Forumi Zeri YT! » Rubrikat » Shtypi - Aktualitet »
Ja si e rrėzuan aktivistėt e VV'sė kamionin me mallra serbe

Share

avatar

Posted prej 3rd March 2016, 17:51


Ja si e rrėzuan aktivistėt e VV'sė kamionin me mallra serbe

Aktivistėt e Lėvizjes Vetėvendosje sot kanė pėrmbysur njė kamion me produkte tė Serbisė qė shiten nė Kosovė. Ky aksion, sipas tyre, ishte pėrgjigje ndaj aktit kriminal tė Republikės sė Serbisė, e cila dje i ktheu pas mbi 103.000 libra shqip, duke lėnė pa shkollė nxėnėsit shqiptarė tė Preshevės, Medvegjės e Bujanocit.
Nė videon e publikuar nga VV nė faqen e tyre nė Facebook shihet si aktivistėt e rrėzuan kamionin me mallra serbe.

“Aktivistėt e Lėvizjes VETĖVENDOSJE! do tė vazhdojnė aksionet e tilla deri sa Republika e Serbisė tė pranojė reciprocitet me Republikėn e Kosovės. Pabarazia dhe nėnshtrimi janė tė papranueshme. Ata nuk i lejojnė librat tanė, ne nuk do t'i pranojmė prodhimet e tyre”, thuhet nė postimin e VV’sė.Shiko profilin e anėtarit


Mesazh (Faqja 1 e 1)

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi