Forumi Zeri YT! » Rubrikat » Sport »
Mercedez dominon nė garėn e Australisė, Rosberg triumfon

Share

avatar
Administrator
Administrator

Posted prej 23rd March 2016, 23:05


Mercedez dominon nė garėn e Australisė, Rosberg triumfon


Formula 1 nuk nuk dhuron asnjė surprizė. Mercedes mori dy vendet e para nė garėn pėr Ēmimin e Madh tė Australisė. Nico Rosberg kaloi i pari vijėn e finishit pas 57 xhirove, ndjekur mė pas nga Lewis Hamilton.

Pas njė nisjeje jo tė mirė pėr tė dyja makinat Mercedes, gjithēka rekuperohet nė sajė tė strategjisė sė skuadrės si pėr Rosberg, ashtu edhe pėr Lewis Hamilton, i cili e kaloi nė fund finishin i dyti.

Gjėrat filluan shumė mirė pėr Ferrarin nė Melburn, ku Vettel mori kryesimin nė start dhe pak metra mė pas Raikonen u rendit i dyti duke lėnė pas tė dyja makinat gjermane, por gjėrat nuk shkuan mirė pėr skuadrėn italiane deri nė fund tė garės.Shiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net/


Mesazh (Faqja 1 e 1)

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi