Forumi Zeri YT!identifikimi

Zeri i çdo shqiptari ne internet


Share

description8-vjeçarja vdes në duart e bashkëshortit 40-vjeçar natën e martesës

more_horiz

8-vjeçarja vdes në duart e bashkëshortit 40-vjeçar natën e martesës

Një 8-vjeçare në Jemen vdiq në duart e bashkëshortit të saj 40-vjeçar teksa po kryenin marrëdhënie.
Nusja 8-vjeçare vdiq natën e dasmës pas dëmtimeve të brendshme për shkak të traumave seksuale.

Organizatat e të drejtave të njeriut po bëjnë thirrje për arrestimin e burrit të saj, i cili ishte 40 vjeç. Vdekja ka ndodhur në zonën fisnore të Hardhit në Jemenin veriperëndimor, e cila kufizohet me Arabinë Saudite.

Kjo sjell edhe më shumë në vëmendje çështjen e debatueshme të martesave të detyruara të fëmijëve në Lindjen e Mesme. “Sipas Fondit të Kombeve të Bashkuara për Popullsinë (UNFPA), në mes të 2011 dhe 2020, më shumë se 140 milionë vajza do të bëhen nuse që fëmijë”.

Është raportuar se mbi një e katërta e vajzave të reja të Jemenit janë martuar para moshës 15-vjeçare.

descriptionRe: 8-vjeçarja vdes në duart e bashkëshortit 40-vjeçar natën e martesës

more_horiz
Kjo ishte ne 2013-ten,por nese ky eshte dyzetvjecar une jame 100 vjece...Ky eshte bishe pa asnje element njerezor ne vete...Fare dreqi..( nese eshte e sakt pasi nuk eshte mbet te u besohet as atyre qe postojn keto cmenduri)....

descriptionRe: 8-vjeçarja vdes në duart e bashkëshortit 40-vjeçar natën e martesës

more_horiz
Sa gjynaf Sad
Cfar monstrash mban kjo tok o Zot

descriptionRe: 8-vjeçarja vdes në duart e bashkëshortit 40-vjeçar natën e martesës

more_horiz
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi