Forumi Zeri YT!identifikimi

Zeri i çdo shqiptari ne internet


Share

descriptionOperacion antiISIS në Romë, arrestohen 2 shqiptarë nga Maqedonia

more_horiz

Operacion antiISIS në Romë, arrestohen 2 shqiptarë nga Maqedonia


Një operacion antiterrorizëm nga policia italiane ka çuar në arrestimin e 3 personave, 2 prej tyre shqiptarë nga Maqedonia.

Bëhet fjalë për 41-vjeçarin Vullnet Maqellara, i njohur si Carlito Brigande, dhe për 26-vjeçarin Abdulla Kurtishi.

Nga operacioni i zhvilluar në Romë është arrestuar edhe një shtetas tunizian, 29-vjeçari Firas Barhoumi.

/ Top Channel
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi