Forumi Zeri YT! » Rubrikat » Shtypi - Aktualitet »
The New York Times: Presidenti Thaēi, i pari, do tė udhėtojė pėr nė Gjykatėn Speciale tė Hagės!

Share

avatar
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv

Posted prej 9th March 2016, 17:30


The New York Times: Presidenti Thaēi, i pari, do tė udhėtojė pėr nė Gjykatėn Speciale tė Hagės!

Presidenti Thaēi drejt Hagės!

Sepse, veē akuzave tė tjera, edhe sipas gazetės “The New York Times” tė datės 25 qershor 1999, Hashim Thaēi sė bashku me Xhavit Halitin dhe me Azem Sylėn akuzohen pėr vrasjen e kundėrshtarėve tė tyre politikė dhe ushtarakė siē ishin Kolonel Ilir Konushevci dhe Kolonel Ahmet Krasniqi.
Ja, pse ndėr “mysafirėt e parė specialė” Hashim Thaēi, Xhavit Haliti dhe Azem Syla, do tė udhėtojnė me avion special dhe me pėrcjellje speciale policore pėr nė Gjykatėn Speciale Evropiane tė Hagės.
-Lexojeni me kujdes kėtė analizė investiguese nga e cila, lehtė mund tė nxirrni pėrfundimin logjik se kush janė autoret e vrasjes sė Kolonel Ahmet Krasniqi dhe Kolonel Ilir Konushefci, tė cilėt u vranė vetėm pse nuk ishin si ata-amoralė, kriminelė, mafiozė, plaēkitės, terroristė, tardhtarė dhe tė pabesė.
Bota Sot sjellė analizėn e plotė tė gazetės “The New York Times” tė datės 25 qershor 1999.Shiko profilin e anėtarit


Mesazh (Faqja 1 e 1)

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi