Forumi Zeri YT!identifikimi

Zeri i çdo shqiptari ne internet


Tekste kengesh shqiptare

Share

descriptionRe: Tekste kengesh shqiptare

more_horiz
Në mes të natës në qetësi
ti në ballkon më rrije
Unë të vështroja me ëmbëlsi
o moj korçarja ime

O moj korçare sa e bukur je
me ato naze porsi nuse e re
dhe kur më shkoje ti në bulevard
zemrat tona digjen flakë e zjarr

Fjalën e parë kur ma dhe
zemrën ti ma coptove
dhe pse më ike pse më le
në vetmi pa dashnore

descriptionRe: Tekste kengesh shqiptare

more_horiz
"Syçkat si ato te tuat"
Serenatë Korçare

Syçkat si ato të tuat,
nuk gjenden në dynja,
lum ai që i ka shijuar,
frikë nga vdekja nukë ka.

Falmi vash t'i puth një here,
që ta nxjerr atë sevda,
se ma mori zemrën time,
dhe të qetë nuk më la!

Mos më mundo moj nënë,
mos me qorto moj nene,
syzeza ma ka shtënë
me synë e saj të zi,

descriptionRe: Tekste kengesh shqiptare

more_horiz
Lulet e Majit


Nje ditë të bukur maji unë ty të takova
Tek po rrije futur nën një lule
Lulet e majit për ty i ëndërrova
Lumturinë në shpirt veç ti ma fute.

(2 herë)

Por tani je vyshkur më s'ke erë
Lulet e tua për mua s'kanë mëe vlerë

Nuk je ti lulja e bukur e ditës së Majit
Por je lulja e këngëes sime të vajit

(2 herë)

Më kujtohen ditët kur rinia
Sa herë rrëmbehet ajo nga dashuria
Ishe e vogël atëherë vajza ime
S'mendoje tjetër veçse për ëndërrime

S'më harrohen ditët kur rinia
Sa herë rrëmbehet ajo nga dashuria
Ishe e vogeë atëhere vajza ime
S'mendoje tjetër veçse per ëndërrime

Por tani je vyshkur me s'ke erë
Lulet e tua per mua s'kanë me vlerë

Do të kujtoj përherë moj lulja ime
Ndonëse je kaq larg kësaj zemrës sime

(2 herë

descriptionRe: Tekste kengesh shqiptare

more_horiz
KUR TE JESH MERZITUR SHUME


Ketu s' do të jem, do jem larguar;
Në tokë i tretur si të tjerët,
Në kafenenë e preferuar
Nuk do më shohin kamarierët.

Dhe nëpër udhët ku kam ecur,
S'do ndihet kolla ime e thatë,
Mbi varrin tim do të rrijë i heshtur
Një qiparis si murg i ngratë.

Ti do trishtohesh atëhere,
Se s'do më kesh në dhomë gjallë,
Dhe, kur në xham të fryjë erë,
Do qash më erën dalëngadalë.

Po kur të jesh mërzitur shumë.
Në raft të librave kerkomë,
Atje do të jem i fshehur unë,
Ne ndonjë varg a ndonjë shkronjë

Mjafton që librin pak ta heqësh
Dhe unë do zbres, do vij pas teje;
Ti si dikur me mall do qeshësh,
Si një blerim pas një rrëkeje.

descriptionRe: Tekste kengesh shqiptare

more_horiz
Elvana Gjata - Vetes

Ditet vetem pa fjale
netet pa gjum ti fal
me thoje zemer te kam
per ty njesoj jam

Vetem nje fjale do te them
dhe te zhdukem ngadale
te jem me ty ti e di
se ne shpirt ty te mbaj

o vetem nje fjale do te them
dhe do zhdukem ngadale
do ishte me mire
qe te me thuash nje here me fal (2x)

E shikon sa prane buzes tende jam
mos me ler te pres me gjate
me puth me fort per te fundit nate


Vetem nje fjalë do të them .....

descriptionRe: Tekste kengesh shqiptare

more_horiz
Ritfolk - EnderrojSa dua te jem larg
larg merzitjes pa kufi
Sonte do kendoj per ju
ju qe njihni vec qetesi
Kenga ime ngjitet lart
atje lart ne qiellin blu
Ju o yje me besoni
kenga ime eshte per ju

Enderrat ndjekin njera tjetren
enderrat jo nuk kane mbarim
Ju o yje me degjoni
tek ju prehet shpirti im

Sa here ju pyes yje
sa larg jeni ju
ju me duket sikur thoni
fluturo ne qiellin blu
Sa do te doja ne kete nate
kengen time mos ta mbyll
dhe te ngjitem atje lart
e te kthehem ne nje yll

Sa dua te jem larg
larg merzitjes pa kufi
Sonte do kendoj per ju
ju qe njihni vec qetesi

Sa here ju pyes yje
sa larg jeni ju?
ju me duket sikur thoni
fluturo ne qiellin blu
Sa do te doja ne kete nate
kengen time mos ta mbyll
dhe te ngjitem atje lart
e te kthehem ne nje yll

Sa here ju pyes yje
sa larg jeni ju
ju me duket sikur thoni
fluturo ne qiellin blu

Sa do te doja ne kete nate
kengen time mos ta mbyll
dhe te ngjitem atje lart
e te kthehem ne nje yll

descriptionRe: Tekste kengesh shqiptare

more_horiz
Flori Mumajesi - Me Fjalë Të Vogla

Po pres, me ma thon nje fjal
Me ma shkrujt nje tekst
Gabimisht me ma dergu me gjet pretekst
Kur e ke ti nje arsye te vertet

Se per ty nga ana tjeter dikush pret
Me ja thon dicka sado e ftohte te jet
Sdo merzitem duke prit sa fryme te kem
Te betohem sdo shkaktoj asnje problem

Me fjale te vogla t'kom dasht
Me fjale te vogla te du
Por jeten time per ty
Une jam gati me rreziku (x2)

Po pres te me thuash sot se si je vesh
A mi sheh fotografite ndonjehere?
Kur merzitesh ne mendje kush te vjen?
Kur degjon muzike cilen kenge pelqen?

Lumturin dhe motivin ku e gjen?
Nje pergjigje po e kerkoj perse s'ma kthen?
Te betohem sdo shkaktoj asnje problem

Me fjale te vogla t'kom dasht
Me fjale te vogla te du
Por jeten time per ty
Une jam gati me rreziku (x2)

Me fjale te vogla te du
Per ty une jam gati me rreziku

Me fjale te vogla t'kom dasht
Me fjale te vogla te du
Por jeten time per ty
Une jam gati me rreziku

descriptionRe: Tekste kengesh shqiptare

more_horiz
Eranda Libohova - Me ke prek ne tel

Gjitha shoqet jane martu
Une beqare u pata betu
Jam betu e jam betu
Po per mua ndryshe qenka shkru

Diten kur ti pash un ata sy
Mendja po me rrin vetem te ty
Si ta marr un zemren pak nga pak
Po mendoj si te ze ne lak

(refreni)
Ti me ke prek ne tel
Me ke prek ne damar
Le te dale ku te dale
Nuk e le pa te marre

Me ke prek ne tel
Me ke prek ne damar
Vetem per mu ke lindur
Nuk te le beqar

Gjitha shoqet jane martu
Une beqare u pata betu
Jam betu e jam betu
Po per mua ndryshe qenka shkru

Tinez te shikoj edhe kur del
Vdes per flokun tend kacurrel
Enderren time jo mos ma fik
Kam vendosur te te marr dhe pie

(refreni)(3x)
Ti me ke prek ne tel
Me ke prek ne damar
Le te dale ku te dale
Nuk e le pa te marre

descriptionRe: Tekste kengesh shqiptare

more_horiz
Kida ft Ermal (Mi amore)
ah La police, la police, la police 
Do it like this 
Uh La police, la police, la police 
Do it like this 

[Kida] 
E ke lyp ti e ke lyp ti 
M'ke shti mu bo pashpirt 
Edhe ke mendu te un 
Prap mbet i mir 
Ti je idiot prej vetes 
S'po m'len me t'fshi 
S un po t'ces jasht 
Ti e din cysh ke hy 
yeah, 
Ti e din se ca kom dasht 
Gjith mir e me kon bashk 
Po kallxom ca ndodhi tash 

[Ermali] 
Kanjiher shum po pi 
Ti naj fjal mun me ni 
Mungesen pe di 
Pse t'lidhna me ty 
Un faj nuk kom pas 
Ka ndodh va s'esht dasht 
Hajt thuj ani nasht 
Harro 

[REFRENI x2] 
Se krejt ca mi fole 
I paske pas fore 
Ti zemren ma morre 
Mi amore 

[Kida] 
Asniher s'kisha bo najsen un keq ty 
Kurr s'kom than najsen t'ran 
Sa her qe ke fol vec tkom kshyr un n'sy ty 
Dhe fjalen kurr s'ta kom nal 
Asniher s'kisha bo najsen un keq ty 
Vec meno sa t'kom fal 
E din sa shpesh un t'kom thirr 
Edhe ti rrall najher ma ke kap 

[Ermali] 
E din mir qe s'jom kon i lir 
Po prap ty te kom thirr 
Besom qe s'ka pas dit 
Qe se m'ke prek ti n'shpirt 
*N'kce un feel in ti apet* 
Me nji neje ti ca flet 
Ngoje zemren zemren tonde 

[REFRENI x2] 
Se krejt ca mi fole 
I paske pas fore 
Ti zemren ma morre 
Mi amore 

Uh La police, la police, la police 
Do it like this 
Uh La police, la police, la police 
Do it like this

descriptionRe: Tekste kengesh shqiptare

more_horiz
Kida(Boni zo)
Si pronare e club'it 
jom une mrena 
kejt pom shohin, 
kejt pom shohin, 
krejt pom shohin ej 
e di qa ka me ndodh sot, 
mrena po shoh plot 
ai vete em foli 
vete em mfoli vete em foli 

Spot njoh kush je ti bejbe... 
se qa po don ti bejbe 
Po e di qa don ti bejbe 

Refreni: 
Boni zo mos rrini, pini, 
derdhni shishet, krejt 
Ka koh rrina deri vone, 
edhe sonte s'ka me flejt 
Boni zo mos rrini, 
pini, derdhni shishet, krejt 
Ka kohe rrina deri von 
edhe sonte ska me flejt 

Jom dal per qef me bo veq 
pom afrohet pom afrohet pom afrohet 
pe lyp kontaktin... un perinati 
nuk i foli nuk i foli nuk i foli ey 


Spot njo kush je ti babby qa qa po don ti babyy 
Po e di qa po don ti baby... 

Refreni: 
Boni zo mos rrini, pini, 
derdhni shishe, krejt 
Ka koh rrina deri vone, 
edhe sonte s'ka me flejt 
Boni zo mos rrini, 
pini, derdhni shishe, krejt 
Ka koh rrina deri von 
edhe sonte ska me flejt 

Un atij si foli...e aj po qet zo 
krejt shokve t'vet ju ka thon qe e nxo 
Smunesh mem nxon leht se ki shum shum leht 
bejbi po duket se hiq so so lehte.. 

Tash un ty pot lo se mo un skam kohe 
mu marr me ty bejb... A nive a nive 
Bejbi skam kohe... mu marr me ty mo 
une skam koh, a nive a nive 

Boni zo mos rrini, pini, 
derdhni shishe, krejt 
Ka koh rrina deri vone, 
edhe sonte ska me flejt 
Boni zo mos rrini, pini, 
derdhni shishe, krejt 
Ka kohe rrina deri von 
edhe sonte ska me flejt

descriptionRe: Tekste kengesh shqiptare

more_horiz
Kida (Murder)
I'm a murder what you know about me i'm a murder love and you know about me i'm a murder murder love i'm a murder murder x2 

i heard every word u saaiid 
me is who u wanna play 
i can smell all the lies that u tell 
what u do doesnt matter anyway 

it's getting harder every day 
zero attention that i pay 
yeah imma kill yo every single plan 
not with me boy u gotta understand that 

ref: I'm a Murder what you know about me i'm a murder love and you know about me i'm a murder murder love i'm a murder murder 

is this all u are about 
the real u is comin' out 
ill never be someone u can control 
u got it wrong when u thought 
u got it all 

is ,gettin harder every day 
zero attention that i pay 
yeah imma kill yo every single plan 
not with me ,what u gotta understand that 
ref: I'm a Murder what you know about me i'm a murder love and you know about me i'm a murder murder love i'm a murder murder x3

descriptionRe: Tekste kengesh shqiptare

more_horiz
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi