Forumi Zeri YT!identifikimi

Zeri i çdo shqiptari ne internet


Share

descriptionMesoni nese se keni nje lidhje te gabuar

more_horiz
Mesoni nese se keni nje lidhje te gabuar

Gjestet qe tregojne se keni nje lidhje te gabuar e

Gjestet qe tregojne se keni nje lidhje te gabuar

- Ai ose ajo eshte shume xheloze, qofte dhe pa arsye, dhe dominuese...

- Ai ose ajo kerkon qe t'iu izoloje nga familja, miqte dhe shoqeria...


- Ai/ajo kerkon te fajesoje te tjeret ne vend qe te marre pergjegjesite per
sjelljet e tij/e saj..

- Ai/ajo ju kritikon vazhdimisht, ju therret ne emer ose ju ben te ndiheni keq rreth vetvetes...


- Ai/ajo beson qe nje femer duhet te jete e barabarte me mashkullin apo beson ne stereotipat tradicionale per sa i perket gjinise...


- Shihni si i trajton ai/ajo te tjeret: nenen, babane, familjen dhe miqte. Ne te njejten menyre do t'iu trajtoje edhe juve, nese jo tani se paku ne te ardhmen.


- Mbase vjen nga nje familje ku dhuna eshte dominuese, ku prinderit abuzojne me njeri-tjetrine


Kjo mund te jete "normale" per te sepse eshte mesuar me nje gjendje te tille.


- Kerkon t'iu perbuze duke perdorur ze te larte, gjeste zemerimi, shikime, perplasje apo shkaterrim te gjerave perreth.

- Ai/ajo injoron ndjenjat apo nevojat tuaja, kerkon t'iu veje ne loje per shkak te tyre.


- Ndiheni sikur nuk mund te beni mjaftueshem per ta kenaqur ate pa marre parasysh sesa shume mundoheni.


- Ai/ajo eshte i/e parespektuar nga gjinia tjeter ne pergjithesi.


- Ai/ajo kerkon shume gjera nga ju qe ju bejne te largoheni nga vetvetja apo nga ajo qe ju doni te jeni.


- Ai/ajo ka veshtiresi per te shprehur ndjenjat, luan "lojera mendimesh" qe ju bejne te ndiheni te marre, injorante apo konfuz.


- Ai/ajo kerkon qe t'iu beje pergjegjes per lumturine e tij/saj apo per te pasur fatin e lidhjes ne dore.

- Ju ben te qani, ben premtime dhe ju ben dhurata pas nje zenke qe keni pasur.


- Pas asaj qe duket ai/ajo thote se ka nje karakter te mire dhe nje proces te menduari te vendimeve dhe veprimeve qe ai/ajo ben.

descriptionRe: Mesoni nese se keni nje lidhje te gabuar

more_horiz
Shum te bukura keta kleshilla Smile
Pergezime per temat qe sillni ne forum Very Happy 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi