Forumi Zeri YT! » Argėtim - Humor » Nė kėrkim tė romancės »
Citate dhe shkrime pėr dashuri..

Share

Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

+ Pėrgjigju Diskutimit

avatar
Administrator
Administrator

Posted prej 17th February 2016, 19:53

Qe diten e pare qe te pashe,
Ndjeva se te njihja vite.
Zemren time ty ta dhashe,
Beji c’te duash, mbaje a mbyte.!Shiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net/


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 19th February 2016, 20:02

Dhimbja me e madhe eshte kur nje person i gjalle dhe shume i dashur behet si i vdekur per ty... Ska me keq sesa te dish qe ai frymon, qesh, punon, dashuron por nuk flet me ty, sesa te dish qe ai eshte gjalle por per dike tjeter, jo per ty, sesa te duash ta ndjesh, ta prekesh e ta shohesh por te mos mundesh... Ska mallkim me te madh sesa te te behet i huaj ai qe ke dashur... Vdekja e te gjallit eshte me e tmerrshme sesa vdekja e te vdekurit.
-Gerina Mullaj-Shiko profilin e anėtarit


avatar
Administrator
Administrator

Posted prej 19th February 2016, 20:37

Kam kerkuar nje njeri si ti pjesen me te madhe te jetes sime, por ishte shume veshtire ta gjeja.
Dhe befasisht u ktheva, dhe ti ishe aty.Shiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net/


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 20th February 2016, 10:30

Mos lejo tė tė pėrdorin;
mos prano tė jesh njė nevojė e pėrkohshme e askujt,
Mos prano tė jesh si kafeja e ambalazhuar qė shitet anės rrugėve,
apo si puroja mbas njė dreke, me peshk salmon edhe verė,
qė tymoset njėherė dhe mė pas shkelet me kėmbė;
apo si limoni i prerė nė mes pranė pjatės me supė;
Mos prano tė tė trajtojnė pėr nevojat e castit;
nėse dikush tė intereson, kujdesu ti interesosh edhe ti, por dhjetėfish;
bėhu faktor, bėhu jetik, bėhu si drogė pėr tė;
bėje tė varur pas teje, lidhe pas vetes,
vetėm kėshtu mund ta kesh pėrgjithmonė…
Si mund ta arrish kėtė gjė?
Krijo vlera, rezato! Bėhu mė i mirė se tė tjerėt.....


-Artan MullajShiko profilin e anėtarit


avatar
Administrator
Administrator

Posted prej 20th February 2016, 14:47

Eshte me mire te kesh dashuruar dhe humbur,, sesa te mos kesh Dashuruar kurreShiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net/


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 22nd February 2016, 13:54

Mos u mbeshtet te askush....Kujto se ,nese personi ku je mbeshtetur largohet,ti do biesh..!Shiko profilin e anėtarit


avatar
Administrator
Administrator

Posted prej 22nd February 2016, 14:38

Eshte e vertete qe nuk dime se c'kemi, para se ta humbasim, por eshte gjithashtue e vertete qe nuk dinim se cfare na mungonte para se ta kishim.Shiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net/


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 22nd February 2016, 15:23

*
POPULAR

Njerėzit mendojnė se gjėja mė e keqe ėshtė tė humbasin njeriun qė duan. Gabojnė! Gjėja mė e keqe ėshtė tė humbasėsh vetveten ndėrkohe qė do shumė dike, duke harruar qė edhe ne vetė jemi tė rėndėsishėm!Shiko profilin e anėtarit


avatar
Administrator
Administrator

Posted prej 22nd February 2016, 21:01

Asnje kenaqesi nuk eshte me njerezore sesa ajo e dashurise , asnje nuk eshte me e afte per t'a humanizuar njeriun. Por, dashuria si dhe arsyeja , nuk njeh gjysma...
Ne nuk duam pregjysme.Shiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net/


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 25th February 2016, 22:41

*
POPULAR

** Dy te dashuruar vendsin ti japin fund lidhjes se tyre.. Pas shume vitesh kur djali u martua ish e dashura ju afrua dhe i tha: - Si guxon te perdoresh ngjyren time te preferuar ne dekorin e dasmes tende? - Si guxon te vendosesh lulet e mia te preferuara neper tavolina? - Si guxon te martohesh ne te njejten dite kur ne u njohem bashke? - Si guxon te perdoresh kengen tone ne cermoni? Djalit i rrodhen lotet dhe tha: Sepse kjo ishte menyra e vetme qe te genjeja zemren time sikur po martohesha me ty...xxxxShiko profilin e anėtarit


avatar
Administrator
Administrator

Posted prej 25th February 2016, 23:59

Eshte e pamundur qe njekohesisht dhe te dashurosh dhe te jeshe i mencur.Shiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net/


avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 2nd March 2016, 15:27

Nje dite do te kthehesh.. POrr at'heere do te jete shum vone.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 2nd March 2016, 15:28

Sikur dashuria te ishte nje lule e vetme ne mes te oqeanit,te gjithe te rinjte do te kishin mesuar notin...
Dashuria eshte njelloj e madherishme, si kur flet shume , si kur flet pak.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 2nd March 2016, 15:28

"Kur dashuria don te flase, mendja duhet te hesht...
"Gjuha e dashurise eshte te syte!"
"Dashuria ne sy lind, ne sy jeton ne sy vdes!"
"Dashuria eshte ujvare e pashtershme me emrin Femer!"Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 2nd March 2016, 15:28

Per dashuri te vertet rreziko shum ne jet,mos i degjo te tjeret se qfar 
te thojn,se genjeshtrat lindin mas shumti nga ata qe gjelozojn.Mos e 
harro kurr dashurin e par sepse ajo ne vete nje-ALFABET-te ter mban....Shiko profilin e anėtarit


avatar
Administrator
Administrator

Posted prej 2nd March 2016, 22:07

Ndoshta kanė pasur tė drejtė qė e kanė vėnė dashurinė nėpėr libra…Ndoshta ajo nuk mund tė jetojė askund tjetėrShiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net/


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 18th March 2016, 22:29

Dashuria eshte ajo qe me ben te ngrihem ne mengjes me shpresen qe nje dite do jemi perseri bashke ...Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 18th March 2016, 22:33

Dashuria eshte pelhure qe e thuri natyra, ndersa fantazia e zbukuroi me qendisjeShiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 18th March 2016, 22:34

-Dashuria eshte pasioni i vetem qe nuk duron as te kaluaren, as te ardhmen.

-Te dashurosh dike qe se ke eshte sikur te kesh sy e te mos shikoshe asgje!Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i mirėnjohur
Anėtar i mirėnjohur

Posted prej 18th March 2016, 22:37

Dashuria jon esht si era.
Nuk mund ta shof...
Por e ndjej.Shiko profilin e anėtarit


#41

Sponsored content


Posted

Mesazh (Faqja 2 e 5)

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi