Forumi Zeri YT! » Shkencat Ekzakte » Kuriozitete »
8-vjeēarja vdes nė duart e bashkėshortit 40-vjeēar natėn e martesės

Share

avatar

Posted prej 28th February 2016, 23:17


8-vjeēarja vdes nė duart e bashkėshortit 40-vjeēar natėn e martesės

Njė 8-vjeēare nė Jemen vdiq nė duart e bashkėshortit tė saj 40-vjeēar teksa po kryenin marrėdhėnie.
Nusja 8-vjeēare vdiq natėn e dasmės pas dėmtimeve tė brendshme pėr shkak tė traumave seksuale.

Organizatat e tė drejtave tė njeriut po bėjnė thirrje pėr arrestimin e burrit tė saj, i cili ishte 40 vjeē. Vdekja ka ndodhur nė zonėn fisnore tė Hardhit nė Jemenin veriperėndimor, e cila kufizohet me Arabinė Saudite.

Kjo sjell edhe mė shumė nė vėmendje ēėshtjen e debatueshme tė martesave tė detyruara tė fėmijėve nė Lindjen e Mesme. “Sipas Fondit tė Kombeve tė Bashkuara pėr Popullsinė (UNFPA), nė mes tė 2011 dhe 2020, mė shumė se 140 milionė vajza do tė bėhen nuse qė fėmijė”.

Ėshtė raportuar se mbi njė e katėrta e vajzave tė reja tė Jemenit janė martuar para moshės 15-vjeēare.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 28th February 2016, 23:24

Kjo ishte ne 2013-ten,por nese ky eshte dyzetvjecar une jame 100 vjece...Ky eshte bishe pa asnje element njerezor ne vete...Fare dreqi..( nese eshte e sakt pasi nuk eshte mbet te u besohet as atyre qe postojn keto cmenduri)....Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 21st March 2016, 09:24

Sa gjynaf Sad
Cfar monstrash mban kjo tok o ZotShiko profilin e anėtarit


#4

Sponsored content


Posted

Mesazh (Faqja 1 e 1)

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi