Forumi Zeri YT! » Mė pranė njėri tjetrit » Diskutime shoqėrore »
Jeta eshte fat apo zgjedhje

Share

avatar
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv

Posted prej 21st January 2008, 00:42

Jeta eshte fat apo zgjedhje

Shume here njerezit shprehin mendimin se "filani kishte ose ishte me fat"

Mendoni se jeta eshte e lidhur ne fat apo ne zgjedhjet qe bejme ne ne jete?

Mendoni qe jeta eshte nje rruge e papritur, qe na del perpara apo eshte nje rrugice qe ne zgjedhim per te kaluar ne pyllin e panjohur??

Une jam me mendimin se jeta ka shume te papritura, por varet shume nga ne, se cilin kalim duhet te zgjedhim, qe te perballojme keto te papritura, te cilat na dalin ne rrugen e jetes.

Per mua me fat eshte ai njeri, qe diti te zgjedhe kalimet dhe rrugicat me te mira te cilat i dolen perpara, per te perballuar pengesat, veshtiresite dhe te papriturat.

Pra une vete jam me parimin se rrugica qe zgjedhim sjell fatin tone ne jete.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i mirėnjohur
Anėtar i mirėnjohur

Posted prej 21st January 2008, 12:48

mendoj se eshte te dyja bashke.

Eshte fat, zgjedhjeShiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 22nd January 2008, 16:12

Jeta eshte 50/50.
Ka gjera qe i bejme ne varesi te kushteve qe kemi, qe ne situata te tjera as nuk do e imagjinonim.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 14th February 2016, 15:17

Fati te krijon mundesite e te shtron shume rruge perpara, zgjedhja eshte ajo qe percakton rrugen e jetes. Per mendimin tim te kesh fat do te thote te dish te besh zgjedhjen me te mire ne momentin me te duhur.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i mirėnjohur
Anėtar i mirėnjohur

Posted prej 14th February 2016, 21:13

ne jete mund te zgjedhesh por fati eshte ai qe vendos per zgjedhjet e cdo njeritShiko profilin e anėtarit


avatar

Posted prej 14th February 2016, 21:43

*
POPULAR

Jeta nje genjeshter e perditshme
Fati nje llotari qe jo te gjithe kane mundesi te fitojneShiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 4th March 2016, 10:02

thon se jeta esht rastesi, disa mendojn se tjeter kush e shkruan historin e jetes ton, 
por ne fakt jeta esht 30% fat e 70% e shkruajm vetShiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm

Posted prej 4th March 2016, 10:06

Burrelsja shkruajti:thon se jeta esht rastesi, disa mendojn se tjeter kush e shkruan historin e jetes ton, 
por ne fakt jeta esht 30% fat e 70% e shkruajm vet
ke te drejte burrelsjaShiko profilin e anėtarit


#9

Sponsored content


Posted

Mesazh (Faqja 1 e 1)

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi