Forumi Zeri YT! » Rubrikat » Shtypi - Aktualitet »
Operacion antiISIS nė Romė, arrestohen 2 shqiptarė nga Maqedonia

Share

avatar
Administrator
Administrator

Posted prej 12th March 2016, 10:11


Operacion antiISIS nė Romė, arrestohen 2 shqiptarė nga Maqedonia


Njė operacion antiterrorizėm nga policia italiane ka ēuar nė arrestimin e 3 personave, 2 prej tyre shqiptarė nga Maqedonia.

Bėhet fjalė pėr 41-vjeēarin Vullnet Maqellara, i njohur si Carlito Brigande, dhe pėr 26-vjeēarin Abdulla Kurtishi.

Nga operacioni i zhvilluar nė Romė ėshtė arrestuar edhe njė shtetas tunizian, 29-vjeēari Firas Barhoumi.

/ Top ChannelShiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net/


Mesazh (Faqja 1 e 1)

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi