Forumi Zeri YT!identifikimi

Zeri i çdo shqiptari ne internet


Citate dhe shkrime për dashuri..

Share

descriptionVazhdonRe: Citate dhe shkrime për dashuri..

more_horiz
Qe diten e pare qe te pashe,
Ndjeva se te njihja vite.
Zemren time ty ta dhashe,
Beji c’te duash, mbaje a mbyte.!

descriptionVazhdonRe: Citate dhe shkrime për dashuri..

more_horiz
Dhimbja me e madhe eshte kur nje person i gjalle dhe shume i dashur behet si i vdekur per ty... Ska me keq sesa te dish qe ai frymon, qesh, punon, dashuron por nuk flet me ty, sesa te dish qe ai eshte gjalle por per dike tjeter, jo per ty, sesa te duash ta ndjesh, ta prekesh e ta shohesh por te mos mundesh... Ska mallkim me te madh sesa te te behet i huaj ai qe ke dashur... Vdekja e te gjallit eshte me e tmerrshme sesa vdekja e te vdekurit.
-Gerina Mullaj-

descriptionVazhdonRe: Citate dhe shkrime për dashuri..

more_horiz
Kam kerkuar nje njeri si ti pjesen me te madhe te jetes sime, por ishte shume veshtire ta gjeja.
Dhe befasisht u ktheva, dhe ti ishe aty.

descriptionVazhdonRe: Citate dhe shkrime për dashuri..

more_horiz
Mos lejo të të përdorin;
mos prano të jesh një nevojë e përkohshme e askujt,
Mos prano të jesh si kafeja e ambalazhuar që shitet anës rrugëve,
apo si puroja mbas një dreke, me peshk salmon edhe verë,
që tymoset njëherë dhe më pas shkelet me këmbë;
apo si limoni i prerë në mes pranë pjatës me supë;
Mos prano të të trajtojnë për nevojat e castit;
nëse dikush të intereson, kujdesu ti interesosh edhe ti, por dhjetëfish;
bëhu faktor, bëhu jetik, bëhu si drogë për të;
bëje të varur pas teje, lidhe pas vetes,
vetëm kështu mund ta kesh përgjithmonë…
Si mund ta arrish këtë gjë?
Krijo vlera, rezato! Bëhu më i mirë se të tjerët.....


-Artan Mullaj

descriptionVazhdonRe: Citate dhe shkrime për dashuri..

more_horiz
Eshte me mire te kesh dashuruar dhe humbur,, sesa te mos kesh Dashuruar kurre

descriptionVazhdonRe: Citate dhe shkrime për dashuri..

more_horiz
Mos u mbeshtet te askush....Kujto se ,nese personi ku je mbeshtetur largohet,ti do biesh..!

descriptionVazhdonRe: Citate dhe shkrime për dashuri..

more_horiz
Eshte e vertete qe nuk dime se c'kemi, para se ta humbasim, por eshte gjithashtue e vertete qe nuk dinim se cfare na mungonte para se ta kishim.

descriptionVazhdonRe: Citate dhe shkrime për dashuri..

more_horiz
Njerëzit mendojnë se gjëja më e keqe është të humbasin njeriun që duan. Gabojnë! Gjëja më e keqe është të humbasësh vetveten ndërkohe që do shumë dike, duke harruar që edhe ne vetë jemi të rëndësishëm!

descriptionVazhdonRe: Citate dhe shkrime për dashuri..

more_horiz
Asnje kenaqesi nuk eshte me njerezore sesa ajo e dashurise , asnje nuk eshte me e afte per t'a humanizuar njeriun. Por, dashuria si dhe arsyeja , nuk njeh gjysma...
Ne nuk duam pregjysme.

descriptionVazhdonRe: Citate dhe shkrime për dashuri..

more_horiz
** Dy te dashuruar vendsin ti japin fund lidhjes se tyre.. Pas shume vitesh kur djali u martua ish e dashura ju afrua dhe i tha: - Si guxon te perdoresh ngjyren time te preferuar ne dekorin e dasmes tende? - Si guxon te vendosesh lulet e mia te preferuara neper tavolina? - Si guxon te martohesh ne te njejten dite kur ne u njohem bashke? - Si guxon te perdoresh kengen tone ne cermoni? Djalit i rrodhen lotet dhe tha: Sepse kjo ishte menyra e vetme qe te genjeja zemren time sikur po martohesha me ty...xxxx

descriptionVazhdonRe: Citate dhe shkrime për dashuri..

more_horiz
Eshte e pamundur qe njekohesisht dhe te dashurosh dhe te jeshe i mencur.

descriptionVazhdonRe: Citate dhe shkrime për dashuri..

more_horiz
Nje dite do te kthehesh.. POrr at'heere do te jete shum vone.

descriptionVazhdonRe: Citate dhe shkrime për dashuri..

more_horiz
Sikur dashuria te ishte nje lule e vetme ne mes te oqeanit,te gjithe te rinjte do te kishin mesuar notin...
Dashuria eshte njelloj e madherishme, si kur flet shume , si kur flet pak.

descriptionVazhdonRe: Citate dhe shkrime për dashuri..

more_horiz
"Kur dashuria don te flase, mendja duhet te hesht...
"Gjuha e dashurise eshte te syte!"
"Dashuria ne sy lind, ne sy jeton ne sy vdes!"
"Dashuria eshte ujvare e pashtershme me emrin Femer!"

descriptionVazhdonRe: Citate dhe shkrime për dashuri..

more_horiz
Per dashuri te vertet rreziko shum ne jet,mos i degjo te tjeret se qfar 
te thojn,se genjeshtrat lindin mas shumti nga ata qe gjelozojn.Mos e 
harro kurr dashurin e par sepse ajo ne vete nje-ALFABET-te ter mban....

descriptionVazhdonRe: Citate dhe shkrime për dashuri..

more_horiz
Ndoshta kanë pasur të drejtë që e kanë vënë dashurinë nëpër libra…Ndoshta ajo nuk mund të jetojë askund tjetër

descriptionVazhdonRe: Citate dhe shkrime për dashuri..

more_horiz
Dashuria eshte ajo qe me ben te ngrihem ne mengjes me shpresen qe nje dite do jemi perseri bashke ...

descriptionVazhdonRe: Citate dhe shkrime për dashuri..

more_horiz
Dashuria eshte pelhure qe e thuri natyra, ndersa fantazia e zbukuroi me qendisje

descriptionVazhdonRe: Citate dhe shkrime për dashuri..

more_horiz
-Dashuria eshte pasioni i vetem qe nuk duron as te kaluaren, as te ardhmen.

-Te dashurosh dike qe se ke eshte sikur te kesh sy e te mos shikoshe asgje!

descriptionVazhdonRe: Citate dhe shkrime për dashuri..

more_horiz
Dashuria jon esht si era.
Nuk mund ta shof...
Por e ndjej.

descriptionVazhdonRe: Citate dhe shkrime për dashuri..

more_horiz
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi