Forumi Zeri YT! » Rubrikat » Sport »
Ofendoi Erdoganin, Shukur rrezikon burgun

Share

avatar
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv

Posted prej 26th February 2016, 01:05Ofendoi Erdoganin, Shukur rrezikon burgun

Hakan Shukur rrezikon 4 vite burg. Ish-sulmuesi i Interit, Gallatasarajit dhe Torinos mund tė pėrfundojė pas hekurave pėr shkak se ka ofenduar presidentin, Rexhep Taip Erdogan.
Jeta e tijė ka marrė njė trajektore tė ēuditshme dhe duket se tani vetėm njė mrekulli mund ta shpėtojė sepse ėshtė ngatėrruar me njė nga personat mė tė fuqishėm nė Turqi.

Ofendimi- Gjithēka ka ndodhur njė vit mė parė, kur Shukur ka postuar nė rrjetin social “Tėitter” disa fraza ofenduese ndaj Erdoganit, tė cilat kanė dalė nė skenė sėrish. Diēka e tillė ka nisur tė hetohet dhe 44-vjeēari ėshtė duke pritur fundin e kėsaj ēėshtjeje qė sapo ka nisur.

Aktualisht, Shukur ndodhet nė Kaliforni me familjen e tij dhe thotė se fjalėt e shkruara nė atė status nuk i drejtoheshin Erdoganit, por koha kur janė shkruar e tradhton ish-sulmuesin. Ai status ėshtė bėrė kur Shukur u largua nga partia e Erdogan, ku pėr disa vite qėndroi edhe si deputet.

Mė vonė, ish-sulmuesi i kombėtares turke iu bashkua rivalit tė presidentit, Fetullah Gylen. Karriera- Hakan Shukur ėshtė njė nga lojtarėt mė tė mėdhenj tė historisė sė futbollit turk. Ai ka luajtur pėr shumė vite me skuadrėn e Gallatasarajit, ndėrkohė qė pėr njė sezon provoi edhe fanellėn e Interit.

Shukur vazhdon tė mbajė rekordin pėr golin mė tė shpejtė nė njė kampionat botėror. Ai arriti ta ndalte topin nė rrjetė vetėm pas 11 sekondash nė ndeshjen Turqi-Kore e Jugut, e cila pėrfundoi 3-2. Pėrpara disa vitesh u publikua njė lajm i bujshėm, ku Hakan Shukur pranonte se origjina e tij e largėt ishte shqiptareShiko profilin e anėtarit


Mesazh (Faqja 1 e 1)

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi