Forumi Zeri YT! » Argėtim - Humor » ♬ Muzika »
Tekste kengesh shqiptare

Share

Shko tek faqja : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

+ Pėrgjigju Diskutimit

avatar
Administrator
Administrator

Posted prej 28th January 2008, 17:03

Flori & Soni - Fluturimi 3470

Zemer ku je ti
me thuaj ku je tani
vitet te tera
ne shpirt pikove ti

Zemer ku je ti
mbi asfalte shketetire
as dashuria
ste lidhi me zinxhir


Sa radh per mall
tani flasim afer ti sme ke
si treshi me nente
ne akrepat e ores ne


Miliona fytyra i verej
ecin valixhet
kete aroport urrej
ti fluturim
nderkombetar e ke
dhembje e imja
aq le ne kete atdhe


Zemer ku je ti
me thuaj ku je tani
vitet te tera
ne shpirt pikove ti

zemer ku je ti
mbi asflat shktetire
as dashuria
ste lidhi me zinzhir

Leshohen shkallet shpresa ime derrmuar,
sa shpejt po zbrazet avjon i mallkuar

dhe nje shpirt i lodhur ende te pret,
vetem kemba jote nuk zbret

Zemer ku je ti
me thuaj ku je tani
vitet te tera
ne shpirt pikove ti

Zemer ku je ti
mbi asfalt shketetire
as dashuria
ste lidhi me zinxhireShiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net/


avatar
Administrator
Administrator

Posted prej 28th January 2008, 17:03

Me Sy Mbyllur - Flori

vjen cdo nat ne endrrat e mia
dhe me prek ngadal mos ik
puthja ime shpirt per ty kam mall

ti nuk e di sa te lendon nje dashuri
sa pak te them
ti me lendon
une jam ai qe gjithqka e dha per ty
une jam ai qe me dhimbjen jeton

i mbyll syte te mos sho me bardh e zi
i mbyll syte te me shfaqesh ti

vjen cdo nate ne endrrat e mia
dhe me prek ngadal mos ik
puthja ime shpirt per ty kam mall

vjen cdo nate ne endrrat e mia
gjumin ma ben jete
syt mbyllur do ti mbaj
mjafton ty te te kem

i mbyll syte te mos sho me bardh e zi
i mbyll syte te me shfaqesh ti

vjen cdo nate ne endrrat e mia
dhe me prek ngadal mos ik
puthja ime shpirt per ty kam mall

vjen cdo nate ne endrrat e mia
gjumin ma ben jete
syte mbyllur do ti mbanjaShiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net/


avatar
Administrator
Administrator

Posted prej 28th January 2008, 17:05

Kafe Dhe Caj - Flori


Dje ne mengjes poshte shtepis tende
me le te pres dhe me prite se do zbres
kafen e mengjesit me tjetrin po e pi
e une pas kesaj me tjetren e piva nje caj
diskutuam per tradheti
per histori qe shkojn edhe vin

Kafe edhe caj po pastaj
tradhetia nuk egziston ti mos u mundo jo, jo
neise po ta mendosh pak me mire

A ke shpirte te me duash
a ke forc te mos vuash
ti a ke deshire gjithmone
me mua ti te jesh
atehere falma nje tradheti
1,2,3,4,5 sa te jene

Dje ne mengjes poshte shtepis tende
me le te pres dhe me prite se do zbres
kafen e mengjesit me tjetrin po e pi
e une pas kesaj me tjetren e piva nje caj
diskutuam per tradheti
per histori qe shkojn edhe vin

A ke shpirte te me duash
a ke forc te mos vuash
ti a ke deshire gjithmone
me mua ti te jesh
atehere falma nje tradheti
1,2,3,4,5 sa te jene

A ke shpirte te me duash
a ke forc te mos vuash
ti a ke deshire gjithmone
me mua ti te jesh
atehere falma nje tradheti
1,2,3,4,5 sa te jene

1,2,3,4,5 sa te jene...
1,2,3,4,5 sa te jene...Shiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net/


avatar
Administrator
Administrator

Posted prej 28th January 2008, 17:05

Ka Nate, Ka Dhe Dite - Flori

Te kerkova,
Deri sa te gjeta nuk di,
nuk u lodha,
jo nuk u lodha nga kjo jete e trishte...
Dua prane vetes te te kem,
Dua gjithmone me ty te jem..

ouuuuu te ndjej.......
Te ndjej ne cda sekonde qe jetoj...
Te prek..te prek dhe trupat tane drithero
Te duaaaaa...
Ty sa te dua nuk e di?????
E vetja ndjenje qe snjeh kufi

Ti engjell mos ki frike..,
Ka nate ,ka dhe dite
Me ty do jem gjithmone,
Nje jete me ty nuk me mjafton
Dua pran vetes ty te te kem...
Dua gjithmone me ty te jem

Dhe nese me pyet,
Pergjigjen time do ta jap i qete/gjalle
Degjoni kengen.......
Kjo eshte dashuri e vertete
Ouuuuuu yeah ...te dua,te dua
Dhe nese nje dite..
Ti jo nuk je me muaaaaaa

te ndjej....
te ndjej ne cdo sekonde qe jetoj
Te prek....te prek dhe trupat tane drithero
TE DUAAAAAAAA ty sa te dua nuk e di???
E vetmja ndjenje qe snjeh kufi

Ti engjell mos ki frike...
Ka nate , ka dhe dite
Me ty do jem gjithmone,
Nje jete me ty nuk me mjafton
Ouuuuuuuuu yeah...dua pran vetes ty te kem
Dua gjithmone me ty te jem

Ouuuuuuhhhh yeah ...uaaaaaaa iiiii yeyyeyeye
Ti engjell mos ki frike
Ka nate , ka dhe dite
Me ty do jem gjithmone
Nje jete me ty nuk me mjafton

REF (X4)Shiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net/


avatar
Administrator
Administrator

Posted prej 28th January 2008, 17:06

Baby - Flori


Flori:
Nje pjese te jetes time ma more ti,
ti ishe dashuria je edhe tani,
askush nuk do afrohet nuk do guxoj,
nje ne milion ma thoje nuk e harroj
Ske faj!!! qe qdo dite te adhurova mos qaj
te me shkatrroje te lejova

baby e lumtur ti do jesh
dhe pse sdo me kesh
nuk do ndyshoi ndjenjat e tua

Baby gabimin tim nuk do ta fal
shtrihu dhe puthe ngadal
por mos i thuaj kur te dua

GETI:

Baby une e di qe ti mu m'don
Baby une e di ti qka don
Baby ti se din sa t'kushton
Baby ti po harron koha po kalon

Flori:
Nese me ke genjyer mu me vjen keq
Te pakten une kam dashur nje here ne jete
askush nuk do afrohet nuk do guxoj,
nje ne milion ma thoje nuk e harroj
Ske faj!!! qe qdo dite te adhurova mos qaj
te me shkatrroje te lejova

baby e lumtur ti do jesh
dhe pse sdo me kesh
nuk do ndyshoi ndjenjat e tua

Baby gabimin tim nuk do ta fal
shtrihu dhe puthe ngadal
por mos i thuaj kur te dua

Geti:
Une e di qe ti m'don zemer
Po t'lutem harroje kete emer
Mbase po te doket vetja femer, zemer
Une Prap Pe boj temen
Prap pe gjoj veten
Une pe thom t'verteten
e ti shkatrroja vetit jeten
Qysh je nis ku po shkon
qa po bon e ku po rrnon
a e din kush oshte ka knon
qai qe ti e don qai qe ti se qmon
po gaboj a po gabon
hajt se ma von e msoj
kush ka hup e kush fiton

FLORI:
baby e lumtur ti do jesh
dhe pse sdo me kesh
nuk do ndyshoi ndjenjat e tua

Baby gabimin tim nuk do ta fal
shtrihu dhe puthe ngadal
por mos i thuaj kur te dua

Baby gabimin tim nuk do ta fal
shtrihu dhe puthe ngadal
por mos i thuaj kur te duaShiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net/


avatar
Administrator
Administrator

Posted prej 28th January 2008, 17:07

Unaza - Mentor Kurtishi


E me mijra vjet, me mijra shekuj,
Nė zemrėn time gjithmon ke me fjetur,
Ndoshta je martuar, ndoshta ke dhe fmij,
Ndoshta t`ka marr malli ty me m`pa me sy.

Ndoshta je martuar, ndoshta ke dhe fmij,
Ndoshta t`ka marr malli ty me m`pa me sy.

Unaz, moj unaz e artė,
vetėm ti mė mbete njė kujtim i zjartė.
Unaz, moj unaz e artė,
vetėm ti mė mbete njė kujtim i zjartė.

Dikush shuan etjen, nė buzėt e tu,
A t`bjen nmend e dashur se tkam dashuru,
Gjith pranverat qė do t`vijn dhe do t`kalojn,
Zemrėn time pa ty s`munden ta gėzojn.
Gjith pranverat qė do t`vijn dhe do t`kalojn,
Zemrėn time pa ty s`munden ta gėzojn.


Unaz, moj unaz e artė,
vetėm ti mė mbete njė kujtim i zjartė.
Unaz, moj unaz e artė,
vetėm ti mė mbete njė kujtim i zjartė.Shiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net/


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 29th January 2008, 18:33

E mirė boll po shkon te krojt.-R:Berisha

DERTIN TAND TY TA KAJSHIN ZOJT
O ta kajshin zojt e malit
spo ja din o dertin jaranit
Nuk ja ditaune e ngrata
pa jaran,si kalohet nata?
Nuk ja dita unė e mjera
pa jaran qysh kalohet vera?
Unė u dogja sikur petlla
sikur petlla
se kam ditė si luhet vetlla
si luhet vetlla!
Unė u shkriva sikur tlyni
sikur tlyni
se kam ditė qysh luhet syni
qysh luhet syni
:Unė u poqa sikur molla
sikur molla
se kam ditė si luhet loja
si luhet loja?!
Pasha at vlla qe kam te stani
e kam te stani
Sod pe di qka asht jarani,qka ashtė jarani?!!!Shiko profilin e anėtarit


avatar
Administrator
Administrator

Posted prej 29th January 2008, 22:13

Elita 5-Faleminderit

Pikoj loti ne mesnate,
Se ti ike per t'mos u kthyer
Pamjen tende te vertet
E tregon veq pasqyra e thyer

Nuk te thash largohu
As kthehu as harrom
Se per cdo fjal ne jeten tone
Ishe von

Akrepat bashkohen
S'na takojne askund
Me mir nje fund me dhimbje
Se nje dhimbje pa fund

T'famemnderit qe me le
Sot mos qaj se ike dje
Neser kur nata
ne udhkryq te ze
Mos u kthe, mos u kthe
Asrye s'ke

Nata henen prap e ndez
Ti je n'terrin e kesaj bote
N'rrugen tende te pa kthim
Ty te ndjek veq hija joteShiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net/


avatar
Administrator
Administrator

Posted prej 29th January 2008, 22:13

Xhelozia - Afrim Muqiqi

Sa e bukur dashuria
Sa e keqe xhelozia
Sa e bukur simpatia
Sa e rend qenka tradhtia

Sa e bukur dashuria
Sa e keqe xhelozia
Sa e embel simpatia
Sa e rend qenka tradhtia

Nese une vdes apo do te tretem
Kjo kenge per ty do t’jete kujtimi i jetes
Nese une vdes apo do te tretem
Kjo kenge per ty do t’jet kujtimi i jetesShiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net/


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 29th January 2008, 23:14

tė kam lakmi pėr kėto tekste tė bukura kėngėsh,vetėm vazhdo.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 2nd February 2008, 23:46

DY TĖ MIRAT RRIN Nė KREVET
NĖRMJET VETI BĖNIN DERT
Tana qikat po shkojnė sivjet
do n“katund tjerat n“qytet
asnja shmitrin nuk po e pret
ngoni bacen qka po ju thet
qat ma te miren kam me marrė vet.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 2nd February 2008, 23:52

Hajde shoto marshallah

HajdeShoto marshalla
fluturo me krah
lujma shotė mjedisin
mos ma korit fisin
Hajde Shoto nėpėr jaz
i ke kthye floket tallaz
i ke kthy i ke dredhu
fytyren tende e ke hjeshu.

Hajde Shoto nėpėr ara
dimi te kuqe lule t“bardha
Hajde shoto neper therra
dimit tkuqe lule tverdha.

Hajde Shoto Ka mejtepi
ferr,ferr,ferr,po t“ban jeleku
hajde Shoto nga qarshia
fėrr,fėrr,fėrr,po t“ban shamija

lujma shoto kamen ta fali nallanen
lujma lujma shtatin,ta fali sahatin
lujma Shoto gishtin,ta fali krejt shpirtin.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 2nd February 2008, 23:56

Kush i pari bani

kush i pari bani
ore djalė gurbetin
mos ja dhashtė allahi
ati selametin.
Spari unė kur shkova
pa bukė meshkoj dita
jabanxhi qėllova
ujė me lyp nuk dita
koka ėshtė tuj mė dhimbur
kush s“ma freskon ballin
ethet janė tuj mxėnė
ska kush ma qan hallin.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Administrator
Administrator

Posted prej 3rd February 2008, 01:39

ELITA 5 - KENGET MI VRAVE ME DASHURI

Do t'ju tregoj nje histori
qe pikon dhimbje e mall per dashuri
por veshtire e kam t'ja nis se s'mundem
ate kohe ta kujtoj e te mos qaj...
shume kohe shkova pas saj i shkallmuar
por ajo s'me kuptoj s'ka per t'kuptuar
per te sa shume kendova per te veten harrova.....

Pse? Pse keshtu ndodhi une kurr s'mund ta mesoj
a linda i mallkuar apo kjo bote e eger mua me mallkoj
s'mundem, jo s'mundem, s'mundem ta kuptoj
veē do vuaj e do te kendoj....

Me tradhetoj me shokun tim
ah eshte i vertete ky rrefim
tani aspak s'mendoj per te se s'dua
me te fatin tim serish ta ndaj...
diēka ndryshoj pa prit e pa kujtuar
ne shokun tim te ngusht ish dashuruar
per te sa shume kendova per te veten harrova...

Se une s'te kuptova ty asnjehere
se ē'ndodhi me mua ende nuk e di
gjithe kenget mi vrave me dashuri.....

Pse keshtu ndodhi une kurre s'mundem ta mesoj
a linda i mallkuar apo kjo bote eger mua me mallkoj
s'mundem, jo s'mundem ta kuptoj
veē do vuaj e do te kendoj....

Vuaj,vetem vuaj,vetem vuaj e kendoj....Shiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net/


avatar
Anėtar i vjetėr
Anėtar i vjetėr

Posted prej 24th February 2008, 18:00

[You must be registered and logged in to see this image.]
Vesa Luma
Edhe per mua do te kete nje zemer

Tri dite kam ne dhomen time t’pres,
e dy dite prej se ke shku
vec nje dite kam mbet pa qajt
e te nesermen te kam kerku.

Nje jave behet pa dashuri t’rrejshme
nje dite shfaqesh e prap s’je ktu
nje ore mall eshte dhimbje e skajshme
sa nje mije vjet ty me t’besu.

Shtate ditet te javes flasin mire per ty
e gjashte te tjera vec per tradheti
pese nete te gjata sa peseqind
e kater t’tjera sa njemije.

Dhjete ore rruge i kam bo me t’pa
nente te tjera me t’perqafu
ku ta dija un e shkreta
qe ty s’kam me tu kujtu.

Dite, nate te therras me emer
malli vret vec kur mendoj
dhe per mu do te kete nje zemer
qe do dije te mos me lendoje.

Dite, nate te therras me emer
malli vret vec kur mendoj
dhe per mu do te kete nje zemer
qe do dije te mos me lendoje.

Dite, nate te therras me emer
malli vret vec kur mendoj
dhe per mu do te kete nje zemer
qe do dije te mos me lendoje.

Dite, nate te therras me emer
malli vret vec kur mendoj
dhe per mu do te kete nje zemer
qe do dije te mos me lendoje.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Administrator
Administrator

Posted prej 24th February 2008, 20:35

UNĖ TY MOJ TĖ KAM DASHTĖ

Unė ty moj tė kam dashtė-ije,
Prej sė vogli der` n“pleqni.
S“tė vjen keq-e, ije,
me mė lanė aman,
e tė marrish hajde tjetėr njeri.

Syt e mi moj kjajnė, lotojn-e, ije,
kjajnė e rrjedhin si peri.
Ah moj zemėr-ije,
shum durove aman,
digju, digju hajde bre shpirti im.Shiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net/


avatar
Administrator
Administrator

Posted prej 24th February 2008, 20:36

ME LULE T`BUKRA

Me lule t“bukra
Dua me t“punue
Vashė nji kunorė.

Por s“ja di kangės
Me ja fillue
Sikur ma parė.

Janė vyshkun lulet
Pėr mu s“kann erė
N“ma t“bukren stinė.

Ajo qė vinte
Sikur hera tjera
Fushė e lėndinė.

As karanfili
As drandofili
Pėr mu s“kan erė.

Ajo qė m“gzonte
Sikur hera tjera
Ma sįshtė nė jetė.Shiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net/


avatar
Administrator
Administrator

Posted prej 24th February 2008, 20:36

ME PAKĖ BEJTE

Me pak bejte moj du me t“than-e,
E nji k“shtu du me fillz“.

Oh ! prej merakut moj qi m“ka zan-e,
M“dridhet moj zemra tuj t“shiku-e.


Zemrėn tande moj unė ta njofta,
M“paske dashtė me politik“-e.
Oh ! kur mi ēojshe do letra t“ftofta,
anė pėr anė ē“ma ke ngul nji thik-e.

Po i kaloj malet tuj kja-e,
emnin tand moj tuj ta thirr-e.
Oh! Zani jem shkon moj pėr hava-e,
N“zemėr tande moj tu baftė bir“-e.

Droju pak moj nam“ve t“mija,
se t“birojnė anė pėr anė.
Oh! Tė nam vetja moj t“namin f“mija.
Qė i le pa t“zezėn nanė.Shiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net/


avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 27th February 2008, 10:08

Bleona Qerreti - Mandarine

Me ke hyp mbi shpin mandarin

Qdo dit dua lule mbi tavolin
dua shampanj kur jam ne pishin
sandalet i dua svarovski dhe oren platine

yeah, check it out

me ke hyp mbi shpine mandarin moj mandarin
me ze tembel po kendon si kanarine
mbledhu mend nje here mori dredhza me sheqer
se ta silli e perzi si mikser

jam lady me klas
un dy here nuk flas
por jam e rrezikshme si antraks
kur zgjohem ne mengjes
ne shtrat dua frape
sme intereson nese ti fle

me ke hyp mbi shpine mandarin moj mandarin
me ze tembel po kendon si kanarine
mbledhu mend moj nje here mori dredhza me sheqer
se ta silli e perzi si mikser

qeni sma ke lare
u bera vone per plazh
dhe koha spo me del as per masazh
you know i love bling-bling
telefonin me roaming
bulgari parfume, makinen pink

lyp tiger noborr
e low rider pink
cdo dit ne shoping unaza bling-bling
fancy things sweet tesha ni milion
ndarka porosit laksdon perion
sheraton jahtin tond npushime kur shkon
me ta prish pak si kobra helmon
hej shorty une nuk jom dumb
skom pare me gjujt si Donald Trumph
hej shorty mos um merr per fool
masi osht fillimi po sillna shum cool
mos meno qe skom brina mandarin
je shku shum larg e mke hyp mbi shpine, come on

me ke hyp mbi shpine mandarin moj mandarin
me ze tembel po kendon si kanarine

mblidhu mend djali mire po te lash e ke veshtire
dhe per fjalet qe po flet mendohu mire

me ke hyp mbi shpine mandarin moj mandarin
me ze tembel po kendon si kanarine
mbledhu mend nje here mori dredhza me sheqer
se ta silli e perzi si mikser

(wait e minute) ti mu po ma perzine si mikser a?
heh zemra jem, per ty un jam oksigjeni jam dielli jam toka jam qielli,
ti vdes per mu, vet e ke pranu
diamantin te thash e du tre karat
ah, dhe mos harro koleksionin Dolce & Gabana 2007

hajt se tkallxoj ma von une

me ke hyp mbi shpine mandarin moj mandarin
me ze tembel po kendon si kanarine
mbledhu mend nje here mori dredhza me sheqer
se ta silli e perzi si mikser

ajajajajaja
mandarin, mandarin, mandarinShiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net


avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 27th February 2008, 10:09

Elvana Gjata - Ku jeton dashuria


Zonj e dashur
sot jam plakur e as
as 25 ende si kam
Zonj e huaj
gjuaj para jush krenarin
keta lot me rrin dua t'merr
merzin kam frik kur ti sje pran

(refreni)
Ku jeton dashuria ime, dashuria e jetes sime
Ku jeton, ku jetooooon
Si kemishen e tij te vjeter ai me zhveshi me vajzen tjeter
tani jeton

Fati krisur, dukem e krisur
por dua para deres se tij te shtrihem tani
Le t'me shohin Le t'me njohin
nga turpi i zi nuk vdez njerii dua te jem pran tij

(refreni)
Ku jeton dashuria ime, dashuria e jetes sime
Ku jeton, ku jetooooon
Si kemishen e tij te vjeter ai me zhveshi me vajzen tjeter
tani jeton

Zonj e dashur
dua t'jem e matur
por buza me dridhet
se kam te leht hera e par kerkoj
kerkoj rrugen e shpreses
numrin e banese je ti shpetimtarja ime sooooot
shpetimtarja ime sooot me duhet ta takoj

(refreni)
Ku jeton dashuria ime, dashuria e jetes sime
Ku jeton, ku jetooooon
Si kemishen e tij te vjeter ai me zhveshi me vajzen tjeter
tani jetonShiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net


#21

Sponsored content


Posted

Mesazh (Faqja 1 e 8)

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi