Forumi Zeri YT!identifikimi

Zeri i çdo shqiptari ne internet


Share

descriptionAlonso shpëton pas këtij aksidenti të tmerrshëm

more_horiz

Alonso shpëton pas këtij aksidenti të tmerrshëm


Fernando Alonso ka pësuar një aksident të tmerrshëm në garën e Australisë. Është një mrekulli, që spanjolli shpëtoi i pa pësuar asnjë lëndim trupor, pasi shpejtësia e tij ishte rreth 200 km/h.

Alonso pati një përplasje me pilotin Gutierrez në fillim të garës së madhe të Australisë edhe pse makina e tij u rrotullua disa herë dhe u përplas në murin mbrojtës, për fat të mirë spanjolli i shpëtoi pa asnjë dëmtim.

Pas garës ai është shprehur se ai ka shpëtuar vetëm falë Meclaren dhe drejtuesve të FIA-së që kanë bërë një punë të shkëlqyer në aspektin e sigurisë. /albeu
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi