Forumi Zeri YT!identifikimi

Zeri i çdo shqiptari ne internet


Share

descriptionMercedez dominon në garën e Australisë, Rosberg triumfon

more_horiz

Mercedez dominon në garën e Australisë, Rosberg triumfon


Formula 1 nuk nuk dhuron asnjë surprizë. Mercedes mori dy vendet e para në garën për Çmimin e Madh të Australisë. Nico Rosberg kaloi i pari vijën e finishit pas 57 xhirove, ndjekur më pas nga Lewis Hamilton.

Pas një nisjeje jo të mirë për të dyja makinat Mercedes, gjithçka rekuperohet në sajë të strategjisë së skuadrës si për Rosberg, ashtu edhe për Lewis Hamilton, i cili e kaloi në fund finishin i dyti.

Gjërat filluan shumë mirë për Ferrarin në Melburn, ku Vettel mori kryesimin në start dhe pak metra më pas Raikonen u rendit i dyti duke lënë pas të dyja makinat gjermane, por gjërat nuk shkuan mirë për skuadrën italiane deri në fund të garës.
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi