Forumi Zeri YT! » Shkencat Ekzakte » Shkenca dhe Teknologjia »
Ju bie bateria shpejt? Fshini aplikacionin e Facebook

Share

avatar

Posted prej 2nd February 2016, 18:40


Pėrdoruesit e Android mund tė rrisin jetėgjatėsinė e baterisė sė tyre deri nė 20% vetėm nėse fshijnė aplikacionin e Facebook nga telefoni i tyre.

Facebook ėshtė aplikacioni qė pėrdoret mė sė shumti nga pėrdoruesit dhe fatkeqėsisht edhe njėri prej shpenzuesve mė tė mėdhenj tė baterisė suaj.

Pra, duke fshirė kėtė aplikacion ju jo vetėm se do tė rrisni jetėgjatėsinė e baterisė, por telefoni juaj do tė punojė edhe mė shpejtė.

Kjo gjė tashmė ėshtė vėrtetuar nga shumė pėrodrues tė Android tė cilėt kanė dėshmuar edhe online pėr ndryshimin e dukshėm nė telefonin e tyre.

Nėse vendosni tė fshini aplikacionin e Facebook, atėherė si alternativė do tė keni Facebook nė Chrome. Nėrkohė, mund tė mbani Messeneger, pasi nuk ėshtė njėri prej aplikacioneve qė dobėson baterinė e telefonit tuaj.

/ Top ChannelShiko profilin e anėtarit


Mesazh (Faqja 1 e 1)

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi