Forumi Zeri YT! » Shkencat Ekzakte » Kuriozitete »
Puna qė ofron 400.000 dollarė tė ardhura vjetore, dhe askush nuk e pranon

Share

avatar
Administrator
Administrator

Posted prej 9th March 2016, 16:39

*
POPULAR


Puna qė ofron 400.000 dollarė tė ardhura vjetore, dhe askush nuk e pranon


Tokoroa, qytet i rajonit tė Waikato, ishull verior i Zelandės sė re, ka hapur njė konkurs pėr mjek kirurg tash e 4 muaj dhe nuk ka asnjė tė interesuar.

Puna me tė ardhura marramendėse vjetore qė sillen rreth 400.000 dollarė duke pėrfshirė 3 muaj pushim me pagesė gjatė verės, po refuzohet nga tė gjithė.
Mjeku qė do t’a merrte kėtė punė, nuk do tė punonte kurrė nė ndrrimin e natės.
Ishulli po rritet pėr nga numri i banorėve dhe tani ka diku rreth 13.600 banorė.
Drejtori i spitalit, Dr.Kenny u shpreh se ėshtė e vėshtirė tė punojė i vetmuar.

“Vitin e kaluar kam anuluar pushimet dhe me gjasė edhe kėtė vit duhet t’a bėjė tė njejtėn dhe me tė vėrtetė nuk mund t’ia dal kėshtu” shprehet ai.

“Mjekėt do tė punonin sė bashku me mua ose do tė mė zavendėsonin, por do tė ishte e lehtė cėshtja e kordinimit, por nuk ka tė interesuar” shton mė tej Dr.Kenny

Tokoroa ėshtė qyteti i pestė mė i madh nė rajon dhe ėshtė vetėm 1 orė larg me veturė nga qendrat e mėdha si Hamilton, Tauranga, Taupo.Shiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net/


Mesazh (Faqja 1 e 1)

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi