Forumi Zeri YT!identifikimi

Zeri i çdo shqiptari ne internet


Share

descriptionPuna që ofron 400.000 dollarë të ardhura vjetore, dhe askush nuk e pranon

more_horiz

Puna që ofron 400.000 dollarë të ardhura vjetore, dhe askush nuk e pranon


Tokoroa, qytet i rajonit të Waikato, ishull verior i Zelandës së re, ka hapur një konkurs për mjek kirurg tash e 4 muaj dhe nuk ka asnjë të interesuar.

Puna me të ardhura marramendëse vjetore që sillen rreth 400.000 dollarë duke përfshirë 3 muaj pushim me pagesë gjatë verës, po refuzohet nga të gjithë.
Mjeku që do t’a merrte këtë punë, nuk do të punonte kurrë në ndrrimin e natës.
Ishulli po rritet për nga numri i banorëve dhe tani ka diku rreth 13.600 banorë.
Drejtori i spitalit, Dr.Kenny u shpreh se është e vështirë të punojë i vetmuar.

“Vitin e kaluar kam anuluar pushimet dhe me gjasë edhe këtë vit duhet t’a bëjë të njejtën dhe me të vërtetë nuk mund t’ia dal kështu” shprehet ai.

“Mjekët do të punonin së bashku me mua ose do të më zavendësonin, por do të ishte e lehtë cështja e kordinimit, por nuk ka të interesuar” shton më tej Dr.Kenny

Tokoroa është qyteti i pestë më i madh në rajon dhe është vetëm 1 orë larg me veturë nga qendrat e mëdha si Hamilton, Tauranga, Taupo.
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi