Forumi Zeri YT! » Art, Kulturė dhe Tradita » Letėrsia »
Poezi nga Edmond Shallvari

Share

Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

+ Pėrgjigju Diskutimit

avatar
Anėtar
Anėtar

Posted prej 6th July 2008, 07:20

*
POPULAR

Nxehtesi nate

Te nxehten e nates e ndeva ne carcaf
Nxehtesine e shpirtit mbi ty e shkarkova
Virgjerine e gjumit perdhunova nje cast
Nuk di, me ty, a me gjumin mekatova?Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar
Anėtar

Posted prej 8th July 2008, 21:37

Balona

Balonė e burgosur pėrjetėsisht
Nė kaltėrsinė e burgut-qiell
Aty ku mbajtėsi im mat lirin’
Robėria ime udhėn merr.

Ē’kujtoni, se jam e lirė?
Robėria nga njė lėmsh zgjatet
Qelia ime nė hapėsirė
Mė shtrėngon mė shumė frymėmarrjen.

Kam frikė nė qiell e vetme
Pa spango kurrė s’kam fluturuar
Lėshuar tmerrohem pėr vdekje
Tėrhequr mbetem robėruar.
-------------------------------------
SHIKOJ DHE NUK BESOJ ATE QE SHIKOJ
BESOJ DHE NUK SHIKOJ ATE QE BESOJ(E.SH)Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar
Anėtar

Posted prej 10th July 2008, 06:48

*
POPULAR

Ē’janė ca plaka

Ē’janė ca plaka
Mė vjen t’i shtrydh
Mė ngjajnė me gjyshen
Qė pata dikur.

Ē’janė ca plaka
Mė kujtojn’ fėmininė
Pas gjyshes, pėrdore
Nė krahė, mbi shpinė.

Ē’janė ca plaka
Dua gjyshe t’ju them
I ndjek nga prapa
Mbase gjyshen ma kthejn’.Shiko profilin e anėtarit


#124

Sponsored content


Posted

Mesazh (Faqja 7 e 7)

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi