Forumi Zeri YT!identifikimi

Zeri i çdo shqiptari ne internet


Share

descriptionRe: SI SHFAQET DHE ÇKA PARAQET GJUHA E TRUPIT

more_horiz
ka vend per bisede edhe ne kete teme por jasht aspektit profesional kesaj radhe!

te jetosh jasht vendit te origjines, nekete rast jasht trojeve shqiptare rendom ju bien ne sy bisedat permes gjesteve, pra te shumten me duar, biseda keto te cilat bhen me te vetmen arsye kur ata nuk e njohin gjuhen perkatese!

mirepo gjuhen e duarve apo te gjesteve e qe ju e keni quajtut "gjuha e trupit" rendom e hasim edhe ne media, konferenca shqtypi dhe foltore te parlamenteve!
kjo ndodhe kur politikajt tone edhe pse ne gjuhen amtare flasin prap se prap i perdorin edhe duat nese biseda e tyre eshte jo e sinqerte, dmth kur rrejne dhe mundohen te mashtrojne te tjeret!!!

descriptionRe: SI SHFAQET DHE ÇKA PARAQET GJUHA E TRUPIT

more_horiz
ndjej dhimbje per disa qe ne pamundesi te aftesise per te folur (memecëve), tek ata ngelë opcioni i vetemi te komunikuarit me duar!

gjestet, mimika etj, te gjitha keto shprehin nje llloj komunikimi por une nuk i cmoj shume ata qe kane mundesi te flasin e jo te mimikerojne sepse ne ju themi atyre jo te mirë..hahahhh

kujt ja bane me sy!!!
pse ma shtremove gojen!
te zura duke me bere ashtu e keshtu...


ju pershendes dhe deshta qe tema te kete nje vijim te mbare

tung - tung

descriptionRe: SI SHFAQET DHE ÇKA PARAQET GJUHA E TRUPIT

more_horiz
ne spo shkojm shum large kemi hashim thaqin kryeminstrin ,vetem kembet i mbesin pa i ven ne funksion te komunikimit sepse duarte sun i mban ne nji vende ,se paku edhe ata shrdhememecat qe e kan gjuhen me shenja te duarve ,kur shikojn thaqin si jav ben duarve ata vdesin duke qeshur me te sepse thaqi imiton nji shenj me duar qe tek gjuha e tyre eshte shprehje e fjels se turpit .

descriptionRe: SI SHFAQET DHE ÇKA PARAQET GJUHA E TRUPIT

more_horiz
hahahhahahah

kjo eshte deshmia anaa, kur dikush rren dhe mundohet me i mashtru te tjeret atehere veq oratorise i futë ne funksion edhe duart!!!

descriptionSI SHFAQET DHE ÇKA PARAQET GJUHA E TRUPIT

more_horiz
gjuha e shenjave eshte nji gjuhe e cila te shurdhet e kan gjuhe te tyre ,ashtu siq e kemi ne gjuhen me ane te folurit dhe te ndegjuarit ,keshtu mendoj se eshte nji gjuhe e cila eshte gjuhe ne ter boten ,me pak ndryshime ,eshte mire aj qe flet edhe ndegjon mos te perdore ket gjuhe me gishtrnije apo me duare sepse nuk eshte e nevojshme ,ka njerze qe ju duket se kur flasin edhe bejn me qeste te duarve e bejn biseden me interesante ,ose terheqin vemendjen e tjetrit qe eshte duke e ndegjuare .

descriptionRe: SI SHFAQET DHE ÇKA PARAQET GJUHA E TRUPIT

more_horiz
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi