Forumi Zeri YT!identifikimi

Zeri i çdo shqiptari ne internet


Share

descriptionKëngëtarja shqiptare që mohoi origjinën në Greqi (VIDEO)

more_horiz
[You must be registered and logged in to see this image.]

GREQI - Një tjetër këngëtare ka mohuar prej vitesh origjinën e saj shqiptare. Të gjithë grekët e njohin këngëtaren sensuale Eleni Foureira, e cila përfaqësoi Greqinë me Manos Pyrovolakis në 2010 në Eurovision. Eleni është e njohur prej kohësh në tokën helene, të cilën e përfaqësoi edhe në VMA, por mesa duket grekët nuk e njihnin aq mirë.

“Oikotimes” raporton se, gjatë një intervistë për “People Magazine” në Greqi, ajo zbuloi një sekret: “Unë e kam fshehur faktin që kam lindur në Shqipëri”. Thashethemet për vendlindjen e saj nisën që në kohën kur ajo u zbulua si talent. Nëpër intervista të ndryshme këngëtarja Eleni përmendte Meksikën si origjinën e saj, në mënyrë që të justifikonte mbiemrin "Foureira".

"Ata të gjykonin nga orientimi seksual apo etnik dhe jo nga puna. E fsheha faktin që kam lindur në Shqipëri, sepse kur shkova për të regjistruar një këngë, ata as nuk donin të dëgjonin diçka të tillë. Kjo ishte një tabu për ta. Unë nuk e kuptova këtë në kohën kur isha një vajzë e vogël, pasi ndihesha greke. Unë nuk di gjuhë tjetër, jam edukuar këtu.

Kjo është arsyeja pse unë i thashë vetes, asgjë nuk do të më ndalojë mua të bëj çfarë dua dhe të përhap mesazhin tim”, deklaroi në intervistë Eleni Foureira.

descriptionRe: Këngëtarja shqiptare që mohoi origjinën në Greqi (VIDEO)

more_horiz
mesa di une kohet e fundit kjo fierakia e pranoi origjinen e saj tani se cfare thone gazetaret eshte pun tjeter

descriptionRe: Këngëtarja shqiptare që mohoi origjinën në Greqi (VIDEO)

more_horiz
de   vije  koha  det  pranoj   origjine e   vertet  te  saj

descriptionRe: Këngëtarja shqiptare që mohoi origjinën në Greqi (VIDEO)

more_horiz
[You must be registered and logged in to see this link.] shkruajti:
mesa di une kohet e fundit kjo fierakia e pranoi origjinen e saj tani se cfare thone gazetaret eshte pun tjeter

E solla si lajm interesant megjithse ishte i 2014 lajmi dhe se dija qe e paska pranuar publikisht origjinen e saj Entela.

descriptionRe: Këngëtarja shqiptare që mohoi origjinën në Greqi (VIDEO)

more_horiz
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi