Forumi Zeri YT! » Rubrikat » Shtypi - Aktualitet »
Kriza e refugjatėve rritė trafikimin e tyre

Share

avatar

Posted prej 7th March 2016, 20:06


Kriza e refugjatėve rritė trafikimin e tyre


Prokuroria Publike pėr ndjekje tė krimit tė organizuar dhe korrupsionit ka nisur hetime pėr njė 26 vjeēarė, qytetar i Maqedonisė, pėr trafigim migrantėsh, transmeton Telegrafi.

I dyshuari, mė 3 mars ka transportuar 13 migrantė, ndėr tė cilėt edhe dy fėmijė, tė cilėt i ka marrė nė afėrsi tė kazino ”Princess” nė Gjevgjeli.

Nėntė nga migrantėt janė kthyer sėrish nė Greqi, kurse tė tjerėt janė mbajtur si dėshmitarė, ndėrkaq kriza e regugjatėve ka ndikuar nė rritjen e trafikimit tė migrantėve.

Qė nga 1 janari e deri mė 7 mars tė kėtij viti, janė ngritur 30 padi penale pėr trafikim me migrantė, ku janė zbuluar 210 migrantė, 16 nga tė cilėt kanė qenė tė mitur./Telegrafi/Shiko profilin e anėtarit


Mesazh (Faqja 1 e 1)

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi