Forumi Zeri YT! » Argėtim - Humor » Nė kėrkim tė romancės »
Citate dhe shkrime pėr dashuri..

Share

Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5

+ Pėrgjigju Diskutimit

avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 26th April 2016, 20:41

Ēdo njeri qė kalon nė jetėn tonė ėshtė i veēantė: lė gjithmonė njė pjesė tė tij te ne dhe merr diēka nga jeta jonė me vete…
Ndonjėri merr mė shumė e ndonjėri mė pak, por askush nuk ikėn pa lėnė asgjė.
Kjo ėshtė pėrgjegjėsia mė e madhe e jetės sonė dhe prova e qartė qė dy shpirtra nuk takohen kurrė rastėsisht...


Jorge Luis BorgesShiko profilin e anėtarit


avatar
Administrator
Administrator

Posted prej 26th April 2016, 23:18

Dashuria eshte nje force e eger . Kur tentojme ta kontrollojme na shkaterron , kur tentojme ta burgosim na ben skllav , kur tentojme ta kuptojme na le te perhumbur dhe konfuz .

Paulo CoelhoShiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net/


avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 27th April 2016, 06:41

Shumica e femrave kanė pėr qėllim ta ndryshojnė mashkullin, dhe kur ta kenė ndryshuar, nuk e duan mė.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Administrator
Administrator

Posted prej 27th April 2016, 11:44

Mos provo asnjėherė njė dashuri qė s’e ndjen, sepse dashurinė s’e komandojmė dot!Shiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net/


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 27th April 2016, 12:03

[You must be registered and logged in to see this image.]Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 29th April 2016, 16:39

[You must be registered and logged in to see this image.]Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 16th May 2016, 10:24

Distanca ne Dashuri...


Kush jeton nje histori ne distance kalon gjendje shpirterore kurre te provuara me pare.Kush jeton larg atij qe dashuron ka nje force te brendshme te paimagjinueshme.Ka momente kur ndjehesh e lumtur, ku mjafton ta degjosh per mos leshuar veten. Ne keto komente ndjehesh pozitive, mendon "shtrengojme dhembet, jemi te forte, keto dhimbje do shperblehen.." dhe qeshni sebashku, i jepni kurajo njeri-tjetrit dhe rikarikoni "baterite".Pastaj ka momente ku vetmia te ngjitet pas, bashke me nostalgjine, bashke me lotet.
Keto momente vijne papritur, nuk nisesh nga koncepti "eshte larg dhe keshtu qe me mungon,jam keq".Jo, ne baze eshte nje mungese qe pothuajse mund ta prekesh.Me mungon ne mengjes kur zgjohem, sepse kur eshte me mua, eshte nga ana tjeter e shtratit duke me pare dhe buzeqeshur.Me mungon ne oret e ngrenies, me mungon ne nje "gatuajme bashke", "shihe si e kam shtruar tavolinen" ,me mungon ne pjatat e lara, therrmijat ne toke sepse "nuk eshte faji im, kur buka eshte e fresket bien vete". Me mungon kur bej kafen ,sepse ai me mesonte keq me kapucino.
Me mungon kur qesh per dicka te caktuar por qe duhet t'ia shpjegoj me ane te telefonit.Me mungon kur i kam syte dhe faqet te lagura nga lotet dhe kur evitoj t'ia them sepse e di sa keq do ndjehet qe nuk mi fshin dot.Me mungon kur ne darke shtrengoj jastekun tjeter dhe me kap gjumi vetem ne oret e para te mengjesit.
Me mungon,mungon,sepse kur dashuron fort dhe mendon se eshte mashkulli i jetes tende,i vetmi vend ku do te doje te ishte eshte pikerisht prane tij.Nuk ka rendesi ku, me te eshte gjithmone shtepi.Nuk ka redesi se nga cfare duhet te heq dore, do i lija te gjitha.Nuk kane rendesi te tjerat, sepse bashke, arrihet kudo.

Por.....kjo ,,bashke'' veshtire ( nuk) do te realizohet......

xxxxShiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 21st May 2016, 21:57

Asgje nuk vret me shume se zhgenjimi .....zhgenjimi eshte nje dhimbje qe nuk sherohet kurrr .shenjat ngelen aty diku ne nje cep te shpirtit ..dhe sa her te vin ne mendje ..ti ndihesh keq .....zhgenjimi eshte nje shpres e kanceluar. ..eshte dicka qe arrin nga nje besim i tradhetuar ...arin nga ata , ato qe per ne kan qen gjithcka !

xxxxShiko profilin e anėtarit


avatar
Administrator
Administrator

Posted prej 22nd May 2016, 22:27

Me pelqen kur hesht se duket sikur s’je.
E larget dhe e dhembur, si t’kishe vdekur vete.
Mjafton pastaj nje fjale, nje buzeqeshje.
E ngazellehem krejt, qe kjo s’eshte e vertete.Shiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net/


avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 1st June 2016, 10:47

Nuk dua te jem gjeja me e bukur e jetes tende, dua te jem ajo qe do te duash te zgjosh cdo mengjes, pavaresisht gjerave te bukura qe ke ne jete.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 1st June 2016, 10:47

Preferoj te rri zgjuar gjithe naten duke folur me te , ska rendesi sa e pergjumur jam apo sesa jam lodhur gjate dites , rendesi ka qe eshte dikush aty qe me pret cdo nate per te me degjuar zerin dhe per te me thene qe me do . Me pelqen me shume te rri pa gjume sepse ky realitet eshte teper i bukur per ta zevendesuar me enderra...!!!Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 2nd December 2016, 22:46

Kėrkoj arsye.......
Ēdo gjė nė jetė ndodh pėr njė arsye.Me arsye bie shi,arsye ėshtė rėnia e dėborės,arsyeshėm dielli shkėlqen.arsye kan njerėzit kur qajnė, me arsye njerėzit e duan njėri tjetrin,me arsye njerėzit qeshin,kuptoj edhe qė dashurit shuhen me arsye......Por ajo qė ėshtė arsyeja e moskuptimit tim ėshtė qė njė engjėll pse duhet vdekur?Cila ishte arsyeja pėr tė marrė engjėllin tim?Engjėjt nuk duhet tė vdesin,apo jo?
Unė vetėm po pres vdekjen time pėr tė kėrkuar Atė dhe t'a pyes.....
-O Perėndi pse e more me vete?Shiko profilin e anėtarit


#93

Sponsored content


Posted

Mesazh (Faqja 5 e 5)

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi