Forumi Zeri YT! » Art, Kulturė dhe Tradita » Letėrsia »
thur njė poezi pėr anėtarėt e forumit

Share

Shko tek faqja : 1, 2  Next

+ Pėrgjigju Diskutimit

avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 28th January 2008, 15:15

Po e hapi kėtė temė:Tė i furim nga njė poezi anėtarėve tė forumit,besoj se do tė duket tėrheqėse.Tė i furish poezi njė anėtari tė forumit nuk do tė thotė tė e njohish atė,mjafton tė bazohesh nė postimet e tij.

Po filloj unė i pari:Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 28th January 2008, 15:22

POEZI KUSHTUAR ANĖS

Ka do ditė Anaa po mungon nė forum!Pėrse?Sepse jeta ka pėrplot tė papritura.Njė ditė Anna duke shkuar drejt banesės befasisht ka thyar kėmbėn!Duke i dėshiruar shėrim tė shpejtė,po i kushtoj njė poezi tė shkurtėr:

Enderuar,motėr Anna
pa na thuaj:A tu shėrua kėmba?
Ka ca kohė mungon nė forum
Jemi tė brengosur shumė.
Pėrshėndetje,tė fala e shėndet
Tė urojmė shėrim tė shpejtė.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Administrator
Administrator

Posted prej 28th January 2008, 15:33

Te shkuara Anaa-s dhe sherim te shpejteShiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net/


avatar
Anėtar i mirėnjohur
Anėtar i mirėnjohur

Posted prej 28th January 2008, 18:32

andi te them ja sheruar genjej por ndihem me mire ,qe dy dite ,dhe nji e vertet qe kam munguar ne forum por edhe ne shtepin time ,keto dite shum ,duke u angazhuar keshtu me kemben time ,ti ndihmoj ata njerze qe kan fatkeqesi edhe me te madhe ,se une ,kam kalue edhe nji traum ,kur kam pare bashkeshortin e shoqes time te djegur ,ne renomacion qe eshte djegur me benzin ,me nji makin ,keshtu qe kam qendrue pran saj plot 7 dite ,dhe sod jam kethye ne shtepin time ,ku ende nuk mund ta marr veten ,time .dhe keto jan disa arsyje qe nuk kam qen edhe ne pc edhe me koncentrim te duhur .Shiko profilin e anėtarit


avatar
Administrator
Administrator

Posted prej 28th January 2008, 21:34

Jam ne dijeni per te dyja ndodhite Anaa pasi me kishe thene, por eshte nje fjale e urte qe thote "kur te vjen e keqja hapi deren" gjithcka eshte pjese e jetes, do thuash perse te me ndodhi mua!..dikujt i ndodhin fatkeqsi te tilla dikujt tjeter dicka tjeter etj.
Po jeta eshte e bukur dhe vazhdon me gjithe te mirat e te keqijat e saj.

Dhe nje here te shkuara e sherim te shpejte, dhe shoqes tende vec te mira te kete tani e tutje ne jete.Shiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net/


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 29th January 2008, 23:03

Andi ėshtė shumė punėtor
nė forum administrator
punon natėn deri vonė
postime bėnė gjithėfare
nga historia kombėtare
dhe kulturėn letrare
shkruan pėr shumė pishtar
tekste kėngėsh nga shumė kėngėtar
shkruan pėr art edhe mjeksi
pėr sport e Teologji
poston shkathėt vigjilent
ne e qmojmė me shumė rrespekt.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 2nd February 2008, 17:35

Aleisa punėtore
krijimtaria
i shkon pėr dore
bėnė krijimtari me vlerė
antare nderi
nforumėshtė zgjedhė
ka rrespekt prej nesh
gjithėherė.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vjetėr
Anėtar i vjetėr

Posted prej 2nd February 2008, 21:22

Shaban Cakolli njė poet
pėr kto vargje ke rrespekt,
Cfarė te shkruaj unė per ty
qe je poet e jo mahi

sa je punetor unė s'kam dyshim
ktė e deshmove ti miku im
unė veq suksese t'kisha uruar
ndaj mos pusho kurr duke shkruar!Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 2nd February 2008, 23:06

Albin,o miku im
pranoje rrespektin tim
bashkėpunim e shumė shėndet
poet ishit edhe ju vet.
Qė tė njihemi dhe mė shumė
do tė bashkėpunojmė nė forum
shėndet dhe tė fala,prano nga unė.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vjetėr
Anėtar i vjetėr

Posted prej 3rd February 2008, 03:19

i pranova me zemergjerėsi
ndaj rrespekt te dergova ty
ke shkruar bukur dhe vlera shumė
freski dhuruat ne kėtė forum.

t'i shkruaj Annės cka me i apeluar
pse vallė ktu dot s'ka shkruar
ajo me ftoi ne ketė valle n'forum
e tani sikur qenka tretė dikund!

te tjeret fare nuk i njoh unė
rrespekt ne postime deri dikund
punoni, veproni dhe krijoni miqėsi
jeta keshtu kalohet me dashuri!Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 3rd February 2008, 05:07

Elma

Prej forumit nė forum
ja prap kėtu unė erdha
tash po i furi unė pak vargje
dhe pėr znj.elma

kėto kur erdha zura kėtė emėr
mė sillej nė kokė vėrdallė
dhe pa pra e pyesja mendjen
kush ėshtė kyemėr i madh?

Dhe qė tash se ē“mu kujtua
kjo intelektuale
prej forumit nė forum
sjell dhe bartė nektare

Tė lumtė motėr e madhe
Shqiptare.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 3rd February 2008, 05:14

Njė burrė kėtu e kemi ne
i shkathėt deri nė re
e quajnė Webatdhe
lere veq Atdheun qė e do shumė

por mrekulli hedh dhe kėtu nė forum
e shkrimet e tija saherė lexohen

menjėherė mi kapė mendja
mė kujtohen
me te edhe nė tjera forume takohem
i rrespektuar je pėr ne
i dashur Webatdhe.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vjetėr
Anėtar i vjetėr

Posted prej 23rd February 2008, 00:57

Po Shaban shumė mirė e thua
por pse s'me thua burrė mua
gati u plaka e nuk po e din
pak shaka o miku im.

Je ka i mungon forumit
spo te takoj koheve tfundit
deshiroj te jesh mirė me shnet
suksese prore t'deshiroj n'jetė.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 23rd February 2008, 17:53

Nuk t ė mohoj kurrė
ti Albin je vėrtetė burrė
dhe unė tani po tė tregoj
nė forum pse po mungoj
nėpėr lande po festoj
pavarėsinė,po ua uroj.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 23rd February 2008, 17:57

Forumi Atdheu yne
Ka anetare me emra
gjitheve ju , ju uroj
ju kendofte zemraShiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vjetėr
Anėtar i vjetėr

Posted prej 23rd February 2008, 18:08

pershendetje Nardi e Shaban
valla pa juve ktu hiq nuk ban!
veq pavaresia njė here festohet
tani me duhet te punohet!

Me pune i plasim shkie e rusė
at racė sllave qė e kuptoj gjithkush
racė dhe komb me bisha t'gjalla
he ishalla iu del pergjithmonė fara!Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 26th February 2008, 13:08

ja ku jemi ,or trim
pėrshėndetje dhe
pėr ju Albin
veq se kemi shumė
punė
nė ndermarrje
dhe nė forum.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i mirėnjohur
Anėtar i mirėnjohur

Posted prej 26th February 2008, 13:11

ter jeten shaban
ke shkrue ,krejt
poezit,pavarsis
ja ke kushtue .Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 5th March 2008, 12:02

flm,anaa
nuk mė dhimbset mundi
pasi qė pushtuesit
i erdhi fundi.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i mirėnjohur
Anėtar i mirėnjohur

Posted prej 5th March 2008, 13:18

shaban ,i mire je si
bilbyl ,por kur mungon
ne forum ,del si krokodil
prandaj shaban ,rrij bylbyl
dhe shkruj ,per ne
se mallin e atdheut
ti ne ve naj largon .Shiko profilin e anėtarit


#21

Sponsored content


Posted

Mesazh (Faqja 1 e 2)

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi