Forumi Zeri YT!identifikimi

Zeri i çdo shqiptari ne internet


thur një poezi për anëtarët e forumit

Share

descriptionthur një poezi për anëtarët e forumit

more_horiz
Po e hapi këtë temë:Të i furim nga një poezi anëtarëve të forumit,besoj se do të duket tërheqëse.Të i furish poezi një anëtari të forumit nuk do të thotë të e njohish atë,mjafton të bazohesh në postimet e tij.

Po filloj unë i pari:

descriptionRe: thur një poezi për anëtarët e forumit

more_horiz
POEZI KUSHTUAR ANËS

Ka do ditë Anaa po mungon në forum!Përse?Sepse jeta ka përplot të papritura.Një ditë Anna duke shkuar drejt banesës befasisht ka thyar këmbën!Duke i dëshiruar shërim të shpejtë,po i kushtoj një poezi të shkurtër:

Enderuar,motër Anna
pa na thuaj:A tu shërua këmba?
Ka ca kohë mungon në forum
Jemi të brengosur shumë.
Përshëndetje,të fala e shëndet
Të urojmë shërim të shpejtë.

descriptionRe: thur një poezi për anëtarët e forumit

more_horiz
Te shkuara Anaa-s dhe sherim te shpejte

descriptionRe: thur një poezi për anëtarët e forumit

more_horiz
andi te them ja sheruar genjej por ndihem me mire ,qe dy dite ,dhe nji e vertet qe kam munguar ne forum por edhe ne shtepin time ,keto dite shum ,duke u angazhuar keshtu me kemben time ,ti ndihmoj ata njerze qe kan fatkeqesi edhe me te madhe ,se une ,kam kalue edhe nji traum ,kur kam pare bashkeshortin e shoqes time te djegur ,ne renomacion qe eshte djegur me benzin ,me nji makin ,keshtu qe kam qendrue pran saj plot 7 dite ,dhe sod jam kethye ne shtepin time ,ku ende nuk mund ta marr veten ,time .dhe keto jan disa arsyje qe nuk kam qen edhe ne pc edhe me koncentrim te duhur .

descriptionRe: thur një poezi për anëtarët e forumit

more_horiz
Jam ne dijeni per te dyja ndodhite Anaa pasi me kishe thene, por eshte nje fjale e urte qe thote "kur te vjen e keqja hapi deren" gjithcka eshte pjese e jetes, do thuash perse te me ndodhi mua!..dikujt i ndodhin fatkeqsi te tilla dikujt tjeter dicka tjeter etj.
Po jeta eshte e bukur dhe vazhdon me gjithe te mirat e te keqijat e saj.

Dhe nje here te shkuara e sherim te shpejte, dhe shoqes tende vec te mira te kete tani e tutje ne jete.

descriptionRe: thur një poezi për anëtarët e forumit

more_horiz
Andi është shumë punëtor
në forum administrator
punon natën deri vonë
postime bënë gjithëfare
nga historia kombëtare
dhe kulturën letrare
shkruan për shumë pishtar
tekste këngësh nga shumë këngëtar
shkruan për art edhe mjeksi
për sport e Teologji
poston shkathët vigjilent
ne e qmojmë me shumë rrespekt.

descriptionRe: thur një poezi për anëtarët e forumit

more_horiz
Aleisa punëtore
krijimtaria
i shkon për dore
bënë krijimtari me vlerë
antare nderi
nforumështë zgjedhë
ka rrespekt prej nesh
gjithëherë.

descriptionRe: thur një poezi për anëtarët e forumit

more_horiz
Shaban Cakolli një poet
për kto vargje ke rrespekt,
Cfarë te shkruaj unë per ty
qe je poet e jo mahi

sa je punetor unë s'kam dyshim
ktë e deshmove ti miku im
unë veq suksese t'kisha uruar
ndaj mos pusho kurr duke shkruar!

descriptionRe: thur një poezi për anëtarët e forumit

more_horiz
Albin,o miku im
pranoje rrespektin tim
bashkëpunim e shumë shëndet
poet ishit edhe ju vet.
Që të njihemi dhe më shumë
do të bashkëpunojmë në forum
shëndet dhe të fala,prano nga unë.

descriptionRe: thur një poezi për anëtarët e forumit

more_horiz
i pranova me zemergjerësi
ndaj rrespekt te dergova ty
ke shkruar bukur dhe vlera shumë
freski dhuruat ne këtë forum.

t'i shkruaj Annës cka me i apeluar
pse vallë ktu dot s'ka shkruar
ajo me ftoi ne ketë valle n'forum
e tani sikur qenka tretë dikund!

te tjeret fare nuk i njoh unë
rrespekt ne postime deri dikund
punoni, veproni dhe krijoni miqësi
jeta keshtu kalohet me dashuri!

descriptionRe: thur një poezi për anëtarët e forumit

more_horiz
Elma

Prej forumit në forum
ja prap këtu unë erdha
tash po i furi unë pak vargje
dhe për znj.elma

këto kur erdha zura këtë emër
më sillej në kokë vërdallë
dhe pa pra e pyesja mendjen
kush është kyemër i madh?

Dhe që tash se ç´mu kujtua
kjo intelektuale
prej forumit në forum
sjell dhe bartë nektare

Të lumtë motër e madhe
Shqiptare.

descriptionRe: thur një poezi për anëtarët e forumit

more_horiz
Një burrë këtu e kemi ne
i shkathët deri në re
e quajnë Webatdhe
lere veq Atdheun që e do shumë

por mrekulli hedh dhe këtu në forum
e shkrimet e tija saherë lexohen

menjëherë mi kapë mendja
më kujtohen
me te edhe në tjera forume takohem
i rrespektuar je për ne
i dashur Webatdhe.

descriptionRe: thur një poezi për anëtarët e forumit

more_horiz
Po Shaban shumë mirë e thua
por pse s'me thua burrë mua
gati u plaka e nuk po e din
pak shaka o miku im.

Je ka i mungon forumit
spo te takoj koheve tfundit
deshiroj te jesh mirë me shnet
suksese prore t'deshiroj n'jetë.

descriptionRe: thur një poezi për anëtarët e forumit

more_horiz
Nuk t ë mohoj kurrë
ti Albin je vërtetë burrë
dhe unë tani po të tregoj
në forum pse po mungoj
nëpër lande po festoj
pavarësinë,po ua uroj.

descriptionRe: thur një poezi për anëtarët e forumit

more_horiz
Forumi Atdheu yne
Ka anetare me emra
gjitheve ju , ju uroj
ju kendofte zemra

descriptionRe: thur një poezi për anëtarët e forumit

more_horiz
pershendetje Nardi e Shaban
valla pa juve ktu hiq nuk ban!
veq pavaresia një here festohet
tani me duhet te punohet!

Me pune i plasim shkie e rusë
at racë sllave që e kuptoj gjithkush
racë dhe komb me bisha t'gjalla
he ishalla iu del pergjithmonë fara!

descriptionRe: thur një poezi për anëtarët e forumit

more_horiz
ja ku jemi ,or trim
përshëndetje dhe
për ju Albin
veq se kemi shumë
punë
në ndermarrje
dhe në forum.

descriptionRe: thur një poezi për anëtarët e forumit

more_horiz
ter jeten shaban
ke shkrue ,krejt
poezit,pavarsis
ja ke kushtue .

descriptionRe: thur një poezi për anëtarët e forumit

more_horiz
flm,anaa
nuk më dhimbset mundi
pasi që pushtuesit
i erdhi fundi.

descriptionRe: thur një poezi për anëtarët e forumit

more_horiz
shaban ,i mire je si
bilbyl ,por kur mungon
ne forum ,del si krokodil
prandaj shaban ,rrij bylbyl
dhe shkruj ,per ne
se mallin e atdheut
ti ne ve naj largon .

descriptionRe: thur një poezi për anëtarët e forumit

more_horiz
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi