Forumi Zeri YT! » Rubrikat » Sport »
Zvicra dhe Rumania probleme nė Grupin A, ja si vlerėsohet Shqipėria

Share

avatar

Posted prej 2nd March 2016, 21:14


Zvicra dhe Rumania probleme nė Grupin A, ja si vlerėsohet Shqipėria

Mediat franceze kanė publikuar njė analizė me skuadrat rivale nė Grupin A ku bėn pjesė Franca, Rumania, Shqipėria dhe Zvicra, duke vlerėsuar kombėtaren e De Biazit si skuadrėn mė nė formė qė pritet t’i shkaktojė probleme bluve nė europian.

“Ouest France” shkruan se rreth 100 ditė para fillimit tė “Euro 2016”, Zvicra ėshtė e shqetėsuar pėr drejtuesit e tyre, ndėrsa te Rumania ka konfuzion pėr mungesėn e unitetit ndaj seleksionimeve.

Ndryshe paraqitet Shqipėria, e cila pėrshkruhet si ekipi qė “mezi po pret orėn qė tė niset”.

Gazeta franceze bėn njė pėrshkrim tė pozicionit tė 36 qė Shqipėria zė nė renditjen e FIFA-s dhe tė deklaratave tė fundit tė bėra nga drejtues tė FSHF-sė dhe lojtarė tė Kombėtares.

Nė komentin e dedikuar pėr kuqezinjtė, pėrmenden dy ndeshjet miqėsore tė konfirmuara nė mars dhe mbėrritja nė Francė 5 ditė para fillimit tė turneut.Shiko profilin e anėtarit


Mesazh (Faqja 1 e 1)

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi