herė qė i kėrkoja,ēdo gjė ishe pėr mua..sikur edhe njė copė nga qielli nėse do ta dėshiroja do ma dhuroje...
Zemra ėshtė zhytur nė ėndėrr,megjithatė unė shoh se tė kam diku ku vėshtrimi yt.... dėshirė e madhe panjollė ...i kėrkonė gjurmėt tona.
Nuk mund tė thėrras, shqyej qiellin,kjo nuk mund tė jetė dashuri pa ndjenjė.
Dashuria ime dhe zėri im pėr ty ėshtė kėnga vetė, ...mė duket qė tė dėgjojė i ringjallur dhe i zgjuar....por...nuk kam asnjė ide se pse?
Asgjė nė kėtė jetė nuk ėshtė ashtu siē duhet,me pėrjashtim tė ėndėrrave nė krahėt e tu....pse o trishtim,ma more dritėn time?
Ngushėllim kėrkojė tek perėndimi i diellit,pse je ra nė tokė pa mua, tani unė pyes veten!?
Pse jeta nuk tė ka ruajtur pėr mua,pėr tė shėrbyer ty, e jo tė tretem,shumė dashuri kishim mes vete, ti e din se ėshtė njė pjesė e imja me ty....Shiko profilin e anėtarit


avatar
Administrator
Administrator

Posted prej 7th February 2016, 23:34

Dashuria lind nga besimi,jeton nga shpresa por vdes nga meshira.....
Dashuria e vertete eshte si zane,shume flasin rreth saj,dhe shume pak e kane pare ate...Shiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net/


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 9th February 2016, 20:04

*
POPULAR

Kur filluam tė ishim Ne....

Kur ndaluam tė shofim ėndrra nė tė cilat ishim unė dhe ti,e jo Ne dhe Ju ??
Sytė ende plot gjum' ndritshėm shkėlqenin ditėt e ardhshme ...
Kur ndaluam ėndrrat qė nuk ishin njė distancė e rėndėsishme pėr ne, nuk kishte mjegull, as retė e shiut tė cilat pėrhapeshin shpesh sipėr dėshirave tona nuk na pengonin...athua u harruam?
E merrnim ditėn sikur tė kishte ardhė vetėm pėr ne, dhe orėt ishin vetėm pėr shkak se ne do tė shkojmė mė ngadalė, me orar tė plotė,buzėqeshje dhe ėmbėlsi ajo ishte pėrditshmėrija jonė......
Ne jetonim afėrsinė, shpikėsi ishte nė thellėsitė e veta, nė njė pėshpėritje me buzė........

Njė stol qė ishte i yni, ėshtė zhytur nė psherėtimėn tonė, plot dridhje ... dhe dashuri.

Ndoshta edhe tani i lėshon ngadalė nė qiell ofshamėt...Nuk i dėgjoj unė as Ti,sepse u bėmė NE...

Kur u bėmė NE, na ndau nė botėt e veēanta tė mendimit, dyshime, akuza?
Kur?
Nė atė qė ishte njė moment....na u zhduk besimi tek vetja dhe ajo qė kemi krijuar nė momente sikur dy shpirtra qė donin tė bėheshin njė, duke mos ditur se fati do veprojė ndryshe ...
Pse u bėmė NE?
Unė nuk kam pėrgjėje,po Ti?
Po stoli do tė tregoj athua?


Thjesht....njė meditim i ēastit......Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 9th February 2016, 20:08

Vdekja nuk mund tė vdesė.....

Tė doja.. kurrė askend aq sa ty.Isha e gatshėme pėr ēdo gjė, tė sakrifikojė .E tani shpenzojė vetėm ditėt e mia, zemra ėshtė e gjallė por e plagosur, tani unė mendoj se dashuria ėshtė vetėm njė shaka pa kripė.Shpirti yt mė ,,tradhėtoj'' tashmė, por unė ta fala, duke besuar se ēdo gjė do tė jetė mė mirė, por tani pėr kėtė besim nuk kamė fuqi.Mua vetėm njė gjė mu bė e qartė, por shumė vonė,gjithēka ėshtė e humbur, shpirti mbeti i lėnduar, trupi kalbet, zemrės i sjellė vetėm vuajtje.Dua t'a dijsh qė zemra ime ngeli tek Ti,madje edhe nė qoftė se mė vrasin mua ajo do ,,shpėton'', ... Megjithatė unė kam qenė prej kohėsh e vdekur pėrgjithėmonė.....Si pėrfundim e them:

-S'e vdekja nuk mund tė vdesė ...Shiko profilin e anėtarit


avatar
Administrator
Administrator

Posted prej 9th February 2016, 21:54

Asnje knaqesi nuk eshte me njerezore sesa ajo e dashurise , asnje nuk eshte me e afte per t'a humanizuar njeriun. Por, dashuria si dhe arsyeja , nuk njeh gjysma... Ne nuk duam pregjysme.

Erich FrommShiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net/


avatar
Administrator
Administrator

Posted prej 12th February 2016, 00:04

Eshte me e preferueshme te kesh dashuruar dhe ta kesh humbur
dashurine, se sa te mos kesh dashuruar kurre.


Lord TennysonShiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net/


avatar
Administrator
Administrator

Posted prej 14th February 2016, 22:05

Dashuria eshte triumfi i imagjinates mbi inteligjencen.Shiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net/


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 14th February 2016, 22:14

Udhekryq...ndodhemi te gjithe ne udhekryq,ne cdo hap qe hedhim takojme kryqezime,pengesa te kapercyshme apo jo,te veshtira apo te lehta. Ndodhemi ne kryqezim sa here marrim vendime,sa here kerkojme te flasim,sa here perpiqemi te jetojme. 
Udhekryq jeta jone,mendimet tona,ndjenjat. Dashur pa dashur fusim veten ne kryqezime rrugesh sepse qenia njerezore eshte e krijuar per te qene kurioze. Thjesht e kemi te veshtire te ecim drejt,te ndjekim rrugen tone. Duam te provojme cdo sfide,behemi kurioz per cdo rruge te re qe njohim apo rrugica. Futemi ne ate rruge dhe pasi provojme te dalim kuptojme se jemi pjese te nje kurthi. Jeta na ka ngritur kurth dhe e kemi te veshtire te dalim prej saj,ndonjehere dhe te pamundur. Biem lehte pre e kurthit. Jeta na rezervon ato lloj surprizash qe nuk i presim,qe nuk i mendojme. 

"Te tjere duam,te tjere na duan e me te tjere perfundojme"

Edhe kjo eshte nje udhekryq. Udhekryq ndjenjash...Sepse ndonjehere duam njerezit e gabuar dhe nuk veme re ato te duhurit qe na rrine afer dhe na duan vertete. Sjemi ne gjendje te kuptojme se ai qe na rri me afer eshte pikerisht ai qe na do ne heshtje dhe na do vertete,pa mashtrime. Ai esht aty gjithmone duke pritur qe ti ta vesh re,por kjo nuk ndodh se ti je e zene duke dashur njeriun e gabuar. Keshtu,ai lodhet nga ajo pritje aq e lodhshme dhe iken,largohet duke te lene te perfundosh me dike te panjohur. Me vone ndoshta diku do degjosh se dikush te deshi marrezisht,por do te jete teper vone te kthehesh mbrapa.
Keshtu humbim ne rruget e jetes,keshtu mbesim pre e kurtheve te saj,mbesim ne ate labirint ndjenjash,mendimesh dhe vetem ai qe tregohet me i zoti arrin te gjeje rrugedalje. 


Ne udhekryq nuk ka miq,as shoke,as familjare,ska asnjeri. Te gjithe jemi vetem kur mbesim ne labirintin e jetes. Aty largohen te gjithe duke te lene ty vetem ta gjesh rrugedaljen prej atij vend,prej asaj rruge ku ke hyre. Te lene vetem,madje disa te kerkojne dhe llogari,disa te bertasin,te ulerasin sepse ske plotesuar nje apo disa nga tekat e tyre. Qetesohu,kshu ndodh gjithmone!
Njerezit kerkojne dhe kerkojne e shume pak japin. Njerezit jane vampire qe e vetmja gje per te cilen mendojne eshte te thithin sa me shume gjak e jete nga jeta e trupi jot.

Sepse....

Ne udhekryq te gjithe jemi vetem....xxxxShiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 15th February 2016, 20:06

Cili nga ne nuk e mban mend heqjen e fleteve te nje luleje per te kerkuar dhe luftuar kunder dyshimit te tmerrshem per dashurine ose personin qe dashurojme???Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 15th February 2016, 22:47

Kujtimet...


Eh,kujtimet...jane copeza letrash,fjalesh,veprash,momentesh. Jane ato copeza momentesh te gezuara apo te hidhura,te vetmet te cilat pavaresisht cdo gjeje qe ndodh mbesin aty,me ty. Jane te vetmet te cilat te perkasin pavarsisht gjithckaje,pavaresisht deshires se cmendur qe ke ti flakesh tej,bashke me cdo gje te ikin dhe ato...por jo,ato jane me kokeforta se ti,rrine aty si per te te denuar me cdo gje te bukur apo te hidhur qe ke kaluar.
Kujtimet,kto copeza momentesh te cdo stadi te jetes,mbesin te dokumentuara ne ate cep te mendjes tende. Ato nuk zhduken asnjehere,mund ti harrosh per nje moment,mund ti thuash vetes mos kujto me,por ama ato nuk ikin asnjehere. Jane aty gjithmone. 

Ato te torturojne e shpesh te shtyjne te ndjesh urrejtje per njeriun me te afert,shpesh te detyrojne t'u rrish besnike dhe te mos i lesh menjane,por te ecesh krah per krah me ta e te qendrosh krenare para atyre qe te bene t'i perjetoje ato kujtime. Shpesh qendrojne ne ate cep te mendjes tende si i bukuri shejtan duke te peshperitur cdo moment ne vesh se duhet te denosh ato qe te bene te vuaje,te kishe ato kujtime te hidhura. Shpesh te kujtojne se si ka qene femijeria jote,si ke vrapuar duke gjetur nje cep te dhomes per te qare vetem pa te pare askush. Shpesh te bejne te kujtosh ate qe dikur te bente te lumtur e tani nuk eshte me.


Kujtimet jane copezat e mendjes te cilat vijne si sekuenca filmike duke shkaktuar dhimbje,mall per dike qe dikur ke kaluar aq bukur dhe qe papritur e humbe. Kujtimet jane si djalli qe te peshperisin ne vesh e shpesh per te harruar e mos degjuar me peshperimat e "djallit" zhytesh ne alkol,ne duhan apo droge. Per te ikur larg realitetit,per te zhdukur kujtimet dhe dhimbjen qe shkaktojne strukesh ne cepin e nje lokali ku e vetmja gje qe ben eshte te pish pa fund,aq sa te harrosh dhe kush je.

Por....

Kujtimet jane ato copeza jete ku ke kaluar bukur. Jane ato momente te fotografuara ne ditet e tua me te bukura. Jane fotot qe i ruan ne albumin me te bukur te mendjes tende,i ruan me fanatizem dhe sa here qe ulesh ne dritare duke pare yjet e henen e bukur,i hap duke kujtuar ato momente te bukura. Hap fotografite me vendet ku ke qene,me njerezit qe ti kane bere ato momente te paharrueshme apo me momentet qe nuk harrohen lehte ne jete. Jane momentet kur mbaron klasen e pare dhe sheh syte e prinderve qe shkelqejne e ndihen krenare teksa te degjone duke recituar. Jane momentet kur feston ditelindjet dhe pervec zemres te mbushur plot,jane dhe dhuratat qe mbushin dhomen tende bashke me njerezit e dashur. Jane momentet kur mbaron gjimnazin dhe hyn ne fazen e femijes se rritur tashme. Kur merr diplomen e gjimnazit dhe perseri syte e tu bashkohen me ate te prinderve duke pare se ato jane perseri krenare per ty. Te puthin ne balle dhe te urojne fat ne hapin e ri qe do hedhesh ne jete. Jane momentet kur ti fillon punen e pare,ngrihesh ne mengjes dhe jane prinderit ato qe te urojne fat ne diten e pare te punes. Jane momentet kur fejohesh,martohesh dhe prane ke njerezit me te rendesishem e qe mbushin jeten tende. Ato te japin bekimin dhe ndihen krenare qe e kane permbushur me sukses misionin e tyre ne jete. Momenti kur ti fillon jeten tende,kur ne krahe ke femijen tend dhe kupton se aty ke filluar misionin tend. Aty po fillon jeta jote e vertete. 

E kur plakesh duke pire kafen me ate te cilin e fillove kete mision,ndan me te kto kujtime te bukura dhe me buzet e rrudhura formon nje buzeqeshje aq te kendshme sa edhe pse syte po humbin shkelqimin e tyre,japin nje drite te zbehte si per te thene se kujtimet,ato te bukurat japin jete dhe permes vdekjes.

Kujtimet....

Ah,kujtimet.....

Kujtimet bien tani si gjethet e vjeshtes,bien per disa caste per te filluar perseri pas pak kohesh. I forte eshte ai qe di te perballoje fuqine e tyre dhe ti beje balle pa rene pre e kurthit dinak te tyre....
Kujtimet jane thesari i perjetshem i zemres!!xxxxShiko profilin e anėtarit


avatar
Administrator
Administrator

Posted prej 15th February 2016, 22:59

Ēdo ndjenje ka gjuhen e vet qe i pershtatet dhe te perdoresh gjuhen e nje ndjenje per diēka tjeter, do te thote te maskosh mendimin qe ke.Shiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net/


avatar
Administrator
Administrator

Posted prej 15th February 2016, 23:04

Dashuria nuk ka te beje me atė ēfarė ti pret te marrėsh, ajo ka te bėj me atė qe ti do tė japėsh- e cila ėshtė gjithēkaShiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net/


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 15th February 2016, 23:30

Te duash,do te thote te kalosh cdo dallge te jetes si nje serfist profesionist mes dallgesh te fuqishme te nje deti te trazuar.Shiko profilin e anėtarit


#21

Sponsored content


Posted

Mesazh (Faqja 1 e 5)

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi