Forumi Zeri YT! » Argėtim - Humor » Nė kėrkim tė romancės »
Citate dhe shkrime pėr dashuri..

Share

Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

+ Pėrgjigju Diskutimit

avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 18th March 2016, 22:38

Nese nuk te ka prekur dashuria, je duke ecur neper terrShiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 19th March 2016, 08:51

E ē’zemėr kanė ata qė urrejnė. Si mund ta duan tė ftohtin, kur shtangė. Si mund tė jetojnė me zemėr tė ftohtė. E mohon dhuntinė. E mohon ngrohtėsinė e prehrit tė nėnės, kur ende s’dije  se ē’ėshtė dashuria, ndjeje ngrohtėsi; ajo ishte dashuria. Dashuria, kur me fatkeqėsinė je zatet, je ndihmuar; ajo ishte dashuria. Nuk ėshtė dashuri, dashuri e gjuhės. As dashuria e pamjes. Dashuria ėshtė nė zemėr. Jo zemra qė dashuron pėr epsh e lakmi dunjallėku; zemra ėshtė sėmurė. Kur synohet pėr tė grabitė, s’ėshtė dashuri.

O sa mė rėndon zemrėn! E sa mė rėnkon shpirti! Zemra e ftohtė. E mbushur me urrejtje. Sa padrejtėsi i bėn vetes. Tė ndjesh largėsi, sa ftohtė. E si mund tė ndjehet urrejtja, e si mund ta kapėrdijė zemra pikėn e urrejtjes! Kur loti nuk tė shėron, edhe pse ndjenjėn e ngrohtė ta pėrkujton.


Njė hap drejt dashurisė. Njė hap drejt jetės sė vėrtetė. Nuk ka jetė tė vėrtetė pa dashuri tė vėrtetė. Dashuria ėshtė shenjė e sinqeritetit. Sinqeriteti s’arrihet pa bindjen e plotė. Bindje e plotė ėshtė tė duash ēka syri nuk tė kapė. Tė duash edhe nėse tė dashurin s’e ke pranė shqisave tua. Kjo ėshtė dashuri, kur dashuron edhe pa parė, pa dėgjuar. Tė ndjesh afėrsinė.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 19th March 2016, 08:52

Me duaj kur me ke
Mos me kerkon kur s'me ke
Te me duash nuk te detyroj
Por me duaj nese e meritoj....!!!!

Zemra ime po qan dhe shume po vajton se ti e ke plagos e tash nuk e sheron.....!!!!

Pasha ėndėrėn qė ėndėroj, Pasha trojet ku jetoj, Pasha besėn qė e mbaj, Kurr nga Zemra s'do tė ndaj......!!!!

Ne Kete Jete Kemi Lindur
Jeten Ta Jetojmme Te Miren
E Me Te Keqen Qe Ta Ballafaqojm
E Ju Te Gjithe Mos U Deshperoni
Se Jeta Eshte E Mire Duhet Ta Vazhdoni....!!!!

Ti Fali Syt Ndoshta Ska Rendesi
Ti Fali Buzet Por Jo Me Trathti
Ta Fali Zemren Plot Me Dashuri
Qe E Kam Vetem Per Ty... !!!!

Nese E Sheh Nje Yll Qe E Rrethon Qiellin
Eshte Lot I Henes Qe Pikon Per Diellin
Nese Me Sheh Mua Me Lot Ne Sy
Dije Se Jan Lotet E Mallit Qe Pikojn Per Ty....!!!!

Mos mendo se te harroj
se veq ty te dashuroj
mos mendo se kam pas tjeter
se veq ty ka me't dasht tere jeten...!!!!

Per ty jetoj se te dua shume
syt e ty te bukur i shoh edhe ne gjum
jeten do ta jepaja per tenden dashuri
ne varr kur te me pyesin do te flas per ty....!!!!

Nese shoqeria shpinen ta kthen ,
Nese dashurin e vertet nuk e gjen
Nese jeta te behet monoton
Mos harro se dikush te don....!!!!

PERSE..

Perse jemi te ndar dhe sjemi te bashkuar?
Pse zoti na ka vrar kaq shum jemi larguar?
Perse syt e mi po rrjedhin vetem lot?
Ngase jemi larg dhe nuk te perkedhel dot!
Zemra nuk me rrah se nuk gjen gezim,
sepse ti mungon ne krahrorin tim....!!!!!Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 19th March 2016, 08:52

Dashuria sheron njerezit, te dyja palet, edhe ata qe e japin dhe ata qe e marrin

Dashuria nuk ka te beje me ate cfare ti pret te marresh, ajo ka te bej me ate qe ti do te japesh- e cila eshte gjithckaShiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 19th March 2016, 08:52

Djemte duan te jene dashuria e pare e njė vajzė ndersa vajzat duan te jene dashuria e fundit e njė djali!


Dashuria ėshtė zjarrė nė te cilin digjesh nga knaqsia por ajo din me qenė edhe zjjarrė qe djegė si fatkeqsia


Dashuria ka shume te fshehta...hera-heres shfaqet papritmas pa dyshime, plot gezim si dita...hera-here digjet si prushi nen hi dhe ndizet flake ne shpirt atehere kur gjithcka eshte shkaterruar..hera-here zvarritet ne zemer si gjarper...hera-here rreshqet pa u kuptuar... TURGENIEV


Akull do te behem dhe buzet do te ti ngri.Dhe po me leshove kurre sdo te ti shkri.Aty do te mbetem ne buzet e tua edhe pse akull gjithmone do te te dua.


Dashuria eshte si nje lufte:E lehte per tu filluar.e veshtire per tu vazhduar,e pamundur per tu harruar…………


Kur njeriu dashuron nuk ka frike...
Miqesia e vertete nuk e njeh ziline dhe dashuria e vertete nuk i njeh nazet...
Qesh me Dashurine ai qe nuk ka qene kurre i brengosur prej saj...
Ne dashuri teper nuk eshte Mjaft....
Xhelozia lind me dashurine po nuk vdes gjithmone bashke me te...
Ne rini jetojme qe te dashurojme ne pleqeri dashurojme qe te jetojme...
Dashuria ben boten te rrotullohet ose e thene ndryshe
Love makes the world go around
Gold makes the world go around too
Dashuria eshte cmenduria e nje njeriu per aq kohe sa e jeton
dashuria s'eshte egoiste
menyra me e mire per te dashuruar eshte te dashurosh sikur s'ke qene lenduar asnjehere
Kur je i trishtuar shih ne syte e atij qe dashuron dhe ne ato sy do te gjesh forcen per te buzeqeshur
Ndoshta eshte budallallek te qash per dike, por eshte e mrekullueshme te mendosh qe lotet mund te thone ate qe fjalet s'e thone dot kurre
Kurre mos ji i friksuar ti thuash dikujt qe e do, ata mund te ta thyejne zemren, por ti mund te thyesh te tyren nqs nuk ja thuaj
Dashuria sheron njerezit, te dyja palet, edhe ata qe e japin dhe ata qe e marrin
Dashuria nuk ka te beje me ate cfare ti pret te marresh, ajo ka te bej me ate qe ti do te japesh- e cila eshte gjithckaShiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 19th March 2016, 08:53

Udheto me anijen “SHPRESA”
Drejt ishullit “DASHURIA”
Mos u merzit se se shpejti…
Do arish ne gadishullin “LUMTURIA”Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 19th March 2016, 08:53

Nuk ekzistojnė ndarje pėrfundimtare derisa ka njė kujtimShiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 22nd March 2016, 22:11

Nganjehere lendohesh nga njerezit, lendohesh nga fjalet e te tjereve, lendohesh nga gjykimet qe te bejne akoma pa te njohur mire se kush je ne te vertete. Vrasin shume fjalet, sepse ti e din qe nuk je ashtu sic te pershkruan dikush, urren faktin qe gjykimet t'i ben dikush qe nuk din asgje per jeten tende, ate qe ke kaluar ne te vertete. Te dhemb ne shpirt qe askush nuk te kupton, te dhemb thell ne zemer kur shikon sepse jeta jote nuk shkon ashtu sic deshiron ti..... Dhe merzitesh, inatosesh me gjith boten. Ngelesh thjesht nje njeri e pakuptimte, perpiqesh te ringrehesh perseri ne kembe per te rifilluar nje jete te re, por ia qe nuk mundesh sepse disa gjera ne te kaluaren gjithmone pengojne dicka ne te ardhmen. Perpiqesh te gjesh dike qe te pranoj per ate qe je, por prap asnjehere nuk ndodh ashtu, sepse njerezit e vecante nuk kerkohen ato te shfaqen vete papritur dhe nuk ke nevoje t'i kerkosh sepse ato te pranojne per ate qe je sepse ato thjesht nuk te kerkojne asgje... Prania jote i pelqen. Ndihesh keq edhe kur shikon dike qe ke dashur me gjith zemer te largohet dhe e vetmja gje qe ben hesht nga dhimbja, nuk ke fuqi te flasesh do thjesht qetesi.... Zhurma e loteve te tu mjafton. Ke nevoj qe dikush te kuptoj heshtjen tende pa pasur nevoje per t'i shpjeguar shume fjale, ke nevoj per dike qe nuk pyet per te kaluaren tende por per dike qe te thote: "Mendojme si do te jete e ardhmja jone"... Keto jan njerezit e vecante, nuk presin asgje nga ti por bejne te pamunduren per te qen me ty. Dhe me ne fund thua... "Thjeshte kam nevoje per dike qe te jete arsye e loteve te mi, arsye e buzeqeshjes time...
Arsye per te cilen ia vlen te jetosh".
xxxxShiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 23rd March 2016, 07:47

Me Mungon

Me mungon...ka kaluar vetem nje dite qe nuk te shoh dhe perseri me ka marre malli...Dje u pame vetem per gjysem ore por per mua ishte fantastike...mbi te gjitha kur me perqafove...ndjeja nje siguri te madhe midis kraheve te tua...te dua dhe nuk do pushoj kurre se theni kete fraze. Je njeriu me fantastik qe kam njohur ndonjehere je nje nga personat e vetem qe me kupton dhe me do te miren...Me mungon. Te puth fort!Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 23rd March 2016, 07:50

Nese jeta te duket e shkurter , merr 1 cast dhe beje te perjetshem...Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 23rd March 2016, 07:50

Mbi nje zjarr te tretur mos u lodh me kot, Se hiri i mbetur zjarr nuk behet dot...Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 23rd March 2016, 07:51

Dashuria ka dy percjelles: te miren dhe zhdervjelltesine!

Te duash nje ore, kjo eshte shprehi e kafsheve; nje dite -vecori e njeriut; gjithe jeten- e engjejve.Por te duash gjithe jeten vetem nje qenie, kjo eshte dhunti e Perendise.

Dashuria eshte det ,,,ku cdo kush mund te zhytet ,,,ata qe s'dine te notojne shume shpejt mund te mbyten ...Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 28th March 2016, 09:47

Dua te jem vetem.
Kur them vetem,nuk do te thot e mbyllur ne vetvete dhe e vetme ne merzine time. Jo jo. Them dua te rri vetem ne jete. Nuk kam nevoje te flas me dike,te ndaj gjerat me dike. E tille jam. Nuk dua njeri prane vetes. Gezohem,lumturohem nga shume gjera qe me ofron jeta. S'eshte patjeter e nevojshme prania e dikujt qe une te jem e lumtur. Jame me mire vetem. Por ja qe sjam vetem...Te mendoj cdo cast.....Shiko profilin e anėtarit


avatar
Administrator
Administrator

Posted prej 28th March 2016, 17:33

*
POPULAR

Dashuria qe ne nuk mund te kemi eshte ajo qe zgjat me shum, te vret me shum, dhe eshte me e forta.Shiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net/


avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 7th April 2016, 12:14

- "Dashuria e papjekur thotė: "Tė dua sepse kam nevojė pėr ty", dashuria e pjekur thotė:
"Kam nevojė pėr ty sepse tė dua".Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 7th April 2016, 12:14

Dashuria ėshtė det, gjithkush mund tė zhytet, por ai qė s'din t’notoj, mund edhe tė mbytet!Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 7th April 2016, 12:14

- Ē'do ditė pa ty, ėshtė si njė ditė pa diell. Ē'do mbrėmje pa ty, ėshtė si njė natė pa yje.
Ē'do orė pa ty, ėshtė si njė jetė pa ndjenja. Ē'do minut pa ty, ėshtė njė minut si mos tė isha nė jetė.
Ē'do sekund pa ty, ėshtė si mos t’mė rreh zemra.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 7th April 2016, 23:10

Uroj qė kjo jetė e vėshtirė
sa mė shpejtė tė mbarojė
dhe nga  plagėt e vjetra.....
edhe unė tė pushojė....Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 8th April 2016, 07:39

[You must be registered and logged in to see this image.]Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 8th April 2016, 07:40

[You must be registered and logged in to see this image.]Shiko profilin e anėtarit


#61

Sponsored content


Posted

Mesazh (Faqja 3 e 5)

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi