Forumi Zeri YT!identifikimi

Zeri i çdo shqiptari ne internet


Tekste kengesh shqiptare

Share

descriptionRe: Tekste kengesh shqiptare

more_horiz
S'ka perse Shaban.

descriptionRe: Tekste kengesh shqiptare

more_horiz
"Ti Nuk Di As Me Ma Lyp'"

Bleona Qerreti

[You must be registered and logged in to see this image.]

Unë jam vajzë lozonjare
Dhe e dua jetën shumë
Ndersa ti me flet për pare
Dhe për toka në katund

Ti që vjen dhe më pret rrugën
Ja fut kot me të vërtetë
Ki kujdes do thyesh hundët
Sepse unë sjam mendje lehtë

Ti gabon se smë njeh mua
Mos u fryj se s'ke haber
sa peshon fjala të dua
Po ta them perfundimisht
Hiq kravatën që ke në fyt
Tani flas shumë sinqerisht
Ti nuk din as me ma lyp

Shko dhe hiq corapet e bardha
Mos shit mend që ke rolex
Se cdo femer që të del para
Ti e mer me shume oreks!

[You must be registered and logged in to see this image.]

descriptionRe: Tekste kengesh shqiptare

more_horiz
Adrian Gaxha - 300 vjet per ty

1000 dite e as per 1000 nete,
me beso e as per nje jete.
nuk te harroj deri ne amshim.
ne kete bote as ne tjetern bote
zemer ste harroj dot.

300 vjet per ty i kisha dhuru vetem 5 minuta ti te jesh me mu

300 vjet per ty i kisha dhuru sepse pa ty jeten une nuk e du..

edhe pse ndoshta te pengoj,
por me fal nuk di si te veproj,
dashuri te perjetshme te kam.
ne kete bote as e tjetren bote zemer ste harroj dot.

300 vjet per ty i kisha dhuru,
vetem 5 minuta ti te jesh me.

300 vjet per ty i kisha dhuru seppse pa ty jeten une nuk e du.

300 vjet per ty i kisha dhuru vetem 5 minuta ti te jesh me mu.

300 vjet per ty i kisha dhuru sepse pa ty jeten une nuk e du (2x)

descriptionRe: Tekste kengesh shqiptare

more_horiz
Adrian Gaxha - Brilante

Me dukesh shume e vecante
ke nje stil shume briliant
sa e bukur, aq e embel
egzotike je.
Me shikime po me vret ti
po me goje nuk flet kurresesi
nga dhembja, me rreh zemra,
cmendem per ty.

Ah zemer, ah zemer
thuaj nje fjale.
Mos me le mua ne vaj.

(refreni)(2x)
Brilante, egzotike
nuk ka si ti moj.
Vasha te tjera
me duken njesoj.

Me trego cfare uji pi
qe ke gjithe kete bukuri
sme le mo, te fle moj,
malli per ty.
Me shikime po me vret ti
po me goje nuk flet kurresesi
nga dhembja, me rreh zemra,
cmendem per ty.

Ah zemer, ah zemer
thuaj nje fjale.
Mos me le mua ne vaj.

(refreni)(2x)
Brilante, egzotike
nuk ka si ti moj.
Vasha te tjera
me duken njesoj.

(2x)
Brilante, egzotike
nuk ka si ti moj.
Vasha te tjera
me duken njesoj.

(Brilante, egzotike)
(nuk ka si ti moj.)
(Vasha te tjera)
(me duken njesoj.)

Brilante, egzotike
nuk ka si ti moj.
Vasha te tjera
me duken njesoj.

descriptionRe: Tekste kengesh shqiptare

more_horiz
Adrian Gaxha - Me mungon

Mbeta vet, dhe tani e kuptova une shume mire
se pa ty e kam shume veshtire
nate e rend e akrepat nuk levizin dot
pa ty jeta kotet si e kot
pa ty jeta kotet si e kot

e para syve beheshin se me jane shok
un ju besoja betohesha me koke
po kurre se kisha dit as ne ender se kam prit
mbeta vet pa ty une ne ket jete

me mungon un te betohem pasha kta dy syt
me mungon nuk shkon jet pa ty
me mungon si hena nates shume e kam veshtir
pa ty zemer kurre nuk behet mire

kur te kisha prane ndjehesha mbret ne kete bot
e tani qe ste kam qaj me lot
sikur kohen te kthehej moj
do te dija cka te bej
mire po lumturija jone mbaroj

me mungon un te betohem pasha kta dy syt
me mungon nuk shkon jet pa ty
me mungon si hena nates shume e kam veshtir
pa ty zemer kur nuk behet mire

descriptionRe: Tekste kengesh shqiptare

more_horiz
Adrian Gaxha - Sensacion

(- Adrian Gaxha -)
Papritur e rastesisht, te desha une tmerresisht
si i magjepsur, te gjitha ti dhashe
ne dashuri une rashe

(- Manjola Nallbani -)
Nuk ke gabuar aspak,
ndaj po te them mos kij merak
ato le te flasin, le te pergojojne
asgje nuk mund te na bejne

(refreni)
(- Adrian Gaxha -)
Sensacion dashuri
emocion per te dy
obsesion me je ti
e bota le te beje cudi
(- Te dy bashke -)
Sensacion dashuri
emocion per te dy
obsesion me je ti
e bota le te beje cudi

(- Adrian Gaxha -)
Me ty ne toke e ne qiell
lumturi ku do me sjelle

(- Manjola Nallbani -)
Ti me jep fryme, me ben te jetoj
pa ty asgje nuk mund te bej

(- Adrian Gaxha -)
Ti qe me fal dashuri
me ben te ndjehem i ri

(- Manjola Nallbani -)
Zemren dhe shpirtin ja ku i ke
frymezimi i jetes me je

(refreni)
(- Adrian Gaxha -)
Sensacion dashuri
emocion per te dy
obsesion me je ti
e bota le te beje cudi
(- Te dy bashke -)
Sensacion dashuri
emocion per te dy
obsesion me je ti
e bota le te beje cudi

descriptionRe: Tekste kengesh shqiptare

more_horiz
Adrian Gaxha - Shqipes

Sa shume vasha, ne jet kam kaluar,
sa te bukura, per ti enderruar,
sa te embla, si zana te malit,
tplasin zemren e shpirtin ta kallin.

nder te gjitha, nmendje mu fiksove.
aq fuqishem, ti me pervetsove.
me ato naze, krejt ti me tranove.
shqipja ime, shpirtin ma kaplove.

me tbukur ne bot ska
shqipja po mtranon.
fluturo ti shqipe,
shpirtin pesh ma con.

me ar te praruar
flutroje permbi qiell
ti je bij arbrore
na ngroh i njejti diell

per ty i fal kta sy
dhe krejt cka kam
shqipes jap jeten.
per ty, do tbej cudi
jap pasurine, vetem per jeten
per ty, per ty, me mire mos te jem!

descriptionRe: Tekste kengesh shqiptare

more_horiz
Adrian Gaxha - Te lutem kthehu

Kur me pyesin miqet per ty ,ku je ti?
Me te vertete asgje o shpirt une nuk di
Shoket me argetojne,si nje femije me mashtrojne
Duan mendimet per ty qe tmi largojne

(refreni)
Te lutem zemer kthehu ti
Jeta ime je vetem ti
Te lutem eja dhe mos shko
Nga vetmia me shpeto

Desha te te harroj
dhe ky mendim mua me mundoj
Por si per inat diksuh emrin tend ta mallkoj
Shoket me argetojne,si nje femije me mashtrojne
Duan mendimet per ty qe tmi largojne
Por kot kur zemra ime vetem ty te don

Me beso me beso tani
Syte e mi vajtojne
Per ty ata lotojne

descriptionRe: Tekste kengesh shqiptare

more_horiz
Aida Baraku - Zjarri

Djalo ore kah tia mbaj?
100 krimba po me hajn.
Ndjenjat ore valle po vallzojn!
Kesaj i thokan dashuri zemra ne dy o me u shkri,
e deri ne mes kembeve te kaloj
Ne mua ndizen 100 zjarre,
e nuk mund ti shuaj fare
netet dua ti kaloj me ty!

Ne mengjeset plot me vese,
ndoshta do te kerkoje une ndjes
por mashtrohem: nuk pendohem

Zjarri nmua oo ka hy,
Zjarrin do ta fal dhe ty,
mor i Miri do te mbaj nen dry
Vec per vete te te kem,
tere jeten me ty te jem
Nese miresh vesh? Mire do ta kesh

hopaaaaaaaaaaa

Zjarri nmua o ka hy
zjarrin do ta fal dhe ty ooo

descriptionRe: Tekste kengesh shqiptare

more_horiz
Alida Hisku - Neper ditet tona

Une portretin ta njoh mire
Dhe e shoh ate kudo
Ne zemrat tona ti qendron
E ardhmja e jone.

Kaq te afert ne te ndjejme,
Sa dhe koha sna ndjek dot,
Se lind nga duart tona ti
E rritesh cdo dite.

Me shikimin hedhur larg
Ne vitet qe vijne,
Kendoj per endrat e medha,
Soooooooot

Sjell kaq shume drite e gaz kudo
Neper ditet tona.
Nje diell i zjarrte ndricon mbi koke.

Por me shume gaz e drite do tkemi
Nditet qe do vijne,
Si buqete per Shqiperine.

Ne sy kemi kaltersine
Dhe ne zemra diellin,
Cdo pike djerse nje premtim
Hej ckohe na presin.

Kaq te afert ne te ndjejme

descriptionRe: Tekste kengesh shqiptare

more_horiz
Alida Hisku - Si agim i kuq

Ne kete toke ku nisa une te ec
Linde ti o kenga ime, agim i kuq.
Ne token ton ku njerezit i pershendes
Gzimi yne eshte i pafund.

Ne notat e tua diellin pac perhere
Dhe prane njerezve ti qendro i thjeshte
Si kjo toka meme.

Rri ne cdo plis te tokes sime,
Rri nje kenge, rri nje valle, rri nje jete.
Rri ne cdo note te kenges sone
Nje plis nga kjo toke e shtrenjte.

Ne kete toke nena ime
Diellin pinte ne burime uje te kristalte.
Diellin e saj qe kurre nuk shuhet
Une prane jush po e sjell me kenge.

Ne notat e tua diellin...

descriptionRe: Tekste kengesh shqiptare

more_horiz
Alketa Vejsiu - Parfumi

du du du du du
dua te kem me shume
dududududu
nje nate e re pa gjume
dhe kur ste kam prane
yje nuk shoh ne qjell
vera nuk ka det
mengjesi nuk ka diell

dududududu huuuuuu
dududududu haaaaaa
dududududu huuuuuu
hu uuuuu haaaaaa

kur trupi fle
diqka mungon
jo mos me zgjo
me sill arome
te ndjeje pafund
si nje parfum
endrrat mi deh
ti je gjithkund
te dy ne shtrat
nje trup nje ndjenje
aroma jone parfum qe deh
kur trupi fle
diqka mungon
jo mos me zgjo
me sill arome

du du du du du
dua te kem me shume
dududududu
nje nate e re pa gjume
dhe kur ste kam prane
yje nuk shoh ne qjell
vera nuk ka det
mengjesi nuk ka diell

descriptionRe: Tekste kengesh shqiptare

more_horiz
Altin Sulku - Potpuri Vlonjate

Ne dege te selvise moj, bilbili kendonte
E ne streh te catise moj, thelleza degjonte
I fola thellezes, ajo sme degjoi
Do ta vras bilbili e pastaj do kendoje
I fola thellezes, ajo sme degjoi
Do ta vras bilbili e pastaj do kendoje

E rri ai menduar moj der sa doli ylli
me cifte ne duar moj bera poshtee nga pylli
I fola thellezes, ajo sme degjoi
Do ta vras bilbili, e pastaj do kendoje
I fola thellezes, ajo sme degjoi
Do ta vras bilbili, e pastaj do kendoje

Ma ke ballin o, me lule moj bardhule
Ma ke ballin o, me lule moj bardhule
Lulet o jepi hua, ballin o falma mua
Lulet o jepja ylberit, ballin o mua te mjerit
Lulet o jepi hua, ballin o falma mua
Lulet o jepja ylberit, ballin o mua te mjerit

Ma ke syrin o, me lule moj bardhule
Ma ke syrin o, me lule moj bardhule
Lulet o jepi hua, syrin o falma mua
Lulet o jepja ylberit, syrin o mua te mjerit
Lulet o jepi hua, syrin o falma mua
Lulet o jepja ylberit, syrin o mua te mjerit

Hajde vajze e detit o, shoqet ti mos i degjo
Behu nuse bukur-o, hidhe vallen shtruar o
Hajde vajze e detit o, shoqet ti mos i degjo
Behu nuse bukur-o, hidhe vallen shtruar-o

descriptionRe: Tekste kengesh shqiptare

more_horiz
Altin Sulku - Opo dridhe shtatin

Opa (pa, pa, pa)
Opa (pa, pa, pa)
pa, pa, pa

Jo vetem nata nuk kalon
hajde kete mbremje
bashke te shkojme
ne diskoteke a ndonje pab
te kercejme,
e te defrejme

(refreni)(2x)
Opa, hidhu, dridhe shtatin
me hutove mu te varfrin
grisi xhepat dhe kuletat
me dy syte me dy gershetat

Mbretereshe kete mbremje
ti do te jesh
ne krahe kur mua te me kesh
mjafton nje puthje dhe nje gote
qe fal ti
vetem ti

(refreni)(2x)
Opa, hidhu, dridhe shtatin
me hutove mu te varfrin
grisi xhepat dhe kuletat
me dy syte me dy gershetat

(4x)
Opa, hidhu, dridhe shtatin
me hutove mu te varfrin
grisi xhepat dhe kuletat
me dy syte me dy gershetat

descriptionRe: Tekste kengesh shqiptare

more_horiz
Anisa Dervina - Ne qiell

Dikush gabon, dikush tjeter me fal harron
eshte shume e thjeshte te besh si une.
Sikur dashurojme, sikur pendohemi
eshte shume e thjeshte te besh si une
sikur jetojme.

(refreni)
Sjam une zoti yt dhe as ti, nuk lutesh dot
mos kthe koken te me shohesh, ne qiell nuk vjen dot
sjam zoti yt e mos mu lut, do fluturoj
ti vete e zgjodhe ate rruge, nuk ecen dot.

Dikush harron, dikush kujtohet qe jeton
por asnje lutje per ate, qe lendon.

(refreni)
Sjam une zoti yt dhe as ti, nuk lutesh dot
mos kthe koken te me shohesh, ne qiell nuk vjen dot
sjam zoti yt e mos mu lut, do fluturoj
ti vete e zgjodhe ate rruge, nuk ecen dot.

Sjam zoti yt e mos mu lut, do fluturoj
ti vete e zgjodhe ate rruge, nuk ecen dot.

Sjam une zoti yt dhe as ti, nuk lutesh dot
mos kthe koken te me shohesh, ne qiell nuk vjen dot.

descriptionRe: Tekste kengesh shqiptare

more_horiz
Argjend dhe Flori Lloga - Loti i verber

Vetem te dua (2x)

Dikur premtova
se si diellin te ta sjell
ne syte e tu
se per ty cdo gje e blej
se kursej
te dhuroj dhe shpirtin tim

vetem te dua

Asgje sme intereson
mund ta mesoj
se te dua nuk kam faj
jo sgaboj, kete e di
dhe e kuptoj

Smund te harroj
jam dhe sjam une ndonjehere
dhe sme shikon
une te dua gjithesesi
do jesh ti, me mjafton
dhe pse se di

Zotit i fola
dhe ju luta sa nje jete
me lote ne sy
ta shikosh ti kete dite
perseri, pa erresire
pa lote ne sy

(refreni)(2x)
Lote kam une e qaj per ty
ste takon qe te qash ti
Lotin ty sta prek njeri
dhe pse une vuaj, bukurine tende
i pergjerohem, cdo perendie
drite e syve si nje diell
per ty do ta sjell

Dikur premtova
se si diellin te ta sjell
ne syte e tu
se per ty cdo gje e blej
se kursej
te dhuroj dhe shpirtin tim

Vetem te dua

Asgje sme intereson
mund ta mesoj
se te dua nuk kam faj
jo sgaboj, kete e di
dhe e kuptoj

Smund te harroj
jam dhe sjam une ndonjehere
dhe sme shikon
une te dua gjithesesi
do jesh ti, me mjafton
dhe pse se di

Zotit i fola
dhe ju luta sa nje jete
me lote ne sy
ta shikosh ti kete dite
perseri, pa erresire
pa lote ne sy

(refreni)(3x)
Lote kam une e qaj per ty
ste takon qe te qash ti
Lotin ty sta prek njeri
dhe pse une vuaj, bukurine tende
i pergjerohem, cdo perendie
drite e syve si nje diell
per ty do ta sjell

descriptionRe: Tekste kengesh shqiptare

more_horiz
Aurela Gace - Cimica

Jam kacaku i ferres
Te pres te pragu i deres
Erdhe ti, erdhe ti
Erdhe ti ne mehalle
Dhe na solle mend verdalle

Kush e kush, kush e kush
Kush e kush te pruni
Erdhe ti na iku gjumi
Dil o dil, dil o dil
Dil o dil se me cmende
Do te vdes ne porten tende

(refreni)
Kam frie o djalo
Kam frie te vi
Mos bie ne dashuri
Lum e lum, lumja une
Te dua djalo ti me pelqen
Kam frie se me genjen
Mjera-u, mjera une
Po prit o djale te rritem dhe pak
Zemren ty do ta jap
Lum e lum, lumja une
Po prit o djalo, prit dhe pak
Pse nuk pret o kacak
Mjera une mjera une

Ik e ik, ik o cuno gjetsh belane
Hiqe prej meje sevdane
Cimica, cimica, jarnana
O kacak, o kacak mos prit te porta
Jam e re dhe flasin bota
O kacak, o kacak me prit me henen
Sa te zeri gjumi nenen
Eja, eja safle dot gjume
Po nuk erdhe do tvi une

(refreni)
Kam frie o djalo
Kam frie te vi
Mos bie ne dashuri
Lum e lum, lumja une
Te dua djalo ti me pelqen
Kam frie se me genjen
Mjera-u, mjera une
Po prit o djale te rritem dhe pak
Zemren ty do ta jap
Lum e lum, lumja une
Po prit o djalo, prit dhe pak
Pse nuk pret o kacak
Mjera une mjera une

descriptionRe: Tekste kengesh shqiptare

more_horiz
Aurela Gace - E pafajshme jam

Jeta si nje peme
E kerrusur ne vetmi
Shpirti grindet si nje shpend
Dhe vdes po s`erdhe ti
Kam shume ftohte
Rruges e harruar
Molla e mekatit e kafshuar
Syte e dashurise te verbuar

Zoti im je ti
Sa shume te adhuroj
Me kerkon gjithmone te hesht
Te fal dhe te lotoj
Kam shume frike
Ndihem e trishtuar
Ne kete bote ku qeshin tradhetite
Oh ne ket bote ku vdesin dashurite

E pafajshme jam
Loder dashurie
E pafajshme jam
Si nje lot femije
E pafajshme jam
Druaj se mos biesh
E pafajshme jam
Dhe kur kot merzitesh
E pafajshme jam
Se dua jeten
E pafajshme jam
Edhe kur je vetem
Lotet do ti falja
Veten do harroja
Te te kem prane meje
E pafajshme jam
Aha e pafajshme jam
E pafajshme jam

Zot im je ti
Sa shume te ardhuroj
Me kerkon gjithmone te hesht
Te fal dhe te lotoj
Kam shume ftohte
Kam shume frike
Ndihem e vetmuar
Ne ket bot ku qeshin tradhetite
Ne ket bot ku vdesin dashurite

E pafajshme jam
Loder dashur
E pafajshme jam
Si nje lot femije
E pafajshme jam
Se dua jeten
E pafajshme jam
Edhe kur je vetem
E pafajshme je
E pafajshme jam
Uuuuuuuuuuuuu
E pafajshme je
E pafajshme jam

Aaaaaaaaaaa
E pafajshme je
E pafajshme jam

descriptionRe: Tekste kengesh shqiptare

more_horiz
Aurela Gace - Fama

(2x)
Fama vjen zakonisht
Tek ata qe mendojne tjeter gje

(2x)
Zakonisht fama vjen
Tek ata qe mendojne tjeter gje

(2x)
Fama vjen zakonisht
Tek ata qe mendojne tjeter gje

(2x)
Zakonisht fama vjen
Tek ata qe mendojne tjeter gje

Oooooooo, fama
fama vjen vec ku do ajo
Oooooooo, fama,
fama svjen sa here e kerkojme
e kerkojme, e kerkojme, e kerkojme

Te gjithe duam te behemi te famshem
Edhe une, edhe ti
Edhe ai qe rri e pret te behet i famshem

A doni te beheni te famshem? Po
Por a e keni vene re qe fama shkon
ku i do qejfi?
Prandaj eshte me mire te mos mendoni per te
Sepse ajo vjen zakonisht
tek ata qe mendojne per tjeter gje

Fama vjen vec ku do ajo
Fama svjen sa here e kerkojne

descriptionRe: Tekste kengesh shqiptare

more_horiz
Aurela Gace - Fati yne shprese e marrezi

Ne te dy kurre sjemi ndar
ne te dy kurre skemi heshtur
endrra ime, nje shpend i marr
krahet hap ne re, qiellin gjen atje
tek ti

Kur je larg te pres me mall
kur je prane grindem me ty
jeta loje, cfare eshte valle
duhemi te dy grindemi te dy
s’e di

(refreni)
Ti je si engjell qe me mbron gjithmone
une jam si zjarri qe te djeg, nga prane
ti je si djalli, qe ne faj me fton
ndryshe nuk bejme dot, jo jo (jo jo)
E kemi fatin shprese e marrezi
na jep nje engjell te na mbroj, o zot (o zot)
se ne ne jeten tone jemi femij
ndryshe nuk bejme dot jo jo (jo jo)

Kur je larg te pres me mall
kur je prane grindem me ty
jeta loje cfare eshte valle
duhemi te dy grindemi te dy
s’e di

descriptionRe: Tekste kengesh shqiptare

more_horiz
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi