Forumi Zeri YT!identifikimi

Zeri i çdo shqiptari ne internet


Share

descriptionBrabus rikthehet fuqishëm me Mercedes-AMG C63 S [FOTO]

more_horizBrabus rikthehet fuqishëm me Mercedes-AMG C63 S

Brabus shtyn Mercedes-AMG C63 S në territorin e super-veturave.
Ky model i modifikuar i Mercedes-Benz tani është më i fuqishëm se super-vetura Dodge Viper. Motori origjinal i këtij modeli AMG është 4.0-litër V8 me turbo të dyfishtë dhe prodhon 503KF. Brabus modifikoi këtë motor duke nxjerrë nga ai 138KF më shumë se motori origjinal, pra 641KF në total, transmeton Express. Kjo i mundëson kësaj veture sedan që përshpejtimin nga 0-100km/h ta arrij për 3.7 sekonda dhe shpejtësi maksimale prej 320km/h. Kjo perfomancë është e barabartë me atë të super-veturës Maserati MC12.

Trupi i veturës po ashtu është modifikuar me shumë pjesë nga fibra karboni me anë të të cilave është reduktuar ndjeshëm pesha e veturës si she i është rritur performanca aerodinamike.

Rrotat në këtë veturë kanë madhësinë 20 inç të cilave mund tu vendosen goma Pirelli, Yokohama ose Continental.Edituar për herë të fundit nga Admin në 27th February 2016, 01:21, edituar 1 herë gjithsej

descriptionRe: Brabus rikthehet fuqishëm me Mercedes-AMG C63 S [FOTO]

more_horiz

descriptionRe: Brabus rikthehet fuqishëm me Mercedes-AMG C63 S [FOTO]

more_horizdescriptionRe: Brabus rikthehet fuqishëm me Mercedes-AMG C63 S [FOTO]

more_horiz
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi