Forumi Zeri YT! » Rubrikat » Sport »
Alonso shpėton pas kėtij aksidenti tė tmerrshėm

Share

avatar
Administrator
Administrator

Posted prej 23rd March 2016, 23:07


Alonso shpėton pas kėtij aksidenti tė tmerrshėm


Fernando Alonso ka pėsuar njė aksident tė tmerrshėm nė garėn e Australisė. Ėshtė njė mrekulli, qė spanjolli shpėtoi i pa pėsuar asnjė lėndim trupor, pasi shpejtėsia e tij ishte rreth 200 km/h.

Alonso pati njė pėrplasje me pilotin Gutierrez nė fillim tė garės sė madhe tė Australisė edhe pse makina e tij u rrotullua disa herė dhe u pėrplas nė murin mbrojtės, pėr fat tė mirė spanjolli i shpėtoi pa asnjė dėmtim.

Pas garės ai ėshtė shprehur se ai ka shpėtuar vetėm falė Meclaren dhe drejtuesve tė FIA-sė qė kanė bėrė njė punė tė shkėlqyer nė aspektin e sigurisė. /albeuShiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net/


Mesazh (Faqja 1 e 1)

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi