Forumi Zeri YT! » Shkencat Ekzakte » Shkenca dhe Teknologjia »
Brabus rikthehet fuqishėm me Mercedes-AMG C63 S [FOTO]

Share

avatar
Administrator
Administrator

Posted prej 27th February 2016, 01:15
Brabus rikthehet fuqishėm me Mercedes-AMG C63 S

Brabus shtyn Mercedes-AMG C63 S nė territorin e super-veturave.
Ky model i modifikuar i Mercedes-Benz tani ėshtė mė i fuqishėm se super-vetura Dodge Viper. Motori origjinal i kėtij modeli AMG ėshtė 4.0-litėr V8 me turbo tė dyfishtė dhe prodhon 503KF. Brabus modifikoi kėtė motor duke nxjerrė nga ai 138KF mė shumė se motori origjinal, pra 641KF nė total, transmeton Express. Kjo i mundėson kėsaj veture sedan qė pėrshpejtimin nga 0-100km/h ta arrij pėr 3.7 sekonda dhe shpejtėsi maksimale prej 320km/h. Kjo perfomancė ėshtė e barabartė me atė tė super-veturės Maserati MC12.

Trupi i veturės po ashtu ėshtė modifikuar me shumė pjesė nga fibra karboni me anė tė tė cilave ėshtė reduktuar ndjeshėm pesha e veturės si she i ėshtė rritur performanca aerodinamike.

Rrotat nė kėtė veturė kanė madhėsinė 20 inē tė cilave mund tu vendosen goma Pirelli, Yokohama ose Continental.Shiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net/


avatar
Administrator
Administrator

Posted prej 27th February 2016, 01:20Shiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net/


avatar
Administrator
Administrator

Posted prej 27th February 2016, 01:27


Shiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net/


#4

Sponsored content


Posted

Mesazh (Faqja 1 e 1)

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi