Forumi Zeri YT! » Rubrikat » Sport »
Formula 1, prezantohet makina e re Ferrari

Share

avatar
Administrator
Administrator

Posted prej 20th February 2016, 21:18Formula 1, prezantohet makina e re Ferrari

Makina me tė cilėn do tė garojė Ferrari nė Botėrorin e Formulės 1, qė do tė nisė mė 20 mars ėshtė prezantuar  ditėn e premte dhe quhet SF16-H. La Reppublika na njeh me imazhet e makinės sė re.
Makina e re e Sebastian Vettel dhe Kimi Raikkonen, ka mė shumė zona tė bardha nė lartėsinė e saj dhe nė kofanon e motorit, duke bėrė qė tė ngjajė paksa me njėvėndėshet e viteve ’70.
Ferrari u prezantua nga shefi i skuderisė italiane, Maurizio Arrivabene, dhe ėshtė “Kokėkuqja” e parė qė ėshtė realizuar e gjitha nėn udhėheqjen e tij.
Debutimi zyrtar nė pistė pėr Ferrarin e ri do tė jetė ditėn e hėnė, nė testet e BarcelonėsShiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net/


Mesazh (Faqja 1 e 1)

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi