Forumi Zeri YT!identifikimi

Zeri i çdo shqiptari ne internet


Share

descriptionSa te pavarur jemi nga prinderit?

more_horiz
Duke qene se jetojme ndermjet dy gjeneratave, gjenerates se vjeter, qe jane perfaqesuar me se miri nga prinderit tane dhe gjenerata e re, qe jemi ne, krijohet nje hendek ndermjet nesh dhe prinderve tane.
Kjo tashme eshte e ditur.Mirepo nga kjo lindin kontradikta te shumta ne cdo aspekt te raportit prind-femije. Fakti qe ne i shohim gjerat ndryshe dhe prinderit ndryshe, na cojne ne debate me to , shpeshhere jo te kendshme, madje ndodh, ne te shumten e rasteve, qe per te shuar debatin, te pranojme mendimin e tyre, madje te sillemi sic ato kerkojne.
Ku eshte vetja jone ketu?????
Personaliteti yne...???
Megjithate ka shume prinder qe bejne te pamunduren te peshtaten me kohen e sotme per hir te femijeve te tyre dhe per mendimin tim kjo eshte nje gje teper e drejte. Mirepo ketu ne Shqiperi dhe sidomos ne rrethe te ndryshme te saj kjo gje nuk ndodh shpesh.
Femijet duhet te sillen sipas asaj qe prinderit thone, mendojne, kerkojne. Pra ato duhet te jene totalisht te varur nga prinderit.
Sa dakort jeni?
Sa prej jush jane te pavarur nga prinderit dhe sa jo???

Mirepres diskutim...

descriptionRe: Sa te pavarur jemi nga prinderit?

more_horiz
nuk jemi aq tgatshem sa tperballojm jetesen vet mendoj un (te dalim para ne jet)

descriptionRe: Sa te pavarur jemi nga prinderit?

more_horiz
un 100%

descriptionRe: Sa te pavarur jemi nga prinderit?

more_horiz
Une 200% Crying or Very sad

descriptionRe: Sa te pavarur jemi nga prinderit?

more_horiz
une 300%

descriptionRe: Sa te pavarur jemi nga prinderit?

more_horiz
totalisht

descriptionRe: Sa te pavarur jemi nga prinderit?

more_horiz
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi