Forumi Zeri YT!identifikimi

Zeri i çdo shqiptari ne internet


Share

descriptionJeta eshte fat apo zgjedhje

more_horiz
Jeta eshte fat apo zgjedhje

Shume here njerezit shprehin mendimin se "filani kishte ose ishte me fat"

Mendoni se jeta eshte e lidhur ne fat apo ne zgjedhjet qe bejme ne ne jete?

Mendoni qe jeta eshte nje rruge e papritur, qe na del perpara apo eshte nje rrugice qe ne zgjedhim per te kaluar ne pyllin e panjohur??

Une jam me mendimin se jeta ka shume te papritura, por varet shume nga ne, se cilin kalim duhet te zgjedhim, qe te perballojme keto te papritura, te cilat na dalin ne rrugen e jetes.

Per mua me fat eshte ai njeri, qe diti te zgjedhe kalimet dhe rrugicat me te mira te cilat i dolen perpara, per te perballuar pengesat, veshtiresite dhe te papriturat.

Pra une vete jam me parimin se rrugica qe zgjedhim sjell fatin tone ne jete.

descriptionRe: Jeta eshte fat apo zgjedhje

more_horiz
mendoj se eshte te dyja bashke.

Eshte fat, zgjedhje

descriptionJeta eshte fat apo zgjedhje

more_horiz
Jeta eshte 50/50.
Ka gjera qe i bejme ne varesi te kushteve qe kemi, qe ne situata te tjera as nuk do e imagjinonim.

descriptionRe: Jeta eshte fat apo zgjedhje

more_horiz
Fati te krijon mundesite e te shtron shume rruge perpara, zgjedhja eshte ajo qe percakton rrugen e jetes. Per mendimin tim te kesh fat do te thote te dish te besh zgjedhjen me te mire ne momentin me te duhur.

descriptionRe: Jeta eshte fat apo zgjedhje

more_horiz
ne jete mund te zgjedhesh por fati eshte ai qe vendos per zgjedhjet e cdo njerit

descriptionRe: Jeta eshte fat apo zgjedhje

more_horiz
Jeta nje genjeshter e perditshme
Fati nje llotari qe jo te gjithe kane mundesi te fitojne

descriptionRe: Jeta eshte fat apo zgjedhje

more_horiz
thon se jeta esht rastesi, disa mendojn se tjeter kush e shkruan historin e jetes ton, 
por ne fakt jeta esht 30% fat e 70% e shkruajm vet

descriptionRe: Jeta eshte fat apo zgjedhje

more_horiz
Burrelsja shkruajti:
thon se jeta esht rastesi, disa mendojn se tjeter kush e shkruan historin e jetes ton, 
por ne fakt jeta esht 30% fat e 70% e shkruajm vet

ke te drejte burrelsja

descriptionRe: Jeta eshte fat apo zgjedhje

more_horiz
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi