Forumi Zeri YT! » Rubrikat » Sport »
Tiranė, Kristian Prenga kampion Europe nė “kickbox”

Share

avatar
Administrator
Administrator

Posted prej 19th February 2016, 21:32


Shqipėria fitoi titullin e pare madhor, kampionin tė Europės nė sportin e “kickbox”.

Kjo eshte arritur falė triumfit tė Kristian Prengės tė arritur mbrėmjen e sė premtes nė “Asllan Rusi” tė Tiranės kundėr rivalit tė tij grek, Vasilis Karagianidis, me KO.

Ndeshja me 4 raunde e vlefshme pėr peshat 100 kg, e zhvilluar nėn njė atmosferė tė nxehtė dhe e transmetuar drejtpėrdrejt nė paketėn Supersport nė Digitalb, ishte e dyluftuar deri nė raundin e fundit, ndėrkohė qė “kickboxer”-i shqiptar siguroi avantazh me pikė qė nė raundin e parė dhe tė dytė, edhe pse u deshėn sekondat e fundit qė greku tė dorėzohej pa mbaruar sfida.

Pas fitimit tė gjerdanit tė artė tė Europės, i akorduar nga Federata Ndėrkombėtare e “Kickbox”-it, 23-vjeēari shqiptar u shpreh i lumtur pėr arritjen e suksesit dhe falėnderoi publikun shqiptar qė e mbėshteti gjatė duelit me rivalin grek.Shiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net/


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 19th February 2016, 21:49

*
POPULAR

Urime Shqiperia,Urime Kristian Prenga,uroj t'i realizohet edhe deshira qe shprehu...Smile FlagShiko profilin e anėtarit


Mesazh (Faqja 1 e 1)

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi