Forumi Zeri YT! » Mė pranė njėri tjetrit » Diskutime shoqėrore »
Jetojme ne nje kohe...

Share

Shko tek faqja : 1, 2  Next

+ Pėrgjigju Diskutimit

avatar
Administrator
Administrator

Posted prej 17th March 2016, 23:49

*
POPULAR

Jetojme ne nje kohe...


Ku pėr kapjen e shtetit flasin vet kapėsit e shtetit;Shiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net/


avatar
Administrator
Administrator

Posted prej 17th March 2016, 23:50

*
POPULAR

Ku civilizimi matet me lakuriqėsiShiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net/


avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 20th March 2016, 07:33

Rrespekti, merret per dobesi SmileShiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 20th March 2016, 09:26

.....Kur me shume preferoj armikun tim me urrejtjen e tij te sinqerte … se sa nje “mik” me miqesine e tij te rreme!Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i mirėnjohur
Anėtar i mirėnjohur

Posted prej 20th March 2016, 11:16

kur dhe femija 3 vjec mendon te kete i phonneShiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 20th March 2016, 12:31

Ku cdo gje eshte nje genjeshter,perveq vdekjes qe eshte nje dicka e sigurt.....Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i mirėnjohur
Anėtar i mirėnjohur

Posted prej 20th March 2016, 14:51

kur 18 ore nga 24 e harxhojme ne media socialeShiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 21st March 2016, 11:01

Ku…cdo ditė pėrpiqemi ti kėnaqim tė gjithė. Ju buzėqeshim, edhe kur jemi mirė, por edhe pėr t’i fshehur tė tjerėve qė shpirtin e kemi copė nga problemet; kujdesemi mos lodhim tė tjerėt me dėshpėrimin tonė; tėrhiqemi, fshihemi, vritemi nė marrėzinė tonė pėr tė kursyer gjithkėnd! Pėr se? Cfarė marrim ne fund? Zhgėnjimin! Askush nuk do t’ia dijė c’bėhet me ne. Askush nuk do tė mbajė frymėn pėr tė kuptuar cfarė ndodh brenda nesh. Askush nuk do tė na mbajė mend pėr buzeqeshjet dhe dashamirėsinė tone! Dhe, nėse rėzohemi, nėse na shuhet “Dielli”, tė tjerėt do tė na kthejnė shpinėn! Do tė na harrojnė! Do tė largohen njėherėsh, si tufa e trembur e zogjve ikėn njėherėsh nga pema, dhe secili nė rrugėn e vet! Shumė do tė na ndėshkojnė me harresė, me shpėrfillje. Disa, herėt a vonė, do tė na shesin, do thyejnė premtimet e dhėna, do na lenė vetėm. Prandaj mos u shkrini pėr tė tjerėt; shumė pak njerėz e meritojnė kėtė gjė. Noshta askush! Duajeni veten! Gėzojuni vetes! Mos lejoni t’i shuhet asaj buzėqeshja e fundit…Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 21st March 2016, 11:10

Keshtu na kane mesuar, qysh se kemi lindur. 'Lindi vajze per shtepi te huaj, 'vajza, darka e qenit', 'meso te punosh se do na shajne ne, qe nuk kemi dit me rrit nje vajze si duhet' 'ule koken, 'rri urte' 'degjo babin, 'degjo vellane' degjo burrin', 'punet me burrin zgjidhi ne shtepi'. Qysh se lindim ndjehemi nje hic, nje gabim, qe nuk duhej te ndodhte, kurre.
Shpesh degjoj te me thuhet, 'flet kollaj ti, se nuk ke vajze adoleshente'. PO cili eshte dallimi vajze dhe djale adoleshent? Nuk jane te ekspozuar te dy ndaj droges, dhunes, ndaj frikes, dhimbjes, dyshimeve, ndryshimeve hormonale dhe fizike. Ku eshte ndryshimi? E dini ku eshte, eshte ne faktin se 'djali lahet me nje gote uje, kur gabon ne dashuri' 'vajza, kur gabon njehere, vuan gjithe jeten'. Gabon ne dashuri? Ku ka gabim ne dashuri. Ka dashuri, qe fillon, dhe mbaron. Dhe me besoni kjo dashuri, nuk ka gjini. As vuajtja, as rifillimi, as kerkimi i vazhdueshem i lumturise, nuk kane gjini. Ja kemi vene ne gjinine, ose me mire, nenat dhe baballaret tane me shekuj.

Dhe vazhdojme bejme te njejten gje. Keshtu po rrisim vajza te ndrydhura, me friken e dashurise, apo me friken e mbylljes se saj. PO rrisim vajza qe edhe kur gjerat nuk shkojne si duhet ne martese, dhe shpesh gjerat nuk shkojne si duhet, pasi kjo eshte jeta, ata ndjehen ne faj, pasi ishte zgjedhja e tyre, vetem e tyre. Keshtu i thone, ata qe nuk na paskerkan gabuar kurre 'vete e zgjodhe'. Ne veshin e ēdo gruaje kjo vjen fort, 'vete e zgjodhe vuajtjen, duro'.
Keshtu, u rrit nje brez, qe ndjehet ne faj, nje brez qe nuk di te dashuroje, toleroje, te kuptoje motren, nenen, gruan. Duke mos e kuptuar, se martesa eshte mbi te gjitha pune, e dyanshme, per te pranuar ate qe eshte ndryshe nga ne, ata nuk zgjedhin rrugen e perballjes me problemin, por rrugen e dhunes, pse jo, eliminimin e tij. Fundja, shumica e vete grave do thone, ndoshta pak pas varrimit te nje gruaje 'me ne fund shpetoj'.
E pra, asgje nuk ndryshon, nese ne nuk ndryshojme, edukimin. Brezi yne, qe po rrit femijet e se ardhmes, e ka ne dore kete.
Grate, e kane ne dore, te tregohen guximtare dhe te duan veten, vajzen, te qenurin grua.
I detyrohemi kaq, femijeve tane te dy gjinive. T'i mesojme te pakten se dashuria, fillon, mbaron, rifillon, per kedo njesoj, pa faje, pa gjini.

xxxxShiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i mirėnjohur
Anėtar i mirėnjohur

Posted prej 21st March 2016, 11:38

ku shoku miku motra vllai nena baba eshte telefoni celularShiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 21st March 2016, 15:47

Ku sot tquajn shoqe e neser te godet pas shpineShiko profilin e anėtarit


avatar
Administrator
Administrator

Posted prej 21st March 2016, 18:30

*
POPULAR

Sado te mire te jene miqte,here pas here do te te lendojne por duhet t’i falesh ata.Shiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net/


avatar
Anėtar i mirėnjohur
Anėtar i mirėnjohur

Posted prej 21st March 2016, 20:00

kur i vjedhim internet komshiut e ai se kupton hahahShiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 22nd March 2016, 10:44

kriminelet qeverisin ShqiperinShiko profilin e anėtarit


avatar

Posted prej 22nd March 2016, 13:00

Ku komshinjte mund te jene kamikazeShiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i mirėnjohur
Anėtar i mirėnjohur

Posted prej 22nd March 2016, 13:10

e ardhmja nuk eshte e sigurte per asnjeShiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 1st April 2016, 22:35

Ku.....Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 7th April 2016, 07:59

Kafsha sillet me njerzor sesa njeriuShiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 7th April 2016, 11:19

Ku......

Biem lehte pre e kurthit. Jeta na rezervon ato lloj surprizash qe nuk i presim,qe nuk i mendojme....Por dashur a padashur na imponohen......Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 7th April 2016, 12:17

Ku virtualiteti esht ber me i rendesishem se jeta realeShiko profilin e anėtarit


#21

Sponsored content


Posted

Mesazh (Faqja 1 e 2)

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi