Forumi Zeri YT! » Rubrikat » Shtypi - Aktualitet »
Idrizi gjithnjė e mė larg Ramės, kreu i PDIU: Para Shqipėrisė nuk mund tė vendosim partinė

Share

avatar

Posted prej 26th March 2016, 15:33

*
POPULAR


Idrizi gjithnjė e mė larg Ramės, kreu i PDIU: Para Shqipėrisė nuk mund tė vendosim partinė


Kryetari i Partisė pėr Drejtėsi Integrim dhe Unitet, Shpėtim Idrizi ka kritikuar ministrin e Jashtėm Ditmir Bushati pėr adresimin e ēėshtjes ēame gjatė vizitės sė tij tė fundit nė Greqi.

Duke folur nė mbledhjen e Kėshillit Kombėtar tė PDIU ku do tė mbahen zgjedhjet pėr tė gjitha strukturat, Idrizi tha se Bushati ėshtė i zhgėnjyer nga vizita e Bushatit nė Athinė. Sipas Idrizi, ėshtė pėr t’u vlerėsuar fakti qė ministri e ngriti ēėshtjen gjatė bisedimeve me zyrtarėt grekė, por duhet ta kishte diskutuar edhe publikisht nė deklaratėn pėr mediat me ministrin e Jashtėm tė Greqisė, Kotzias.

Shpėtim Idrizi thumboi edhe Partinė Socialiste sa i pėrket debatit tė nxitur nga Ben Blushi, nėse partia ėshtė mė e rėndėsishme se Shqipėria. Duke folur pėr kauzėn e partisė qė ai drejton, atė tė ēėshtjes ēame, Idrizi u shpreh qė nėse nuk plotėsohen kėrkesat e tyre qė kanė lidhje me kėtė ēėshtje, atėherė do tė largohen nga qeveria, pasi kauzat pėr Shqipėrinė janė mė tė rėndėsishme se partia.

“Nėse ne nuk na duan, ne nuk kemi mė dilemė. Pėrpara Shqipėrisė nuk mund ta vendosim dot partinė”, u shpreh kreu i PDIU, njėkohėsisht dhe nėnkryetari i Kuvendit, Shpėtim Idrizi.Shiko profilin e anėtarit


Mesazh (Faqja 1 e 1)

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi