Si të gatuajmë qebapa të Bosnjës

Përbërësit:
500 gr mish i viqit i bluer
1 qepë
1 erëz të përzier
vaj, kripë dhe piper i zi.

dhe 2 thelpinj hudhër
Metoda e përgatitjes:
E grijmë qepën dhe e hedhim në enën e thellë me mishin e bluer. Hedhim erëza të përziera, kripë dhe grijmë piper të zi. I shtypim thelpinjtë e hudhrës dhe i hedhim në enë. Përziejmë me lugë. Vazhdojmë masën ta ngjeshim me dorë. Me dorë marrim nga masa dhe i bëjmë qoftet. Në skarë hedhim vaj dhe në të i pjekim qoftet.

Samunin e presim përgjysmë. Njërën gjysmë e presim përgjysmë për së gjati dhe në të vëmë dy qofte. Samunin e vëmë në dërrasën për servirje, të zbukuruar me dy gjethe sallate jeshile. Në njërin gjeth vëmë një lugë kajmak dhe në tjetrin një lugë ajvar.